Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna forum.wandaluzja.com
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell

FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Historia Polityczna
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 152, 153, 154 ... 324, 325, 326  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Gru 13, 2013 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIELKIE ODKRYWANIE
Katarzyna Kaczorowska, PISARZ MIESZKAŁ U STÓP STAREGO ZAMKU, Polska Gazeta Wrocławska, 13.XII.2013, MAGAZYN //23

PGW jest kapitałem niemieckim toteż serwuje fekalia pruskie, którymi otruto Rosję i Francję. Ja miałem udział w sprzedaży tej gazet jako Gazety Robotniczej Niemcom, gdyż – żeby uzyskać żądaną cenę – wpuszczono tam mnie więc Niemcy ZESRALI SIĘ i dali ile Żydzi żądali.
KK datuje zamek Chojnik jako budowlę Bolka II Świdnickiego z roku 1355, gdy ja pisałem kilkakrotnie – również na łamach Gazety Robotniczej – że historia Kunegundy przedstawia zamach Piastów na Świnków jako Wolnych Panów Śląskich w r. 1249. Ponieważ linią Świnków są Sipińscy to oznacza utopienie ich w fekaliach – jakby Świnką był ów legat papieski, którego mieszczanie ziębiccy wykąpali w szambie i prowadzali po mieście na kiju?
Atutem turystycznym Niemiec są zamki nadreńskie – bilet na ruinę zamku w Heidelbergu kosztuje 430 E. Niemcy datowali je na X wiek, więc tłumaczyłem im, żeby się NIE WYGŁUPIALI, bo musiały istnieć w VIII w. pne. Zostałem jednak PRZEBITY przez archeologa niemieckiego Heinricha Kusche, który zidentyfikował gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy z NEOLITYCZNYMI tunelami, które ja zinterpretowałem jako lochy zamkowe. - Niech więc teraz Niemcy zapłacą KONTRYBUCJĘ Gruzinom i Ormianom, którzy poparli mnie. Te Neolityczne lochy zamkowe należą do ogłoszonej przez Anglików w Dreźnie Europejskiej Atlantydy, którą wcześniej badano w Austrii i Słowacji.
Chojnik jest jednak starszy od zamków nadreńskich, gdyż rozegrał się w nim ostatni akt Prometeomachii, o czym piszę w Wandaluzji, co należy integralnie do Posejdonium-Posonium-Poznania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Gru 13, 2013 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.wandaluzja.com/?p=p_132&sName=33.-drugi-londyn-nad-odra

MAPA Watykańska na kartografii kartagińskiej. Watykańska opcja Polityczna PRZED bitwą na przeprawie reńskiej Andernach w r. 938, w której król niemiecki Ottton I i Sarmaci rozgromili Kapetyngów i ich niemieckich sojuszników, przyłączając Lotaryngię Wielką do Niemiec. Granicą między Germanią a Sarmacją jest Wisła, gdy faktyczną granicą między Rzeszą Pieczyngów a ICH protektoratem germańskim była Łaba i Solawa. Z tej racji węgierska nazwa Wiednia jest od PIECZYNGA.
Mapa POSTULUJĄCA likwidację muzułmańskiej Hiszpanii z przyłączeniem jej południowo-wschodniej części do Papieskich Włoch a z reszty utworzenie Królestwa Albigejskiego. To wymagało SIŁY, którą zdaje się być Katarska Francja. Jednak po bitwach nad Andernach, nad Lechem i Regnicą główną siłą europejską stały się Niemcy.
http://www.wandaluzja.com/?p=p_205&sName=39.-zachod.-wiatr-i-dmuch-siewiera

MAPA z Poznaniem w granicach Luterańskich Niemiec, POSTULUJĄCA Likwidację Carstwa Rosyjskiego na rzecz Republiki Nowogrodzkiej, Chanatu Krymskiego i Turcji oraz Odbudowę Węgier z Atenami i KONSTANTYNOPOLEM. Ponieważ Cypr i Aleksandria są ANGIELSKIE a Irlandia, Łotwa, Estonia, Nowogród Wlk, Korsyka, Peloponez i Wielka Turcja (bez Bałkan) FRANCUSKIE to krył się za tym sojusz angielska-luterańsko-francuski, o czym świadczy wschodnia granica Francji na Renie. Mapa mogła powstać pod wpływem FAMY GROZY Tureckiej Rosji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Gru 14, 2013 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polakom do zdobycia Konstantynopola wystarczało 20 galeonów, których Turcy robić NIE MOGLI, ale skontrowali je pod Lepanto i Pskowem HASZYSZEM. Haszysz zwiększa odwagę tak jak alkohol, który powoduje jednak osłabienie refleksu, gdy haszysz go zwiększa.
Polacy po wycięciu szkockich najemników pod Kłuszynem stwierdzili, że byli oni odurzeni haszyszem a pod Cudnowem ZLIKIDOWALI Rosję grając na zahaszyszenie olbrzymiej armii rosyjskiej. Aneksja przez Anglię Afryki Północnej a przez Francję Bliskiego Wschodu zależała więc tylko od odstaw stali i drewna szkutniczego z Polski, za co Polakom chciano zapłacić Chanatem Krymskim do Donu, Wołgi i Oki.
Można się domyślać, że Podbój Świata przy pomocy haremów i zajęczego ziela zapostulował fakir indyjski Jezus Chrystus (?)
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Gru 14, 2013 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leszek Balcerowicz, FASZYZM I KOMUNIZM TO JEDNA RODZINA – Lewicowcy używali i używają słów „faszyzm” i „faszysta” jako wyzwisk pod adresem swoich politycznych przeciwników, w tym pod adresem klasycznych liberałów – zauważa były wicepremier i minister finansów. Ekipa Roosevelta wprowadziła etatyzm przypominający politykę gospodarczą Mussoliniego i Hitlera: Rzeczpospolita, 11.XII.2013, s. A13

