Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna forum.wandaluzja.com
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antyk
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 33, 34, 35  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 2:28 pm    Temat postu:

TV Discovery HISTORIA, 24 IX 2012; POLSCY FARAONOWIE

O Polskich Faraonach w Górach Świętokrzyskich mówi http://chrobacja.prohosts.org/ . Poza tym w Legendach Dolnośląskich przeczytałem, że Polski Faraon z Jeleniej Góry WYSŁAŁ FLOTĘ NA PODBÓJ AMERYKI – więc ciekawe czy Wróciła?
Grakch I wystąpił przeciw Seleucydom jako protektor Ptolemeuszy, likwidując stalownictwo kapadockie, którego miejsce zajęło stalownictwo armeńskie. Dał się też sportretować na latarni Faros jako Pan Lasów w ELEKTRYCZNEJ aureoli i przywiózł sobie dla Semiramidy zięcia Seta, który zbudował kopię latarni Faros na krakowskich Bielanach oraz prawdopodobnie kopię pałacu Ptolemeuszy w Setidawie-Koninie. Wg transkrypcji WALIJSKIEJ to można chyba czytać SETIDrAWA jako Semiramida?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 10:13 pm    Temat postu:

TV, kanał History: Film dokumentalny ALEKSANDRIA i fabularny HANNIBAL; 26 IX 2012

W filmie ALEKSANDRIA nie było Absolutnego Cudu Świata - Pałacu Ptolemeuszy. Pałac ten był na wzniesieniu wyspy Faros, jak to widać aksjometrycznie na medalu dla upamiętnienia Ucieczki Cezara z tego pałacu przed powstańcami. Zarzut chronologiczny, że medal jest pisany majuskułą jest głupi, bo jest italijska moneta Hannibala pisana piękną majuskułą łacińską.
W filmie są słowa, że „wspanialszy był tylko Rzym” a śmiem twierdzić, że Pałac Ptolemeuszy został rozebrany i przeniesiony do Konstantynopola z ZAZDROŚCI, gdyż nie można było zbudować czegoś równie wspaniałego. W filmie jest tez mowa, że Biblioteka Aleksandryjska miała pół miliona tytułów, co jest próbą POGODZENIA biblioteki Pałacowej z publiczną Biblioteką Aleksandryjską, która była lamusem biblioteki pałacowej. Zawsze czytałem, że Biblioteka Aleksandryjska miała KILKADZIESIĄT tysięcy tytułów - gdy pałacowa KILKASET.
Przy sprawie Biblioteki Paleologów na Kremlu zawnioskowałem, że biblioteka ta podzieliła los skarbca Iwana IV Groźnego – czyli że podczas Smuty została przewieziona przez Postopryczną do tureckiej naówczas Kaczawy-Odessy – wobec czego teraz powinna być w Nowym Jorku. Skarbiec ten był największy, gdyż każdy podejrzany o posiadanie złota był mazany smołą a Opryczna wydarła też Nowogrodowi Wlk dystrybucję złota syberyjskiego. Na tej zasadzie łup Oktawiana w Egipcie był Największy w historii, gdyż Żydzi dostarczyli mu spisy złota egipskiego.
Pałac Ptolemeuszy został prawdopodobnie zrekonstruowany na Belgradzie, gdyż Słowianie nazywali go SĄDEM, z której to racji został zburzony podczas oblężenia Konstantynopola przez Olega, porucznika Prawdziców z Rostowa, żeby Słowianie nie odwoływali się tam. Kronikarz chwali Justyniana, że zbudował publiczny taras od Sądu do samego brzegu pod którym przepływały statki, czyli do Bosforu.
O ile jednak pałac zrekonstruowano na Belgradzie to Bibliotekę Ptolemeuszy jako Archiwum Cesarskie umieszczono prawdopodobnie z POZIEMNYM pałacu na Atosie z ELEKTRYCZNYM oświetleniem. Nazwa Atos pochodzi od nazwy skarbca LabirynTHOS a podziemny Skarbiec i Pałac projektował najwybitniejszy architekt Aleksandra Wlk Dejnokrates. O lokalizacji Aleksandrii Egipskiej zadecydował początek kanału Rakotis-Suez.
HANNIBAL rozpoczynał wojnę jako namiestnik Hiszpanii, którą podbił za własne pieniądze jego ojciec, toteż Kartagina zadeklarowała się NEUTRALNIE. Najważniejsze były stocznie Rodanu, pracujące na drewnie alpejskim i żelazie reńskim, które sprzedawały statki w PAKIETACH. Hannibal wyobrażał sobie, że opanuje stocznie Rodanu i przewiezie armię statkami do Italii, ale Rzymianie obsadzili je, toteż miał do wyboru: Zdobywać miasta nad Rodanem lub iść do Italii więc wybrał to II, gdyż po zniszczeniu floty rzymskiej pod Syrakuzami ZAGŁODZENIE Rzymu zdawało się łatwe.
Po klęsce pod Syrakuzami Rzymianie użyli floty zbożową na ufortyfikowanie Neapolu. Hannibal BLOKOWAŁ Rzym, ale ocalał on dzięki żegludze MIECZOWEJ, która, przy sztormowej pogodzie, przechodziła blokadę kartagińską. Ptolemeusze stali po stronie Rzymu, gdyż bali się Kartaginy w w Polsce rządziła gałąź Ptolemeuszy, która poczuwała się do solidarności z egipskimi kuzynami, toteż statki Mieczowe pochodziły z Gdańska, gdyż TYLKO w Gdańsku odkuwano olbrzymie miecze kilowe – skąd herb Gdańska z MIECZEM RĘKA.
Po KANNACH Hannibal nie uderzył na Rzym, co jest NIEZROZUMIAŁE. Nie uderzył zaś dlatego, że zdawał sobie sprawę, że Rzymu nie zdobędzie. Na Watykanie stała blokująca Rzym załoga kartagińska, ale Rzym był ufortyfikowany do Ostii więc szturm na Rzym można było podjąć dopiero po przekształceniu Wojny Prywatnej w kartagińsko-rzymską. W trakcie czekiwania na tą wojnę Scypion pobił Kartagińczyków w Hiszpanii i Afryce, dzięki pracującym dla Rzymu stoczniom Rodanu.
O ile żegluga Mieczowa ocaliła Rzym od głodu to stocznie Rodanu umożliwiły Rzymianom podjęcie kontrofensywy.