WYZWISKO Faszysta pochodzi od instrukcji Stalina dla komunistów francuskich: JEŚLI Z KIMŚ NIE MOŻECIE SIĘ DOGADAĆ NAZYWAJCIE GO „FASZYSTĄ”. Faszyzm był KEYNESIZMEM a Keynes najwybitniejszym ekonomistą XX wieku, który ponoć „podpierdolił” doktrynę finansową Kaleckiemu, którego naraił mu Paderewski, faszystowski Kanclerz Keynesa. Keynes był patriotą brytyjskim, który naraził się imperialistom ODZIELENIEM waluty brytyjskiej od indyjskiej – czym ponoć przyczynił się do dezintegracji Imperium – ale chodziło mu o Walutę Keynesowską, którą wprowadzili z dobrym skutkiem tylko hitlerowcy a eksperyment brytyjski Poległ w Bretton Wood.
Keynes i Paderewski identyfikowali Kapitał Kryminalny nie z Żydami a KOMINTERNEM jako arystokracją komunistyczną. Kominternowcy byli WŁAŚCICIELAMI folwarku żydowskiego, który nazywał się Związkiem Republik Socjalistycznych, dywidendę z którego płacono kominternowcom na tajne konta szwajcarskie na wykupywanie USA.
Tu widać wpływ Paderewskiego i Kaleckiego na Keynesa, gdyż sprawa ta pochodzi z zeznań Szpicbródki w więzieniu mokotowskim – że bolszewicy zamierzają uruchomić w Rosji PRZEMYSŁOWĄ produkcję złota siłą NIEWOLNICZA na wykupienie USA. Z tej racji Keynes i Paderewski wymogli na Prezydencie Roosevelcie Nacjonalizację Złota, co Ocaliło USA przed Wielkim Kryzysem jako skutkiem Renty Deflacyjnej Złota, którą to TECHNIKĄ Kominternowcy chcieli przejąć USA. Ten BEZPIECZNIK został usunięty przez Prezydenta Reagana, na skutek czego USA stały się Folwarkiem łykaczy złota.
Lżenie od FASZYSTÓW było obroną Kominternowców jako „zawłaszczycieli USA”, jak lżenie od WANDALÓW było Antyluteranizmem, gdyż landsknechci Lutra, którzy zniszczyli Rzym byli Łużyczanami-WANDALAMI: FASZYZM TO ANTYKOMINTERNIZM. Ponieważ Faszyści przekwalifikowali kapitał kryminalny z Żydów na Kominternowców to faszyzm włoski był ŻYDOKRACJĄ choć LB nazywa to „nadreprezentacją”, ale do 1943 r. Żydów był tam zdecydowany Nadmiar.
Ja mam nieszczęście być z domu Faszystą Paderewskiego, który pokłócił się z Dmowskim, że kapitał kryminalny to KOMINTERN. Teraz okazało się, że rację miał Dmowski, bo po WYKUPIENIU USA za pieniądze z Folwarku Żydowskiego nikomu już komuniści potrzebni nie są a z Kominternowców został tylko Adam Michnik.
LB nazywa faszyzm NADETATYZMEM. Polski Etatyzm prowadził do Kapitalizmu Ludowego, gdyż Państwo budowało zakłady przemysłowe prywatyzując je wypłacaniem części poborów akcjami giełdowymi. Nie wiem, czy Ford przejął to od Kaleckiego czy Kalecki od Forda, ale Keynes zazdrościł Skandynawom Kapitału Ludowego – utworzonego przez patriotyczny kler luterański a wybronionego przez WIKINGÓW, którzy nauczyli polityków Myślenia widłami od gnoju. Z tej racji Keynes skłonił Tolkiena von Tolkmicko do napisania opowiadanych mu przez babkę Baśni Mazurskich na Podstawę brytyjskiego kapitału ludowego czyli FASZYSTOWSKIEGO.
W Polsce głoszono, że FASZYZM BYŁ SKUTKIEM KOMUNIZMU jako reakcja Obronna. Dla mnie Nacjonalizacja Złota nie jest potrzebna dla obrony przed łykaczami złota, bo mam Sarmacki Babski Monopol Złota. Koło Nowosybirska znaleziono grobowiec Księżniczki Sarmackiej, która NIE BYŁA blondynka tylko Pięknością Francuską. W Berlinie to taka Piękność kopulowała publicznie Teutona.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Gru 15, 2013 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://vod.gazetapolska.pl/5805-seks-jako-narzedzie-spolecznej-kontroli

Była Dyktatura Spermy Jerozolimskiej, Władza Spermy Jerozolimskiej a teraz jest KONTROLA Spermy Jerozolimskiej. Seks był zawsze biznesem żydowskim, czego Nie Popuścili. Uważam, że jest ważniejszy od żydoarabskiego kapitału petrochemicznego, który powstał na krakowskim patencie Łukasiewicza i wykupieniu za „horendalne pieniądze” PAROWEGO silnika Mercedesa-Jelinka na Salonie PARYŻ 1901.
Jeśli jest Dyktatura, Władza i Kontrola spermy jerozolimskiej to ja wszedłem temu w paradę mą hipoteką Jerozolimy i Rzymu, która Błaźni OBOWIĄZUJĄCĄ Drogę Krzyżową OJCA Żydów, Chrześcijan i Muzułmanów Jezusa Chrystusa oraz WYMUSZA reinterpretację Chrześcijańskiego Rzymu – co jest RAKIEM jąder żydowskich i jezuickich.
Na demonstracji 13-GRUDNIA Jarosław Kaczyński powiedział: BYŁYBY DZIESIĄTKI ŻYCIORYSÓW DONALDA TUSKA, GDYBY W POLSCE BYŁA WOLNOŚĆ. W tym mieści się zapodana mi wersja, że zaczynał karierę jako ochroniarz Urszuli Sipińskiej, która została kupiona przez lożę masońską w Genewie – chyba za pieniądze z Satelitarnej Detekcji Złota (?), bo jej pieniądze z Prywatyzacji (20 mld $) wziął Glemp.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Gru 15, 2013 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://marucha.wordpress.com/2013/12/10/wolne-tematy-47-2013/#comment-299994

176: bemek powiedział/a - 2013-12-14 (sobota) @ 21:17:30
Panie Bemek, ma Pan naprawdę problemy ze zrozumieniem ironii i sarkazmu…
Złota Pani to Anielcia Merkel.
Nasz nieszczęśliwy kraj nie potrzebuje żadnego cudzysłowu z oczywistych względów.
– admin
Jej Boh – PRAWOSŁAWNY... Nie wiedziałem, że Kanclerz Merkel jest nazywana konfidencjonalnie NASZĄ ZŁOTĄ PANIĄ. Pisałem kilkakrotnie, że po zamordowaniu przez kamikadze bułgarskiego nałożnika Hitlera Bronisława Geremka dystrybutorem Satelitarnej Detekcji Złota została stasistówka Angela Merkel.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Gru 15, 2013 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Geremek, ODPRUSACZENIE – Wojna nie polega tylko na burzeniu, lecz także na budowaniu i przebudowywaniu. Polsko-niemieckie zmagania urbanistyczne są tego przykładem; Rzeczpospolita, 14-15 XII 2013, s. P12-13