Bieżący Der Spiegel zamieszcza artykuł redakcyjny DER GEFANGENE, z twarzą Przegranego Kanclerza Kohla ze złotą gwiazdką Dawida w klapie i transparentem DIE TRAGEDIE DES HELMUT KOHL – Betregen, getaeuscht, isoliert.
Chciał być Nikodemem Dyzmą a został HANNIBALEM. Jego bitwa pod Zamą była w PIWNICY biskupa wrocławskiego, który ZAKATOWAŁ księdza Popieluszkę, dając tym Niemcom ziemię do PACYFIKU. Jeśli ktoś NIE PAMIETA to przypomnę, że przyjechał bez paszportu do jego Eminencji z pieniędzmi na książkę: „Zygmunt Świechowski, ARCHITEKTURA ROMAŃSKA W POLSCE; CIP - Biblioteka Narodowa i Stowarzyszenie Patria Polonorum, "DiG" Warszawa 2000, wydanie luksusowe 674 ss; Publikacja dofinansowana przez Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenie Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi Dzieł Naukowych i Technicznych KOPIPOL w Kielcach”.
O wizycie dowiedzieli się jednak publicyści i zażądali aresztowania Kohla za spisek z BISKUPKAMI. Wrocławski UOP odesłał sprawę do Warszawy, więc gdy przyleciała z Warszawy ekipa UOP to Biskup wyprowadził Kohla przez piwnice a Bundesdinst wywiózł helikopterem do Zgorzelca. Żona Kohla Hannelore powiesiła się jednak za spisek z Biskupkami.
Der Spiegel opublikował zdjęcie Wizyty Delegacji Niemieckiej w Synagodze. Oficjele wchodzą z odkrytymi głowami a Kohl nakłada OBU RĘKAMI myckę, na co Hannelore patrzy przez ramię ze ZGROZĄ. Teraz Żyd hitlerowski Hennoch Kohn nosi już oficjalnie w klapie złotą gwiazdkę Dawida.
W Badenii-Wirtemberdze spędzałem święta w Fichtenau, gdzie mieszkał niemiecki Łowca Wampirów. Otóż ten Łowca ogłosił w internecie Listę Wampirów Niemieckich, więc przyjechał do niego z Bonn msw z żądaniem usunięcia listy. Ten Łowca to był chyba wilnianin, bo zapytał: A NAKAZ PROKURATORSKI PRZYWIOZŁWSZY? i dołączył do LWN hitlerowskiego Żyda ze Lwowa Helmuta Kohla vel Hennocha Kohna. Kiedyś mówiono, że jak się dobrze polskiego ministra poskrobie to wyjdzie policjant w jakimś Gettcie.
Kartagińczycy zakupili w Egipcie dużą ilość indyjskich słoni bojowych. Gdy Hannibal dał słoniownicy rozkaz Ataku to Rzymianie zagrali MYSIĄ MUZYKĘ więc słonie wpadły w panikę i stratowały Kartagińczyków. My mamy Popiela MYSZOWATEGO a Kartagińczycy mieli Hannibala.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Pią Wrz 28, 2012 10:44 pm    Temat postu:

http://niezalezna.pl/33342-watykan-falszywy-dokument#comment-1070278
***
Watykan odmówił WIARYGODNOŚCI papirusowi koptyjskiemu, że Jezus MIAŁ ŻONĘ. Wg ugruntowanej tradycji historycznej to Jezus miał 3 żony: Hinduskę z czasów studiów indyjskich, Marię Magdalenę w obrządku judajskim i księżniczkę marsylską wg prawa rzymskiego. Gdy Maria Magdalena przyjechała do Tulonu, gdzie Jezus odbywał karę Twierdzy, to na Skargę rodziców rzymskiej żony Jezusa została deportowana do Palestyny, gdyż nie miała ślubu RZYMSKIEGO.
W Palestynie zaopiekował się nią Paweł z Tarsu, który żył w Cezarei JAK KRÓL. To on doprowadził do ślubu córki Marii Magdaleny, Marii Salome, z następca tronu rzymskiego Neronem, którą znamy jako Sabinę Poppeę. Ze związku tego urodził się Arcyksiążę Merowiusz, osadzony przez Marię Magdalenę na tronie Kolońskiim, założyciel Antwerpii i protoplasta dynastii Merowingów, Habsburgów i Romanowych.
Mnie jednak interesuje kariera Ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa jako Emina Babilonu. Babilon został zniszczony przez Trajana w II wojnie żydowskiej. Było to miasto milionowe, po zdobyciu którego NIE BRANO JEŃCÓW. Trajan do oblężenia Babilonu przydzielił tylko jeden legion, ale miasto było oblężone przez powstańców mezopotamskich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Sob Wrz 29, 2012 6:18 am    Temat postu:

TV History, 29 IX 12, godz, 7;30-45

Był film o badaniu anglosaskiego cmentarza z VI wieku ne, w trakcie czego odkryto kurhan kultury pucharów dzwonowatych a w nim ŻELAZNE umbo do małej okrągłej tarczy. Umbo ma Guzek do ODPYCHANIA PRZECIWNIKA.
Jest to najstarszy typ tarczy WANDALSKIEJ, małej-okrądłej do fechtowania SZPIKULCEM na umbie. Ponieważ szpikulec łamał się więc Wandal nosił zapasowe umbo na głowie jako szpiczasty HEŁM. Takie tarcze ma PATROL na odkopanym w Kielcach megalicie, który zrelacjonowano z rytami w stanie Utah USA. Ja to zinterpretowałem jako podbój Kielecczyzny przez Szreniawę kultury amfor kulistych, gdzie zbudował on sobie pałac Biskupi, ale musiał oddać STALOWNICTWO kieleckie kulturze pucharów dzwonowatych czyli imperializmowi egipskiemu i zbudować sobie zamek Ujazdowski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Pon Paź 01, 2012 8:11 pm    Temat postu:

Grzegorz Niedzielski (politolog, religioznawca, autor książek o wierzeniach Słowian, wpółpr. portali Bogowie Polscy i Taraka), WZGÓRZA LECHA - Czy najświętsze zabytki GNIEZNA stoją dokładnie w miejscu pogańskich świątyń? Focus HISTORIA, Październik, 2012, s. 54-57.