Profesor Zin mówił, że gdy Niemcy rozbierali zamek Piastowski w Opolu to starzy Ślązacy PŁAKALI a Ślązaczki przyprowadzały wnuków mówiąc: TO ROZBIERAJĄ POLSKĘ. Wg mnie nie była to jednak tylko Małpia Złośliwość, bo gdy Niemcy zorientowali się, że cytadelę w Hissarliku budował warsztat zamku Opolskiego to wpadli w panikę i zamek opolski rozebrali - żeby nikt się NIE DOWIEDZIAŁ, że otruli fekaliami pruskimi Rosję i Francję.
W niszczeniu zabytków polskich i słowiańskich Prusacy mieli wielki dorobek – jak rozebranie kościoła Mariackiego w Brandenburgu, katedry Bolesława Krzywoustego w Szczecinie czy jeszcze wcześniej rozebranie przez zniemczony patrycjat Wrocławia opactwa benedyktynów na Ołbinie jako Polskiej Ściany Płaczu. Wrocław odpadł od Polski po bardzo krwawym stłumieniu przez zniemczoną radę miejską i Jana Luksemburskiego powstania polskiego w r. 1333 a Opole dopiero na mocy Pokoju Karłowickiego w r. 1699.
Największą jednak Rzeź Zabytków widziałem we Wrocławiu w latach 90, a gdy PROTESTOWAŁEM to pantomimizowano I CO NAM ZROBISZ? Było to też na Dolnym Śląsku i w Polsce, w czym należy się doszukiwać takiej małpiej złośliwości, jak z Rozbieraniem Polski, gdzie wybrano nawet fundamenty. Złodziejka żydowska Hawrylak przekwalifikowywała też zabytki za pieniądze na Żądania inwestorów.
Do Rzezi Zabytków przyczyniło się WYTRUCIE Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej. Zlecono najpierw Hawrotowi zametrykowanie gotyku krakowskiego, co ten zrobił moim zdanie nie najlepiej cofając ten gotyk w przeszłość, niekiedy nawet do kultury łużyckiej, gdy Gotycki Kraków pochodzi z przebudowy a właściwie budowy całkiem Nowego miasta przez kanclerza Stanisława Szczepanowskiego na Koronację Zdobywcy Azji. Potem sprowadzono historyka architektury z Oxfordu, który odatował wszystko – jak leci – Kazimierzem Wielkim, bo Zastał Polskę Drewnianą a Zostawił Murowaną, choć tego Kazimierza jest tam tylko Barbakan, wobec czego LWSzAiAH WYTRUTIO.
W rozdziale „P(i)astowanie Szczecina nie można pisać takich rzeczy, że ŚLADÓW POLSKICH I SŁOWIAŃSKICH TAM NIE MA, bo jest ich dużo. Np. zamki i pałace na Wałach Chrobrego zostały ZAKOPANE przez Gustawa II Adolfa przy budowie cytadeli, które Niemcy Odkopali, odnowili i zametrykowali jako NOWE... Szczecin wyrósł na eksporcie wełny czeskiej SZCZEĆ-BURSTENBERG więc konkurować z Gdańskiem jako Kluczem handlu wiślano-dnieprzańskiego nie mógł, zwłaszcza po zakopaniu przez Czechów kanału Odra-Dunaj.
Wspaniałe świątynie Szczecina, tak jak Gdańska, nie były budowane przez Słowian czy Polaków tylko przez GREKÓW. W nowym XXI. Wieku HISTORIA jest artykuł o ZBUDOWANIU przez Bolesława Chrobrego murów kamiennych Wawelu. To jest Analfabetyzm, bo co miał Chrobry do zamku BISKUPIEGO na Wawelu? gdy zamek królewski na cytadeli był 10 razy Wspanialszy. Wawel został zarekwirowany przez Łokietka po zburzeniu przez Jana Luksemburskiego GARGAMELLA. Z powodu zburzenia przez Brandenburczyków Hradczanu Jan i Karol musieli się koronować wcale NIE NA CYTADELI POZNAŃSKIEJ, ale w pałacu Królewskim Henryków Śląskich w Strzegomie.
KAMIENNE mury Wawelu zą pozostałościa po ZBURZONYM przez Tyfona z Pragi Wawelu Romańskim. Wawel odbudowała Waleska Zlotowłosa CEGŁĄ, dowody czego przedłożyłem Bundestagowi jako protektorowi mej Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej.
Prusacy, Rosjanie i Austriacy (Lwów) oraz Komisja Dobrego Porządku zniszczyli SETKI murów obronnych i zamków, w tym znacznie już obniżoną wieżę OLIMP w Drohiczynie. Ja musiałem zaś patrzeć, jak Komuniści jako Liberałowie pastwią się nad Wrocławiem, którzy nagle ODKRYLI Architekturę Pruską (?). Pisałem setki razy, że Niemcy otruli pruskimi fekaliami Rosję i Francję: - NAPRAWDĘ??? - URZĘDOWO. - A TO SRAJ SRAJCO, SRAJ...
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Gru 15, 2013 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_khazar03.htm

Żydzi stają na głowie, żeby zrobić z Chazarów Żydów. Podczas oblężenia przez Moskwę i Rusa Konstantynopola dyplomacja bizantyjska sprowadziła z Mongolii Awarów, którzy w r. 558 Uwolnili Konstantynopol. Podczas badań grobów awarskich na Węgrzech stwierdzono ŚLADOWE domieszki mongolskie – jakby Awarzy nie żenili się z Turczynkami? Awarzy pochodzili bowiem od zesłanej karnie na Wschód armii Łużyczan-LUGIÓW, którym Wandalowie dali w D,. za trzymanie z Rzymianami, o czym mówi Quo vadis. Nazwa AWAROWIE pochodzi od Przesławnych Awarów nad Wisłą, czyli Kairu-Avarisu-Kawaru-Konina, gdzie mąż Semiramidy Set zbudował kopię pałacu Ptolemeuszy w Aleksandrii.
Ci sprowadzeni przez Bizanatyjczyków Awarowie założyli nad Wołgą KAGANAT – nazwa od Kadzielni w Kielcach, którą zlikwidowali Rosjanie – a w Pokoju w Adrianopolu w r. 568 otrzymali Panonię, bo Longobardowie wynieśli się do Włoch. Kaganat Awarski popadł w zależność od Polaków, ale podczas oblężenia przez Awarów, Słowian i Persów Konstantynopola na początku VII w. beg awarski został przekupiony przez Bizantyjczyków Olbrzymią kontrybucją i udał się na wojnę z Persami na Kaukazie. Tam poniósł klęskę a szach zaproponował mu obalenie wiernego Polsce kagana Kubrata.
Ponieważ witeź Wyzymir prowadził z Chinami wojnę o Mongolię to pobity Kubrat uciekł do Panonii, gdzie został pobity przez Awarów panońskich i uciekł do Bawarii, gdzie Awarów Polskich wymordowano jako BUŁGARÓW, że nieliczni uciekli do Włoch. Wobec tego Wyzymir zawrł pokój z Chinami, z granicą na Jeniseju i Balchaszu, i zwrócić się przeciw Dagobertowi Wlk, który po bitwie pod Vogatisburgiem (Norymbergą) został ubrany w kaftan bezpieczeństwa, co nazywa się Majordomatem czyli Szogunatem frankijskim.
Ponieważ Awarowie GWARANTOWALI, że Kubania Arabom nie dadzą to po zdobyciu przez Arabów Dagestanu Polacy zlikwidowali Protektorat Awarski na rzecz Udzielnej Chazarii, w której wszyscy otrzymali jednakowe prawa jako Obywatele i Poddani Witezia polskiego.
To trwało do podboju arabskiego, ale Polacy odzyskali Chazarię dzięki sojuszowi z Ujgurami czyli Turkami chińskimi, jednak wódz Ujgurów Oguz zdradził Polaków pod Tyflisem za Cały Skarbiec Kalifów, pociągając za sobą Charazów. Ponieważ Oguż nie oddał kalifowi INDII to w r. 789 przybył do Polski kalif z Bagdadu, który spotkał się w Krakowie z Karolem Wlk. UZGODNIONO, że Leszek III Wyścigowy Odbije dla kalifa Indie a kalif dopomoże mu ODZYSKAĆ CHAZARIĘ. Tak się stało więc Leszek podjął budowę nowej stolicy Boguczarze nad Donem – od Boga i Cara.
Po klęsce Popielidów i Prawdziców z cesarzem Karolem III Grubym nad Liwcem w r. 882 kagan wezwał jednak Turków, którzy wypędzili Polaków. Turcy zostali jednak rozgromieni przez Prawdziców z Moskwy i Samanidów z Samarkandy więc musieli przewieść Skarb Kalifów z Szewczenki do Astrachania. Beg turecki przyznał kaganowi 10 żon, wśród których była Żydówka, więc bega tureckiego zastąpił żydowski, który położył rękę na skarbie Kalifów w Astrachaniu.
Gdy kagan zażyczył sobie haremu ze Stu Żydówek to Rabin zażądał przyjęcia judaizmu i Obrzezania, to kagan odpowiedział, że NIE MA PIENIĘDZY NA BUDOWĘ SYNAGOGI – wobec czego rabin poradził mu złupienie Bardzo Bogatego Miasta, którym było Tanais-Taganrog.
W ten sposób kagan zyskał pieniądze na synagogę i Sto Żydówek, ale Amerykanie ogłosili, że ŻYDOWSKIEJ CHAZARII NIE BYŁO. Z Polskiej Chazarii nie zrezygnowali też Prawdzice, bo po klęsce nad Regnicą młody witeź złożył zaraz hołd Trybutarny dowodzącemu odsieczą dla cesarza Bolesławowi Srogiemu – co widzimy na tympanonie FUNDACYJNYM Mostu Karola w Pradze – a ten przyrzekł mu pomoc w ODZYSKANIA Powołża. W trakcie tegoż Odzyskiwania Czesi złupili Skarb Chazarów (Złoto Kalifów) a wracając zdobyli Z MARSZU Konstantynopol, który dali Bułgarom. Prawdzice nie chcieli Stu Żydówek, bo wypędzili Żydów i zlikwidowali kaganat.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://historia.wp.pl/title,Spisek-Wojciecha-Jaruzelskiego-Powstrzymal-rozlew-krwi-i-uratowal-protestujacych,wid,16167250,wiadomosc.html

PICU, PICU..., bo ja miałem BEZPOŚREDNIE relacje od stryja, który był przyjacielem Jaroszewicza, u którego miał być ministrem finansów, na co nie zgodziła się Moskwa. Gdy Moczar przyszedł do Gomułki z informacją. że Pierwszym Sekretarzem Jest Gierek to Gomułka zaczął telefonować do Breżniewa na co Moczar uderzył go pięścią w okulary, z której to racji wcale NIE STRACIŁ WZROKU tylko musiał mieć operację oka. Korczyński był człowiekiem Moczara więc jakaś jego Interwencja na rzecz Gomułki jest DYWERSJĄ.
W wydanych w Izraelu ocenzurowanych Zeznaniach Gomułki przed komisją Szydlaka Gomułka mówi, że NIE MÓGŁ PRZEWIDZIEĆ, ŻE JEDEN DO ZDRADZI. Spekulowano, CO TO ZA JUDASZ? aż ja ogłosiłem: SKĄD TO WYJĄTKOWE ZAUFANIE DO TOWARZYSZA CYRANKIEWICZA de Perigord? Potem otrzymałem list z USA, że Cyrankiewicz i Gomułka byli komisarzami 500 miliardów $, którymi Stalin zapłacił dla Goldy Meir i Menachema Begina za złamanie w JEDWABNEM Planu Barbarossa, wyznaczając na płatnika Polskę, która tą należność uiściła co do grosza.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Wto Gru 17, 2013 12:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Frank Thadeusz, INFERNO IM ODENWALD – Historiker entdecken die Technik fuer sich: Animationen lassen sie laengst vegangene Baudenkmaelenr wiederauferstehen; Der Spiegel, 48/2013, s. 144