Kanclerz Kohl chciał być Nikodemem Dyzmą a został HANNIBALEM. Pojechałem do RFN, żeby rewindykować mą Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej pod groźbą OTRUCIA Niemców Satelitarną Detekcją Złota, ale Dyzma ze Lwowa dał POLKOM milion ton złota z satelitarnej detekcji za tuskowanie FChAN. To skończyło się TRAGICZNIE, bo polki nie zdzierżyły tuskowania więc Kanclerz Merkel oddała 750 tys ton Amerykanom i 250 tys ton Anglikom, żeby ich otruć jak Szczury, ale Amerykanie – ze strachu przede mną – nie przyjęli tego złota na tajnych kontach izraelskich a ZAREJESTROWALI w Fed, co trafiło na wokandę Izby Lordów. Niemcy chcieli więc otruć USA i WBr, jak otruli pruskimi fekaliami Rosję i Francję.
Ogłoszenie przez Anglików odkrytej w Dreźnie Europejskiej Atlantydy, którą badano wcześniej w Austrii i Słowacji, zostało Przebite ogłoszeniem przez Niemców Gęstej Sieci NEOLITYCZNYCH tuneli pod Europą, od Szkocji po Armenią. Fachowe badanie tych TUNELI zaczęło się kilkanaście lat temu w Austrii, co ja zinterpretowałem jako Zamki Gruzińskie. Niemcy są krajem 10 Tysięcy Zamków, ale zdecydowana większość z nich nie istnieje – że większość lochów zaczyna się i kończy w POLU.
Niemcy pytali mnie, Co zrobić ze spalonymi przez Francuzów zamkami nadreńskimi? na co odpowiadałem ODBUDOWAĆ. Teraz bilet na zamek halbersztacki, gdzie Henryk IV Probus zafundował Udzielność Palatynatu, kosztuje ponoć 400 E (???), ale to Śmieć wobec zamków płockich, z których większość zachowała się. Tu wchodzi w paradę Grzegorz Niedzielski z historiografią BUŁGARSKĄ.
Żeby bronić się przed Bułgarami, którzy zafundowali nam takie Giganty Stalinowskie, jako APPLE Steva Jobsa i MICROSOFT Billa Gatesa, trzeba zacząć od opisanego złośliwie w anglosaskim Beowulfie MILENIJNEGO Zjazdu Gnieźnieńskiego, który był na Wałach Chrobrego w Szczecinie-Gnieźnie, bo GNIEZNO znaczyło Stolicę. Na Zjazd przybył królewicz francuski Robert Złodziej, wobec czego cesarz „schował się”. Nie mógł Uciec, gdyż przybył z Rzymu do GNIEZNA, żeby uderzyć z Polakami na Kolonię – stolicę Króla Niemieckiego Karola Dolnolotaryńsiiego.
Ze Złodziejem przybył król Norwegii Olaf Tryggvasen, którego do Szczecina nie wpuszczono i uderzyły na niego floty szwedzka, duńska i polska, wobec czego skoczył w pełnej zbroi do morza k. Rugii.
Po tym cesarz dał się przeprosić Chrobremu za najście Złodzieja i obaj wyruszyli do KOLONII, gdzie rządził ten z hermy Karola Wlk, któremu też przypisuje się portret Karola Wlk przedstawiający Karola Luksemburga.
GNIEZNO znaczyło STOLICĘ, toteż po kapitulacji pod Poznaniem w r. 1005 ewakuowano Stolicę do Giecza wielkopolskiego, gdzie Chrobry zbudował w l. 992-995 kościół dla Handlarzy Bydłem, który jest obecnie ARCHIKATEDRĄ, a dla LEGALIZACJI tego aktu stworzono legendę o Wzgórzu Lecha, zaś handlarzy bydłem z nazwą GIECZ wysiedlono do Giecza obecnego. Było to stolicą tymczasowa, gdyż stolicą wojenną został Wrocław a Państwową Kruszwica.
GN nie wie nawet o JAKIEGO tu Lecha chodzi, bo było ich kilku. I. historycznym Leszkiem był Złotnik, który w czasie bitwy pod Maratonem zdobył – ponoć z PARTYZANTAMI – skarbiec scytyjski w Płocku, inicjując tym kulturę wschodniopomorską. II. Leszkiem był Chytry, świekier Juliusza Cezara, którego ten opisał jako Ariowista z Hannoweru, asekurującego Helwetów w Lyonie. Cezar wykupił jednak Lyon od Helwetów, stając się tym Najbardziej Zadłużonym Mężem Stanu w Historii, i dopomógł Leszkowi obalić Polskich Ptolemeuszy. III. Leszkiem był ponoć najstarszy syn króla Wandalów Afrykańskich Moskwy Lech, który w r. 550 przybył z Czechem na Śląsk, żeby prosić Wandalów Śląskich o pomoc przy oblężeniu przez Moskwę i Rusa Konstantynopola, a IV. Leszek Wyścigowy, kawalerzysta czeski, który ożenił się z córką Przemysława, którego synowie polegli w wojnach z Arabami.
Tradycja Wzgórz Lecha pochodzi wyraźnie od Leszka Wyścigowego, którego Przemysław wysłał z Tyflisu na Kaukazie do Poznania, gdzie ten przyjął na zamku Królewskim na Cytadeli poselstwo Franków z palatynem Bretanii Rolandem Wlk na czele, który obiecał zwrot Lubeki po pacyfikacji Sasów. Wtedy zostało ustanowione Godło Polski, gdyż przybyło poselstwo hołdownicze z Rygi z BIAŁOZOREM – będącego na zachodzie symbolem luksusu – którego Leszek podarował Rolandowi Wlk. Dziś na białozory rosyjskie stać tylko szejków naftowych.
Miałem list Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian, z informacją, że Mapa Polski, z głównymi miastami Polski ze SMOLEŃSKIEM i datą ROK 565 miała być wydana we Frankfurcie nad Menem w roku 2000, ale nie zgodzili się na to Niemcy, gdyż ziemie nas południe od górnej Odry i Wisły były wówczas okupowane przez Awarów, którzy wyprawiali się na Paryż. Odpowiedziałem że była to Okupacja a nie Aneksja, w związku z czym Wojenną Stolicą stał się KALISZ – jak na Mapie 565. Podjąłem się również opublikowania tej mapy we Wrocławiu, ale otrzymałem tylko pismo, że Prezes MICSł został pobity na ulicy i czeka na II operację – co jest POWTÓRKĄ z USA – a rzeczony list ukradła mi policja polityczna.
Wolałbym, żeby Gnój Bułgarski nie odgrażał się Stevem Jobsem i Billem Gatesem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Wto Paź 02, 2012 7:13 pm    Temat postu:

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/10/02/negowanie-holocaustu-starozytnych-izraelitow/comment-page-1/#comment-24869
***
Jak piszę w “Incydentu nie było” to po ZATOPIENIU armii Jachnatona-Jehowy na tafli solnej Wlk Jeziora Gorzkiego Mojżesz miał na apelu wieczornym 603.550 zbrojnych, co daje u koczowników ponad 2,5 mil ludzi. Dzięki temu zwycięstwo Mojżesz mógł przewieźć skarbiec sueski (Złoto Afryki) do Eliatu, skąd poszedł do banków aleksandryjskich, które spożytkowały go na Wykupienie Rzymu.
Egipt był więc dla Starożytnych Żydów tym, czym Rosja dla Nowożytnych. Kasiarz wszech czasów Szpicbródka zeznał w więziniu mokotowskim, że celem bolszewików było uruchomienie w Rosji PRZEMYSŁOWEJ eksploatacji zlota na wykupienie USA.
O JAKI PIĘKNY ANGLOSASKI PODBRÓDEK.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Czw Paź 04, 2012 9:16 pm    Temat postu:

http://niewiarygodne.pl/kat,1031979,page,2,title,Odnalezli-podwodne-miasto-To-Atlantyda,wid,14981125,wiadomosc.html