Taką technikę zaleciłem 40 lat temu studentom aleksandryjskim dla rekonstrukcji Ptolemejskiej Aleksandrii. 25 lat temu dowiedziałem się, że Francuzi opracowali komputerowy program KONSERWATORA ARCHITEKTURY, ale ponieważ tańczyli przy mnie w Egipcie boczkaja to sprzedali go Amerykanom, którzy ponoć specjalnie dla rekonstrukcji RZYMU opracowali program z POŁĄCZENIA 16 czy 18 programów architektonicznych – w tym chyba i onego Konserwatora Architektury? Miało to KOMICZNY efekt, bo Niemcy tak się przejęli MOJĄ interpretacją Aleksandrii, że postanowili ubiec wszystkich Rekonstrukcją ALEKSANDRII PTOLEMEUSZY, którą to Rekonstrukcję opublikowano panoramicznie w Der Spiegel, co ja, po wstępnej analizie, uznałem za BUDYNKI RZYMSKIE, rozebrane przez Anglików przy budowie kamienic secesyjnych.
Profesor Czapliński mówił, że Niemcy masochistycznie Nie Odbudowują zamków nadreńskich, aby pokazywać je za przykład Francuskiego Sadyzmu. W Polsce Szwedzi zniszczyli Setki zamków.
Mnie najbardziej zaszkodziło wysadzenie zamku w Bergu-Duesseldorfie jako Asciburgionu Odyseusza, bo inne traktuję sztampowo. Wg mej systematyki to po rozebraniu przez mieszczan pałacu Cesarskiego w Kolonii Henryk V musiał się budować – lub Rozbudowywać – w Heidelbergu ze względu na Burgundię. Nazwa Odenwald może być manierystyczna i pochodzić od ODENBURGA.
Jakieś 10 lat temu Uniwersytet Techniczny w Darmstadtcie podjął się gratisowo komputerowej Rekonstrukcji Wrocławia, ale wygnałem ich tłumacząc, że TO MY możemy dokonać Rekonstrukcji Miast Nadreńskich – co się POTWIERDZIŁO. Teraz Darmstadt dokonał komputerowej rekonstrukcji zamku w Heidelbergu, wg czego dokonano komputerowej animalizacji wysadzenia zamku przez Francuzów w r. 1693.
GRATULUJĘ tego działa Pionierskiego, które będzie mieć z pewnością SETKI naśladowców. Zamek heidelberski to Wielki Biznes. Gdy objeżdżający świat angielski motocyklista powiedział, że nie stać go na bilet na zamek w Heidelbergu, bo kosztuje 400 E, to myślałem, że się przesłyszałem, ale po raz II powiedział, że 430. Wtedy zdałem sobie sprawę z własnej głupoty proponując Niemcom odbudowanie go dla Uniwersytetu, skoro w ubiegłym roku było tam ponad MILION zwiedzających, zwłaszcza Amerykanów mimo OGŁUSZAJĄCEJ Animacji.
Położyłem uszy po sobie Dziękując Heidelbergowi za odczytanie PODZIĘKOWANIA buddystów w Pekinie dla Bolesława II Śmiałego za uwolnienie od prześladowań przez Prawdziców. - Ci to batoga tureckiego nie żałowali.

Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Czw Gru 19, 2013 2:58 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Wto Gru 17, 2013 2:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Philip Bethge, TRAWLER AN DER KETTE – Scholle, Dorsch und Hering der Ostsee geht es wieder erstaunlich gut. Auch in der Nordsee erholen sich manche Bestaende. Sanfte Fischerei soll den Raubbau in den Meeren nun europaweit stoppen; Der Spiegel, 50/2013, s. 142-144

Odbudowę stanu rybnego Bałtyku PB tłumaczy przestrzeganiem limitów połowowych przez rybaków polskich, z czego wynika, że w Morzu Północnym jest z tym gorzej. Ja po powrocie do Polski w r. 1990, gdy chodziłem na zebrania do Dolnośląskiego Klubu Ekologicznego, głosiłem i pisałem do instytutów rybackich, że wobec rybactwa PRZEMYSŁOWEGO – hodowlany łosoś norweski jest ponoć tańszy od morskiego – limitowanie rybactwa na Bałtyku i postulowane Zarybianie go traci trochę sens, gdyż Bałtyk powinien mieć 2 priorytety: ŚLEDŹ i JESIOTR.
Funkcja Śledziowa Bałtyku winna polegać na Odbudowie tarlisk śledzia ATLANTYCKIEGO, co powinno być stosunkowo łatwe, gdyż NADMIAR smoltów powinien odpływać przez Sundy na Zachód i POWRACAĆ na tarło. Tak było w średniowieczu, ale na skutek Przełowienia przez Duńczyków i Hanzeatów śledź ATLANTYCKI poszedł w r. 1425 na tarło do Holandii, stając się podstawą jej mocarstwowości. Otóż odbudowa bałtyckich tarlisk i smoltierni śledzia atlantyckiego zwiększyłaby kapitalnie potencjał śledziowy Północnego Atlantyku, czym powinna się zająć Unia Europejska.
Słowiańskie Prawo Śledziowe polegało na ZAKAZIE używania sieci Śledziowych do dnia Śledzia w kulminacji tarła śledzia Atlantyckiego, za naruszanie czego Słowianie topili rybaków duńskich. Do tego czasu można było łowić sieciami Dorszowymi dla ochrony śledzi przed ciągnącymi za nimi z Morza Północnego drapieżnikami. Po zburzeniu przez Duńczyków i Sasów Wienty na klifach zachodniego Wolina słowiańskie prawo Śledziowe upadło, co doprowadziło do zniszczenia tarlisk słedzia Atlantyckiego, gdyż Duńczycy tuczyli tym śledziem świnie.
Podobna sprawa jest z jesiotrem, zniszczonym przez sprowadzonego przez Niemców sumika kanadyjskiego. To powinna regulować Konwencja Jesiotrowa a Polska powinna dążyć do restytucji Pomorskiego Przemysłu Jesiotrowego, który produkował kiedyś TUCZNIKI, ale po wprowadzeniu PRZEZE MNIE w Koninie paszy przemysłowej na Nierafinowanej soli kamiennej daje też KAWIOR.
Techniki tej w Koninie nie można było opatentować ze względu na Sowiecki Monopol Kawiorowy więc opatentowali ją Niemcy w USA tworząc niemiecki światowy monopol kawiorowy.
http://marucha.wordpress.com/2013/12/16/wolne-tematy-48-2013/#comment-300754