Zdjęcie doskonale zachowanego podwodnego miasta PIRAMID jest podpisane: "Jeśli te doniesienia się potwierdzą, będziemy mieli do czynienia z prawdziwą sensacją (Fot. Paul Weinzweig / Paulina Zeltsky)."
Jest to sprawa publikowanych w latach 60. Megalitów na Bahamach, odatowanych przez UNESCO na 7.000 lat, na podstawie warstwy torfu PO OPUSZCZENIU megalitów. Zinterpretowałem to jako PLAŻOWE porty wielorybnicze, co zostało potwierdzone znalezieniem identycznych na Azorach, które były zawsze ośrodkiem przemysłu wielorybniczego.
W tytułowym artykule czytamy:
"11 lat temu media na świecie zaczęły informować o wydarzeniu, które stać się miało prawdziwą sensacją. Dwoje naukowców przyznało wówczas, że udało im się rozwiązać jedną z najbardziej intrygujących zagadek w dziejach, która nieustannie porusza wyobraźnię ludzi na całym świecie. Badacze trafili na podwodne miasto, które zatopione jest u wybrzeży Kuby. Bez cienia wątpliwości stwierdzili, że odnalezione ruiny to legendarna Atlantyda. Ich rewelacje zostały udokumentowane za pomocą materiałów filmowych oraz zdjęć. Pomimo wielu lat, które minęły od odkrycia, środowisko naukowe zdaje się wciąż przemilczać temat."
To, że instytucjonalna nauka BOJKOTUJE TEMAT jest zrozumiałe, bo to są MASONI, którzy zgnoili kiedyś Archeologię Kalifornijską (Zakazana Archeologia) w racji granicy niemiecko-żydowskiej na Missisipi Żelaznego Kanclerza. Teraz jednak, po ogłoszeniu Gęstej Sieci Tuneli NEOLITYCZNYCH pod Europą, jako pozostałości ZAMKÓW, sprawa zdaje się być nie do ukrycia.
Kasuje to ogłosziną kilka lat temu przez Anglików odkrytą w Dreźnie Europejską Atlantydę, ktora wcześniej badano w Austrii i Slowacji jako SUDECKĄ metalurgię żelaza, na której to technologii powstały neolityczne zamki europejskie, z których duża część zachowała się, jak w Sudetach czy Jurze. Uprawdopodabnia to też mój wniosek, że milion ton złota, które Niemcy obiecali POLKOM za tuskowanie Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej - czyli tych TUNELI POD EUROPĄ - pochodzi z syberyjskich miast POD LODEM. Sowieci znaleźli te złoto z satelity, ale myśleli, że to złoże o wyjątkowej kondenacji złota, i dopiero satelita do poszukiwania amerykańskich guzików mundurowych z wojny wietnamskiej stwierdził, że to SKARBIEC.
Ponieważ sprawa trafiła na wokandę Izby Lordów to przypominam, że ZAREJESTOWANIE 750 tys ton złota przez Fed było po Okupacji Okęcia przez Mossad, gdzie przez całą noc lądowały i odlatywały samoloty transporowe ze znakami USA.
***
Więcej: http://www.apparentlyapparel.com/2/post/2012/03/pyramids-of-glass-submerged-in-the-bermuda-triangle.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Pią Paź 05, 2012 6:59 am    Temat postu:

http://niezalezna.pl/33525-premiera-ksiazki-krzysztofa-wyszkowskiego#comment-1082256
***
Biedni Żydzi, trykają w Jerozolimie głowami w mur RZYMSKIEJ Capitoliny a Nadrabin Benedykt XVI na to patrzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Nie Paź 07, 2012 7:33 am    Temat postu:

Bardzo dziękuję Panie Adamie za list i link. Kiedyś pisał Pan, że w wykopach na Rynku Praskim znaleziono belkę obrobioną maszynowo,“ jaką to rzecz widziałem w fundamencie w głębokim wykopie przy farze Mariackiej w Gdańsku, o dendrologiczne zbadanie czego dopraszałem się. Nie I. raz, bo w r. 2000 odkopano w piwnicach Ratusza gdańskiego konstrukcje drewniane, co może świadczyć o posadowieniu NA BAGNIE więc prosiłem o próbki dendrologiczne by je zbadać we Wrocławiu. 2 lata temu mówiono mi w gdańskim urzędzie konserwatorskim, że podczas wymiany pali na Wyspie Spichrzy "zlecieli się rzeźbiarze", ale pale były tak skamieniałe, jakby miały TYSIĄCE LAT. Na UGd orzeczono tylko, że są PRZEDKRZYŻACKIE.
Jako komisarz WOAK wykopalisk Franza J. Straussa na zamku Biskupim domagałem się badań dendrologicznych, ale z Pracowni Dendrologicznej PWr odesłali mnie na W-wy, skąd miało przyjechać 2 Profesorów. Gdy po kilku tygodniach upomniałem się to odpowiedziano, że NIE BYLI ZAINTERESOWANI. Po powrocie z RFN mówiono mi jednak, że grasowali we Wrocławiu dendrolodzy z Krakowa, którzy odatowali belkę dachową OBECNEJ katedry na rok 1024, co świadczy, że katedra została spalona przez Niemców w r. 1017. Polska Archeologia boi się badań dendrologicznych jak diabeł święconej wody, gdyż Niemcy PŁACĄ tylko za konsumowanie fekaliów pruskich i hitlerowskich.
W Sieradzu sprawa jest o tyle ważna, że mogła to być stolica Polskich Faraonów,“ z których jeden, wg tradycji śląskiej, miał wysłać flotę na PODBÓJ AMERYKI. Grakch I przywiózł sobie bowiem z Aleksandrii zięcia, która to dynastia została obalona dopiero przez świekra Juliusza Cezara Ariovista (Leszka Chytrego) z Hanoweru. Nie chodzi tu jednak o zamek lewobrzeżny, ale prawobrzeżny zwany Rynkiem Praskim.
Polscy Faraonowie urzędowali nad Kanałem Przemysłowym Sosnowiec-Bydgoszcz, którym dowożono cieszyński węgiel dla metalurgii kaszubskiej, zniszczonej przez Hunów zburzeniem tegoż kanału, z której to racji port starożytny w Pucku był KILKAROTNIE większy od portu średniowiecznego w Gdańsku. Nie chodzi mi o Odbudowę obu zamków sieradzkich, ale ich rekonstrukcję KOMPUTEROWĄ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Nie Paź 07, 2012 9:33 am    Temat postu:

http://niewiarygodne.pl/kat,1031981,title,Odkryli-latajaca-maszyne-sprzed-5-tysiecy-lat-Niezwykle-znalezisko,wid,14984506,wiadomosc.html
***
Amerykanie znaleźli w Afganistanie doskonale zachowany pojazd elektryczny sprzed 5 tysięcy lat. PASUJE to do znalezionych przez amerykańskich archeologów na pakistańskim cmentarzysku sprzed 9 tysięcy lat FACHOWO plombowanych zębów. W przedmiotowym artykule czytamy:
"Wzmianki o wimanach pojawiają się w wielu historycznych źródłach, m.in. w znanym hinduistycznym poemacie "Mahabharata". Do dziś są one przedmiotem zainteresowań osób, które zajmują się paleoastronautyką. Z opisów, które odnaleźć można w starych, wywodzących się z Indii pismach, odnaleźć można zadziwiająco szczegółowe opisy wiman, które były pojazdami wręcz idealnymi. Z pozostawionych opisów wynika wprost, iż te niezwykłe urządzenia można było wykorzystywać do poruszania się, ale także do prowadzenia działań wojennych, podczas których sprawdzały się doskonale, m.in. jako broń masowego rażenia. W dawnych księgach odnaleźć można szczegóły dotyczące różnych rodzajów, konstrukcji i surowców, z których były budowane. Można się też dowiedzieć, że już wtedy do napędzania tych pojazdów służyły... silniki."
Gdy chodziłem na zebrania do Klubu Lotniczego to mi przygadano, że takie pomysły JAK MOJE to Hindusi realizowali już KILKA TYSIĘCY LAT TEMU (David Hatcher Childress, Wimany i inne statki powietrzyne hinuskich bogów, Amber 2001).
Zdziwiłem się, że Starożytni Hindusi mieli Technikę Lotniczą 1000 razy bezpieczniejszą, 100 razy wygodniejszą i 10 razy tańszą (www.wandaluzja.com – 44. NOWA TECHNIKA LOTNICZA) od techniki Boeinga, która jest pochodną Wojennej Doktryny d'Gaulle'a.
Saddam Husain zlecił jednak Swissairowi reformę bliskowschodniego rynku lotniczego, najlepszego na świecie, według mego Aerobusa, ale Lufthansa wysadziła 2 Swissairy nad Atlantykiem (450 ofiar) a kanclerz Schroeder skłonił Arafata do przeniesienia kapitału Husaina z Kijowa do Pekinu. Teraz Chińczycy robią Kitana w wersji SKRZYDŁOWEJ, który może być jednak przemontowany WIRNIKOWO dla inwazji Tajwanu lub Syberii w ciągu nocy, a Japończycy ogłaszając 5 lat temu protektorat nad Tajwanem musieli już robić Nippona na podstawie prawa wojennego, bo obrona Tajwanu bez tej techniki przed taką inwazją jest NIEMOŻLIWA.
Główną wadą mego Aerobusa jest to, że jeszt ZA TANI, czym dopuszcza do technologii lotniczej Średnie państwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Nie Paź 07, 2012 6:10 pm    Temat postu:

http://niewiarygodne.pl/kat,1031991,title,Kvenland-baltycka-Atlantyda-Tajemnicza-historia-zaginionego-ladu,wid,14196880,wiadomosc.html
***
Skandynawska i angielska Bałtycka Atlantyda kVENland to Weneda czyli Bydgoszcz. Ptolemeusz nazywa Bydgoszcz BUDOrgie od Borodzieja. Współczesna nazwa pochodzi od zdobycia miasta przez Bolesława III z Węgrami na Prawdzicach w r. 1113, co Gall Anonim nazywa Zdobyciem Wyszogrodu.
Krzyżacy po zdobyciu Bydgoszczy chcieli tam przenieść swoją stolicę, ale nie zgodziła się na to feudalna Europa ze względu na Wspaniałość Miasta, więc przed ewakuacją na mocy traktatu kaliskiego ważniejsze budowle rozebrali a cegłę spławili Wisłą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Nie Paź 07, 2012 8:45 pm    Temat postu:

Dziś ok. godz. 18 obejrzałem na kanale National Geographic film o ODBUDOWIE ŚWIĄTYNI SALOMONA. Chodzi oczywiście o Wzgórz Świątynne w Jerozolimie ze Ścianą Płaczu na której stoi Meczet Omara, zwana przez chrześcijan Skalną Katedrą, według http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Second_Temple.jpg&filetimestamp=20080810102015 pod tytułem „DO UTRATY ZMYSŁÓW - Tu mieszka sam Bóg” i podpisem: Świątynia Jerozolimska - miejsce największego kultu Żydów (fot. Archiwum Wydawnictwa "Tum").
W tym jest aż KILKA błędów.
Po I: Była to nie Świątynia Salomona, ale PAŁAC Salomona, na postumencie którego prefekt Gratus zbudował PRETORIUM rzymskiej Capitoliny, które mogło okazyjnie pełnić rolę pretorium Wielkiej Jerozolimy. Jest to chronologia pewna, gdyż w fundamentach Ściany Płaczu znaleziono monety Gratusa, którymi płacono ZA BUDOWĘ tego obiektu.
Po II: Druga Świątynia nie miała nic wspólnego ze Świątynią Salomona, choć mogła być zbudowana na wzór I, która została zarekwirowana jako Cytadela. I. Świątynię ODZYSKAŁ Herod Wlk, budując dla Rzymian Cezareę Palestyńską.
Doskonale widać to na złotorycie Hołdu Heroda Wlk dla Oktawiana Augusta (22. RZYM NIEZWYCIĘŻONY: Do utraty zmysłów). Złotoryt został zagrabiony przez Karola Luksemburga.
W Badenii-Wirtemberdze chciałem sprzedać to Niemcom za małe pieniądza, ale Kanclerz Kohl zabrał tylko Wzgórze Świątynne Żydom i dał Palestyńczykom, którzy nie rozliczyli się ze mną. Ponieważ Anglicy wykastrowali mego syna, bo potrzebowali Wielkiego Eunucha Jerozolimskiego, to jest to kazus marszałka brytyjskiego, który wjeżdżając do Jerozolimy zapytał swych generałów: CO ZROBIĆ Z TYMI MECZETAMI?
Na filmie była mowa, że Meczet Omara rozbierze się i wyśle do Mekki, z czym ja się nie zgadzam, bo jest to dzieło cesarzowej Heleny. Poza tym powtarzam, że Arka Przymierza jako SUESKA lektyka Mojżesza nigdy w Jerozolimie nie była, a faraon Szeszonk wyjechał z Jerozolimy w lekctyce Salomona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Sro Paź 10, 2012 8:41 pm    Temat postu:

Światową stolicą tolkienowską stał się Wellington. Powtarza się wiec historia z Szekspirem, którego festiwal powinien być w Płocku, ze względu na miejsce 2 sztuk Szekspira, których lokum w postaci przebudowanego przez Prusaków na Więzienie pałacu Biskupiego, wcześniej Książęcego i Królewskiego, zachowało się. W Płocku jest też pałac Popielidów w postaci Małachowianki, ale BLIŹNIAK Najwspanialszego Pałacu Cesarskiego w Europie, na Oversburgu w Kolonii, na miejscu zoo runął do Wisły w czasie renesansowej przebudowy. Zachował się też pałac rezydencjonalny historycznego Hamleta Mieszka Bolesławica w postaci obniżonego o jedno piętro przez Prusaków klasztoru Dominikanów.
Ponieważ nazwisko Tolkien pochodzi od TOLKMICKA a on spisywał baśnie mazurskie, które opowiadała mu babka, to można urządzać festiwal tolkienowski w zamkach mazurskich. Baśnie ludowe są ARCHEOLOGIĄ HISTORII, co stawia je kapitałowo w randze architektury. Gdy Profesor Worończak zwrócił mi uwagę na AHISTORYCZNOŚĆ Beowulfa i Widsitha to odpowiedziałem, że to są Podróże Historyczne, z czym się zgodził, ale obecnie tą kwalifikację wobec Beowulfa wycofuję, bo jest to „zmakabryzowany” opis Zjazdu Milenijnego na Wałach Chrobrego w Szczecinie i politycznych skutków tegoż.
Przy okazji przypominam, że to ja uratwałem płocką skarpę, bo miast TECHNIKI AMERYKAŃSKIEJ zastosowałam austriacki regulamin saperski - że jak less dostanie wody to robi się SZAJS - wobec czego zażądałem w każdym płockim domu Wodomierza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Czw Paź 11, 2012 9:14 am    Temat postu:

http://niewiarygodne.pl/kat,1031987,title,Wielka-tajemnica-Stonehenge-zostala-ujawniona,wid,14996527,wiadomosc.html?smgajticaid=6f532

To już chyba XXV Wybryk ze Stonhenge dla WYMINIĘCIA MNIE, gdyż odatowałem Stonehenge jako dzieło Chejrona z Płocka z twarzą Grzegorza Laty.
Najpierw zniszczyłem datowanie Stonehenge na podstawie orientacji astronomicznej, wykazując, że była to OSTATNIA korekta astronomiczna ok. r. 1800 p.n.e. Wobec tego znaleziono grób Budowniczego Stonehenge egipskiej kultury pucharów dzwonowatych, który dorastał nad jeziorem Bodeńskim, ale ja odrzuciłem tego Budowniczego, gdyż kultura egipska nie miało z tym nic wspólnego. Potem ogłoszono BADANIE Drewnianego Stonehenge, nad Avonem, użytkowanego równocześnie z kamiennym, a ponieważ pale Drewnianego Stonehenge były ścinane ok. r. 2500 pne, to WTEDY POWINNO też być budowane Kamienne Stonehenge.
Ja odrzuciłem to na tej samej zasadzie, co orientację astronomiczną, gdyż była to OSTATNIA WYMIANA PALI, a poza tym zwróciłem uwagę na zniwelowane hałdy łupka, co uznałem za warstwę Technologiczną. Kamień przywożono ześluzowanym Avonem i robiono z niego kostkę brukową – prawdopodobnie na budowę drogi ceremonialnej, którą to kostkę Egipcjanie zużyli na budowę emporium-katedry. Zdawało mi się, że budowa DROGI była możliwa po zakopaniu KANAŁU dla budowy Stonehenge?
Jeden Murzyn z Mozambiku zgwałcił w Stonehenge 2 Amerykanki, demonstrując że Stonehenge budowali Murzyni z Tartessu-Tangeru, ale badania genetyczne wykazały, że Berberowie nie mają nic wspólnego z Murzynami, natomiast dużo z Baskami, czyli że Amerykanki mogą domagać się ODSZKODOWANIA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Pią Paź 12, 2012 12:28 am    Temat postu:

Michel Rauch, JEROZOLIMA, DuMont Przewodnik, Hamburg 2012

Doczekałem się Jerozolimy BEZ ŚWIĄTYNI SALOMONA – ale komu mam za to dziękować? Uważam to za WYDARZENIE na które czekałem ponad 40 lat. Nie ja jednak to wywalczyłem tylko doszło do znalezienia w fundamencie Ściany Płaczu monet prefekta Gratusa, co Zawaliło IDENTYFIKACJĘ Wzgórza Świątynnego ze Świątynią Taką czy Inną, gdyż było to Pretorium.
Moja interpretacja Starego Miasta jako RZYMSKIEJ Capitoliny awansowała Jerozolimę Biblijną z miasta Kurnego na światową metropolię, ale napotykałem FANATYZM, który Bronił Kurnej Jerozolimy Polityką Kurnikową, pomimo że posługiwałem się DOWODAMI, jak weryfikowalny przecież złotoryt Wacława Hollara. Poza tym moja argumentacja była OCZYWISTA dla polityków, gdyż Kanclerz Kohl – przestraszony SKUTKAMI tej walki – zabrał Wzgórze Świątynne Żydom i dał Palestyńczykom, którzy nie byli jednak w stanie Iść Za Ciosem.
Jeśli Jerozolima zrezygnowała z walki Do Usranej Śmierci to na placu boju pozostał Stambuł jako Troja na Złotym Rogu i Aleksandria Trojańska, która ODEBRAŁA Oktawianowi Augustowi Największy Łup w Historii a przyłączył ją do Rzymu dopiero Tyberiusz (Wolfgang Schuller, George Steimnetz, Der Spiegel, NA ŁOŻU CHWAŁY, Forum, 27.08-2.09.2012, s. 57) przez oszalbierzenie Wandalów. Tu jednak sprawa jest bardzo prosta, bo wystarczy zbadać dendrologicznie deski z Najstarszego Portu w Historii w Yenicapi na południowym brzegu Stambułu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 33, 34, 35  Następny
Strona 19 z 35

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group