30. Bardzo powiedział/a - 2013-12-17 (wtorek) @ 02:45:42
Kiedy byl dzien sledzia?
Caly czas wydawalo mi sie, ze jesiotr to ryba slodkowodna. Sprawdzam na wykipedji, patrze, rzeczywiscie, jesiotr baltycki. Czlowiek sie cale zycie uczy I glupi umiera. Dziekuje, panie Juliuszu za obudzenie ciekawosci w tej materii.

39. Dzonyy powiedział/a - 2013-12-17 (wtorek) @ 09:52:39
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, jedna z katedr opracowała plan zarybiania dorzecza Bałtyku jesiotrem, taką krzyżówką jesiotra syberyjskiego i kanadyjskiego. Syberyjski jest bardzie odporny na choroby, kanadyjski smaczniejszy. Plan jest realizowany.

Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Sro Gru 18, 2013 12:30 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Wto Gru 17, 2013 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://marucha.wordpress.com/2013/12/17/wataha-dorzyna-sie-sama/

1. Juliusz Prawdzic-Tell powiedział/a - 2013-12-17 (wtorek) @ 09:05:21
Ponieważ racją Trzeciej Rzeczpospolitej PRZESTAŁO być Dorzynanie Watah po rozgromionym przez Trucicielskie USA narodowym Ruchu Turbinki Kowalskiego to mogę ogłosić, że ci, którzy NIE CHCĄ WIEDZIEĆ o Funkcjonalnej Chronologii Architektury mają być traktowani jako Juden SS i agenci Satelitarnej Detekcji Złota.
Wydaje mi się, że to, iż bilety na ruinę zamku w Heidelbergu są 80 RAZY droższe od biletów na BOSKI Mont-Saint-Michel wynika z tego, że po mym przyjeździe nad Ren zostałem Skontrowany przez Prezydenta Mitterranda fekaliomachicznym DATOWANIEM Mont-Saint-Michel. Niemcy musieli to uznać, ale po mej stronie stanął Heidelberg.
Pan Prezydent DOROBIŁ SIĘ, bo po mym przyjeździe do Polski ukazała się książka Kochanek Hitlera z aluzjami do brewerii w gdańskim NEPTUNIE i mamusi Pani Kanclerz.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam Węgłowski, JAK TATARZY POJAWILI SIĘ W ŚWIĘTA POD WAWELEM? Mówią Wieki, XII/2013, s. 18

Na przełomie 1287-8 był nie III najazd tatarski, ale IV, gdyż pomija się wielki Najazd Na Węgry w r. 1246, który szedł z Lubelszczyzny przez Kielecczyznę na Kraków, ale Batu Chan skapitulował przed Mazurami i Małopolanami pod Tarczkiem. Bolesław V Wstydliwy poprowadził następnie skapitulowaną armię tatarską pod znakami litewskimi przeciw Niemcom i Czechom, co doprowadziło do bitwy nad Litawą i okupacji przez Rusinów Alp Wschodnich. Nuncjusz papieski zaproponował Danielowi Romanowiczowi Koronację na Króla Rusi insygniami RZYMSKIMI, co odbyło się w Drohiczynie w r. 1253, gdzie Mazurzy więzili Batu Chana.
Zgadzam się, że Hejnał Mariacki pochodzi z Najokrutniejszego najazdu tatarskiego w l. 1259-60. było to w ten sposób, że strażnik Farny na wyższej wieży Mariackiej zauważył coś Podejrzanego więc zatrąbił nie Alarm, ale POBÓDKĘ węgierską, co znaczyło UWAGA i dostał strzałą w gardło. Dzięki temu Tatarzy miasta nie zdobyli z Zaskoczenia a do oblężenia nie przystąpili. W r. 1241 Tatarzy zdobyli mury miejskie granatami dymnymi więc załoga wycofała się na Okół. Batu wstrzymał SZALEŃCZY szturm Okołu, gdy obrońcy przygotowywali się już do wycofania na Wawel.
Ludność Krakowa schroniła się na zamku Królewskim na Bielanach, który był twierdzą Nie Do Zdobycia a taką rolę dla Wrocławia pełniła Sobótka. We Wrocławiu cytadela na Nowym Mieście padła, ale zamek Biskupi na Ostrowie się obronił.
O IV najeździe tatarskim na przełomie 1287-88 wiemy właściwie tylko tyle, że uprowadzili 37 tysięcy Dziewic. Leszek Czarny faktycznie nie walczył z Tatarami choć UBIŁ ponoć kilku ich wodzów, w co nie wierzę. AW pisze, że legenda Lajkonika mówi o zwycięstwie nad Tatarami na Boże Ciało 1288 r. - co jednak nie było zwycięstwem Leszka tylko KRÓLA Henryka III Prawego, który skoncentrował pod Sandomierzem poza Ślązakami Wielkopolan, Mazurów i prawdopodbnie Węgrów. Zabito wówczas 2 Królów tatarskich, wzięto do niewoli 8 a 6 przepędzono.
Śledztwa jednak wykazało, że Tatarów SPROWADZILI Leszek Czarny i jego młodszy brat Władysław Łokietek Przeciw Ślązakom, wobec czego sąd Panów Małopolskich skazał Leszka na OŚLEPIENIE. Bitwa pod Sandomierzem byłaby więc faktycznym ZJEDNOCZENIEM POLSKI, z Haliczem, przez księcia wrocławskiego Henryka IV Probusa, który rok wcześniej ukoronował się w Gnieźnie na Króla Henryka III Prawego.

Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Czw Gru 19, 2013 2:55 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 2:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://marucha.wordpress.com/2013/12/10/wolne-tematy-47-2013/

Ad. 200. Bart_W powiedział/a - 2013-12-15 (niedziela) @ 19:20:16
Panie Wandaluzja, czuję przez majtki, że Pan napisał coś ważnego i niesamowicie ciekawego, ale od jakiegoś czasu gubię się zupełnie w nawale tego, co Pan zapodaje. Czy jest gdzieś słownik wandaluzyjsko-polski? I często mam kłopoty z chronologią wydarzeń, o których Pan pisuje (akurat nie w ostatnim wpisie).
Bardzo dziękuję za tą Ciekawość. LŻENIE od Wandalów pochodzi od zniszczenia Rzymu przez lancknechtów Lutra, którzy byli Łużyczanami czyli Wandalami jak ich nazywali Niemcy, bo po niemiecku nie umieli. Jeszcze Mieszko I chrzcił się jako Król Wandalów, którego Majestatyczną statuę znamy jako Świętego Fidesa-Witalisa Akwitańskiego.
EUROPEJSCY lingwiści wykazywali, że dialektyczny ROZPAD języka Prasłowiańskiego nastąpił w VI wieku ne, co nie dotyczy Bułgarów. U nas kojarzone jest to z legendą o Lechu, Rusie i Czechu, co jednak powinno być o Lechu, Czechu i Rusie, bo w 550 r. Lech i Czech przybyli z Chorwacji na Śląsk, PROSZĄC Wiece we Wrocławiu i Dreźnie o pomoc dla oblegających Konstantynopol Wandalów Afrykańskich. Więc wrocławski odesłał Lecha do Legnicy, gdzie więc Dziadoszan ulitował się nad Niedolą Afrykańczyków i wysłał armię pod Konstantynopol, za czym poszły inne Wiece plemienne.
Miało to ten skutek, że wszystkie ludy słowiańskie, z wyjątkiem Sklawinów-Bułgarów, przyjęły język KANCELARYJNY Wandalów Afrykańskich – i stąd właśnie Dialektowy Podział Języków Słowiańskich w VI wieku ne. Mówi o tym pięknie Kronika Ruska, że Słowianie – po Obejściu Świata – osiedli WRESZCIE nad Dunajem, a gdy osiedli wśród nich Włosi i zaczęli Gnębić Słowian to część z nich wyniosła się nad Wisłę, gdzie nazwali się Lachami, inni nad Dniepr, gdzie nawali się Polanami..., itd.
Chodziło tu jednak tylko o Wandalów Afrykańskich, którzy w zwartej masie utworzyli narody Czechów i Wielkorusów, ale narzucili język KANCELARYJNY prawie wszystkim narodom słowiańskim.
Miałem list Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian: 42/XLII z kopią listu 25/XXV/RST3285/Og/1999: http://www.wandaluzja.com/?p=p_100&sName=28.-lechiada; http://www.wandaluzja.com/?p=p_117&sName=kalisz-jako-stolica – gdzie była mowa o wydaniu we Frankfurcie nad Menem mapy Polski ROKIEM 565, z Kaliszem jako STOLICĄ i ważniejszymi miastami, w tym Smoleńskiem. Prezes MICSł został jednak ciężko pobity na ulicy a teczkę z korespondencją MICSł ukradła mi policja polityczna. Na stronie internetowej MICSł tej mapy NIE MA.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://niezalezna.pl/49636-szokujacy-raport-po-wejsciu-do-unii-rozpadaja-sie-rodziny-polska-wymiera

O to od początku chodziło. Nałożnik Hitlera Bronisław Geremek, dystrybutor Satelitarnej Detekcji Złota NKWD powiedział: ZAPROWADZIMY POLAKÓW DO BRUKSELI NAWET NA KOLANACH. Wg tego nałożnika to miało zapewnić granice niemiecko-żydowską na WIŚLE, ale gdy okazało się, że OPRYCZNA ROSJA Z XVI WIEKU NIE WYJDZIE to Niemcy zamordowali Nałożnika, żeby dystrybutorem SDZł została ZŁOTA Angela – najpierw dla granicy niemiecko-angielskiej na DONIE a potem Wschodniej granicy Niemiec na Missisipi.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 152, 153, 154 ... 324, 325, 326  Następny
Strona 153 z 326

Skocz do: