Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna forum.wandaluzja.com
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell

FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antyk
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 33, 34, 35  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Paź 31, 2015 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/10/03/historie-gdanska-trzeba-pisac-na-nowo-archeolog-twierdzi-ze-grod-w-ogole-nie-istnial/

Archeolog Muzeum Malborskiego Sławomir Wadyl ZAPRZECZYŁ istnieniu średniowiecznego Grodu Gdańskiego. Twierdzi, że GDAŃSK został wytyczony na DZIKIM terenie i zbudowany przez Jedną Szkołę Muratorską, co wymagało środków finansowych Imperium. Zastanawia się, Kogo było na to STAĆ? i odpowiada, że Mieszka I.
Ja z tą sprawą zetknąłem się 15 lat temu, gdy w piwnicach gdańskiego Ratusza odkopano konstrukcje drewniane, które wg mnie były RUSZTEM FUNDAMENTOWYM, świadczącym, że gdański Ratusz budowano Na Bagnie. Prosiłem o wzięcie próbek DENDROLOGICZNYCH i udostępnienie mi, ale nie dano – żeby nie uwierzytelniać Mojej Metryki Gdańska. 3 lata temu powiedziano mi zaś w gdańskim urzędzie konserwatorskim, że przy odbudowie Spichrzy odkopano BETONOWE pale fundamentowe, które UJ odatował na lata 2200-2000 pne.
Według mnie Staromiejski Gdańsk został zbudowany przez JEDNĄ SZKOŁĘ MURATORSKĄ Na Bagnach dla metalurgii Kaszubskiej, na szwedzkiej rudzie i cieszyńskim węglu. Zostało to WYMUSZONE budową przez Asklepiosa ze Lwowa metalurgii Powiślańskiej z ośrodkiem w Bramnem-Toruniu na szwedzkiej rudzie i sokalskim węglu.
Budowniczym Staromiejskiego Gdańska był Ogiges-Ajgialos, bratanek Posejdona z Poznania po wycofaniu się przed Asklepiosem za Wisłę. Metalurgia Kaszubska wymagała budowy kanału Sosnowiec-Bydgoszcz dla dowozu węgla cieszyńskiego, a kluczowym punktem tego systemu była BYDGOSZCZ, która spławiała kaszubskie żelazo Notecią i kanałem Odra-Hawela na Łabę, pomnikiem czego jest Chorin.
Nie było więc żadnego Szlaku Bursztynowego tylko system kanałowy Morawa-Odra-Wisła-Przemsza-Warta-Wisła – zwany WIADOS: W jedną stronę transportowano węgiel a w drugą Żelazo i Stal oraz drewno szkutnicze na dunajskie istery.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Lis 01, 2015 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wp.tv/i,tak-powinno-pomagas-sie-uchodzcom,mid,1809419,klip.html
ARCHEOLODZY CORAZ BLIŻEJ UJAWNIENIA CAŁEJ HISTORII STONEHENGE

Dom sprzed sześciu tysięcy lat, z okresu mezolitu, odkryli brytyjscy archeolodzy. Znalezisko znajduje się tuż przy słynnym Stonehenge. Według specjalistów siedlisko było zamieszkiwane przez 90 lat od 4336 roku przed naszą erą. Mieszkańcy tego domu byli najprawdopodobniej myśliwymi i zbieraczami, do ogrzewania używali rozgrzanych kamieni. - To, co znaleźliśmy, jest ważnym elementem. To brakująca część historii Stonehenge - stwierdza David Jacques z Uniwersytetu w Buckinghamshire.
Znalezienie w bezpośredniej bliskości Stonehenge CHATY z V tysiąclecia pne. o niczym nie świadczy. Chata mogła być STRÓŻÓWKĄ, której Stróż dorabiał sobie polowaniem na zające, sarny i dziki, żeby nie ryły w miejscu Dostojnym.
Ważne było znalezienie Drewnianego Stonehenge w ośrodku Technologicznym nad Avonem, które odatowano – ma podstawie badań dendrologicznych PALI – na I połowę III tysiąclecia p.n.e. Ja temu zaprzeczyłem jako OSTATNIEJ WYMIANIE PALI, które Gniły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 7:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://o2.pl/hot/enigma-nazistowski-symbol-wykonany-8-tysiecy-lat-temu-5924307410944641a
#enigma Swastyka sprzed 8 tysięcy lat - czy to możliwe?

Do niezwykłego odkrycia doszło na północnych stepach Kazachstanu. Na zdjęciach wykonanych z kosmosu widać ponad 260 kształtów – w tym krzyż i swastykę. Najciekawsze jest to, że te obiekty są starsze niż egipskie piramidy.

Naukowcy są zgodni - odkryte figury mają co najmniej 8 tysięcy lat. Każdy z tych kształtów jest wielkości od 90 do 400 metrów. Obiekty można zobaczyć tylko z lotu ptaka. To odkrycie może pomóc zrozumieć obrzędy i rytuały starożytnych mieszkańców tamtego rejonu. Trwają pracę nad pełnym rozszyfrowaniem kształtów, ale jest to żmudny i powolny proces.

NASA wreszcie zdecydowała się opublikować zdjęcia z satelity. Na poniższym zdjęciu widać symbol swastyki. Warto wspomnieć, że swastyka była pierwotnie symbolem szczęścia, chociaż teraz kojarzy się z nazistami. Obiekty tworzone są z kopców piasku i mają wysokość około 1 metra, przy szerokości 9 metrów. Badacze zaprzeczają, że jest to dzieło nazistów lub kosmitów.
Ponieważ była to kultura PASTERSKA to mogły to być zagrody dla bydła. Wały mogły być obsadzone kolczastym żywopłotem, co w Polsce nazywało się GŁOGIEM.
Koło Karagandy GŁOGI są tak gęste, że przejść przez nie nie sposób, a poza tym WYBUCHAJĄ, jak Krzak Mojżesza. Jeśli więc teren był porośnięty Głogiem to może KARCZOWANO go Geometrycznie, aby bydło nie kaleczyło się.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Wto Lis 17, 2015 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2015/11/11/wolne-tematy-87-2015/#comment-526300

168. Wandaluzja said – 2015-11-13 (piątek) @ 22:31:28
Ad.7:
Reklamuje się wspaniały edytorsko ALBUM ROMAŃSKI za „psie pieniądze”, ale bez metryki wydawniczej i autorów, z czego jest tylko: http://www.albumromanski.prv.pl/ z firmą Empik i reklamami Volkswagena. Architektura Romańska jest datowana na X-XIII wiek, co w Polsce jest „fekaliem pruskim” czy jezuickim, a jest argumentowane siłowo Rotundami Czeskimi.
Muszę zacząć od tego, że podczas wykopalisk archeologicznych Franza J. Straussa na wrocławskim zamku Biskupim, gdzie byłem komisarzem WOAK, gdyż KW PZPR chciał Wiedzieć, CO SIĘ TAM DZIEJE ??? przyjechali historycy architektury z Pragi, z których Doktor Lasota szydził: JAK IM AUSTRIACY PRZYKAZALI W ROKU 1918 TAK ONI SIĘ MODLĄ DZIŚ. Po powrocie z RFN w 1990 r. byłem na odczycie tych Panów w Kozie Miejskiej, którym powiedziałem że JAK CZESI CHCĄ MAŁPOWAĆ ARCHITEKTURĘ NIEMIECKĄ TO JA NIE MAM NIC NAPRZECIW, ALE Z OPÓŹNIENIEM DO LAT 20 A NIE 400.
Tak bowiem, jak Niemcy utworzyli Polską Architekturę Profanistyczną, polegającą na małpowaniu architektury francuskiej z 200-letnim opóźnieniem, tak powołali profanistyczną architekturę czeską z małpowaniem architektury niemieckiej po latach 400. UCZYŁ MARCIN MARCINA…, więc tłumaczyłem Głupiej Świni Niemieckiej, że zamki nadreńskie są co Najmniej o 17 wieków starsze od ich oficjalnej metryki, ale „zakasowali mnie”, że o WIEKÓW 50 !!!!!
Archeolog niemiecki Heinrich Kusche zidentyfikował gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych Europu jako NEOLITYCZNE tunele, które ja zinterpretowałem jako lochy ZAMKOWE, co zostało potwierdzone archeologicznie w Austrii i na Lubelszczyźnie. Wg wyłożonej w Wandaluzji systematyki architektonicznej to Praga jest NAJSTARSZYM MIASTEM W EUROPIE, zaś OSTATNIĄ rotundą europejską była Wieża I. katedry hradczańskiej jako grobowiec Chęsy-Hanysa-Hanzy-Hansa-Amfiktiona w XXXXVIII wieku p.n.e., która stała się zaczynem architektury Kolońskiej.
Wobec znalezienia Skarbca Hitlera, gdzie w ciągu miesiąca przybyło 13 pociągów ze złotem, popisywanie się Czechów małpią złośliwością na melodię Najlepszego Kopulanta, któremu płacili najpierw Latynosi a potem Niemcy, jest NIEOPŁACALNE – jak nieopłacalne było obiecanie Stalinowi bomby atomowej, za co Czechosłowacja została Zlikwidowana przez mocarstwa fundacyjne i protekcyjne, które dały czechosłowacką bombę atomową Hitlerowi.
Mam artykuł: Jan Bończa-Sabłowski, ZAMEK KRÓLÓW, KATÓW I ARTYSTÓW – Górujący nad Lublinem zamek doskonale potrafi łączyć teraźniejszość z przeszłością; Rzeczpospolita, 13 XI 2015, s. J7. Nie mam nic przeciw temu artykułowi i zamkowi, ale PRZERAŻĄ Kuriozalny postulat – żeby zamkowi Lubelskiemu nadać tytuł KRÓLEWSKIEGO. Mieszkał tam wprawdzie Władysław Jagiełło, który Krakowa nie lubił, ale sam zamek był dużo ważniejszym jako SEJMOWY – czyli że jest symbolem Majestatu RZECZPOSPOLITEJ.
Pierwotnie był tam zamek Doliwów, których udzielność zlikwidował Kazimierz Mnich po bitwie pod Drohiczynem w r. 1043. Zamek w obecnym kształcie zbudował zaś Kazimierz Wlk po bitwie pod Lublinem w 1339 r., który to budynek Zygmunt August wyznaczył na SEJM. Budynek ten został Wysadzony przez Rosjan Piotra Wlk, którzy Lublin spalili, a w czasie Księstwa Warszawskiego i Królestwa Kongresowego odbudowano go w stylu mauretańskim na Więzienie.
Po Wyzwoleniu mój ojciec przesiedział tam 10 miesięcy.
Na demonstracji 11 XI mieszkająca w Niemczech pani mówiła mi, że Niemcy nieśli transparent: ANGELA I WOLFGANG NA SZUBIENICĘ, czemu Policja przyglądała się.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2016 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://ksiezycowahipoteza.wordpress.com/beton/00-dre/

← Beton
Spichlerz Długa Droga, Gdańsk. Dwie gigantyczne belki betonowe imitujące drewno. Około 2400–2100 BC.
Autor: Jerzy Kijewski | Opublikowano 31 Październik 2012 | Rozmiar oryginału: 1959 × 1444 pikseli

Egipt. Droga z neolitycznego betonu.
Monument Memmiusa, Efez, Turcja.

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Jedna odpowiedź na „Spichlerz Długa Droga, Gdańsk. Dwie gigantyczne belki betonowe imitujące drewno. Około 2400–2100 BC.”
1. Juliusz Prawdzic pisze:
22 Kwiecień 2015 o 4:18 PM
3 lata temu byłem w gdańskim urzędzie konserwatorskim, gdzie mi powiedziano, że gdy WYMIENIANO PALE FUNDAMENTOWE na Wyspie Spichrzy to ZBIEGLI SIĘ RZEŹBIARZE, ale były tak SKAMIENIAŁE jakby miały Tysiące lat. Dano je na UGd, gdzie powiedziano, że BADAĆ ICH NIE MOŻNA, ale są Przedkrzyżackie – więc może były BETONOWE ???
W głębokim wykopie tuż przy farze Mariackiej sterczała z fundamentu kamienicy drewniana belka, obrabiana MASZYNOWA więc prosiłem w 4 instytucjach archeologicznych o ZABEZPIECZENIE jej.
W tej sprawie pisał do mnie pan Augustowski z Sieradza, że w wykopach na Rynku Praskim znaleziono ŚREDNIOWIECZNĄ belkę obrabianą Maszynowo, ale nie zbadano jej dendrologicznie. Rynek Praski w Sieradzu jest pozostałością zamku Książęcego.
Potem w literaturze fachowej pisano, że według UJ to ŻELBETOWE BELKI ZE SPICHRZA "DALEKA DROGA" POCHODZĄ ZE SCHYŁKU III TYSIĄCLECIA. PNE.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Lip 13, 2016 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://lukaszkulak92.wordpress.com/2015/12/12/zaawansowana-cywilizacja-z-krakowa/

Ad. 272: osoba prywatna said – 2016-07-12 (wtorek) @ 18:47:39
ZAAWANSOWANA CYWILIZACJA Z KRAKOWA; Opublikowano 12 Grudzień 2015 by Lukasz Kulak

Pan Jan jako geolog odkrył w Krakowie kamieniołom STAROŻYTNY, w którym kamień uzyskiwano piłami DIAMENTOWYMI, na podstawie czego sformułował Krakowską Atlantydę. Była to jednak nie Atlantyda Krakowska a EUROPEJSKA, którą opublikowali Anglicy 10 lat temu na podstawie niemieckich odkryć w Dreźnie, którą to kulturę badali wcześniej Austriacy i Słowacy.
Ta Atlantydę odkryłem ja jednaj JA w latach 80. przy budowie we Wrocławiu Przejścia Oławskiego, gdy odkopano w murach miejskich poziomowanie z ciosów obrabianych MASZYNOWO.
Doszło wówczas do kontrowersji, gdyż archeolodzy UWr i PWr twierdzili, że to jest BONIOWANIE Renesansowe, na Dowód czego przytoczyli obrabiane tą techniką ciosy z renesansowego mostu Świętego Krzysztofa, czym mnie ZATKALI. Ja jednak stwierdziłem później, że most był budowany z ciosów ROZBIERANEGO Pałacu Królewskiego na Nowym Mieście, który przebudowywano na Basteję Polską. Te poziomowanie z ciosów obrabianych maszynowo można oglądać w Przejściu Oławskim, ale wydobyte luzem i eksponowane ciosy ZNIKŁY.
Nic mi nie wiadomo o Renesansowych piłach diamentowych, zaś I mury ceglane Wrocławia ze śluzowym kanałem na fosie OBECNEJ budował Tymoteusz, zięć Posejdona z Poznania. Było to podczas Prometeomachii, gdy Chejron z Płocka budował STONEHENGE jako postument drewnianej wieży nawigacyjnej i meteorologicznej, co suponuje, że Megalityczny Płock też był budowany mechanicznymi piłami DIAMENTOWYMI.
Ciosy wycinane piłami diamentowymi były geometryczne i wymiarowe, natomiast za Waleski Złotowłosej w XXXXIV wieku p.n.e. zaczęto Odlewać bloki LEJZNĄ topioną fosforem z Annopola, co się nazywa Murami Poligonalnymi. Jur-Uranos wybierając się z Kochanką na Ural ZAKAZAŁ synom fortyfikowania się techniką murarską, wobec czego ci fortyfikowali się MEGALITYCZNIE. Cyklopowe Mury w Grecji są pochodną Megalitycznego Hradczanu, a Stonehenge pochodne Płocka Megalitycznego.
Ponętnie wygląda Domysł, że wycinane w kamieniołomie krakowskim bloki spławiano do Płocka, gdzie wyciągano je Żurawiem na skarpę, ale to wymaga znalezienia w Płocku „kamienia krakowskiego”, gdy dotychczas mówiło się o Piaskowcu z Konina a ja suponowałem wapień budowlano-drogowy z Kazimierza Dln skoro z Kamienia Wiślanego po zawalonym zamku Cesarskim wypalano tam Najlepsze Wapno.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Lip 17, 2016 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PostWysłany: Nie Maj 29, 2016 7:02 am Temat postu: Odpowiedz z cytatem
http://www.thedailybeast.com/articles/2016/05/29/did-the-devil-really-write-this-bible.html – Ad. 152
Candida Moss - HANDIWORK 05.29.16 6:01 AM ET
DID THE DEVIL REALLY WRITE THIS BIBLE?
What is the secret to the longevity and brilliance of the largest surviving medieval manuscript? Lucifer himself is said to have made it.

Candida Moss wykazuje, że legenda Metrykalna Biblii Diabła pochodzi z VI wieku, co suponuje,że BD już Istniała. To jest zgodne z mą Metryką BD, co można sprawdzić datowaniem Technicznym z uwzględnieniem, że Kronika Czeska została DODANA w roku 1050.
Według mnie BD jest biblią ARIAŃSKĄ z Aleksandrii, z której WYCIĘTO Ariański Wyznanie Wiary. Początkowo myślałem, że została złupiona w Konstantynopolu przez Bolesława II Śmiałego w r. 1064 a w r. 1079 przez Czechów w Krakowie, ale DODANA w 1050 r. Kronika Czeska wyklucza to. W takim razie zostałaby złupiona w Konstantynopolu przez Bolesława Srogiego w roku 967 i wysłana z łupami do Pragi.
Gratuluje pani CM konstruktywnego Wniosku, który zgadza się z mą kwalifikacją BD, i zgadzam się za powiadomieniem E-mailowym na ogłoszenie przez Nią mej metryki BD jako Biblii Ariańskiej z Aleksandrii. Przed ogłoszeniem powinna jednak przesłać mi swój tekst do zaakceptowania i ewentualnego uzupełnienia.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pon Sie 22, 2016 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.independent.co.uk/news/science/archaeology/revealed-remarkable-ancient-structure-found-just-two-miles-from-stonehenge-a7190476.html
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2016 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2016/09/14/wolne-tematy-79-2016/#comment-614692//

8. Głos Prawdy said - 2016-09-14 (środa) @ 13:35:22
Tysięcy gigantycznych ludzkich szkieletów zostały zniszczone w celu ochrony dominującej teorii ewolucji człowieka.
Smithsonian institution (założony Kongresem USA naukowo-badawczy i oświatowy instytut i należący jemu kompleks muzeów) uznał, że zniszczył na początku 1900 lat tysięcy olbrzymich ludzkich szkieletów.
Sąd najwyższy USA uchwalił ogłosić Smithsonian institution zakonspirowane dokumenty, datowane początkiem1900 lat, udowadniające, że organizacja brała udział w dużym historycznym schowaniu dowodów, co pokazuje, że olbrzymie ludzkie zwłoki w ilości dziesiątków tysięcy były znalezione po całej Ameryce i zniszczone za nakazem wysoko postawionych kierowników dla obrony panującej chronologii ewolucji człowieka.
Podejrzenia, co wychodziły od Amerykańskiego instytutu alternatywnej archeologii (AIAA) o tym, że Smithsonian institution zniszczył tysiące olbrzymich zwłok człowieka, były przyjęte organizacją z wrogim nastawieniem, która odpowiedziała tamtą, że podała na AIAA do sądu za oszczerstwo i próbę zaszkodzić reputacji 168-rocznej instytucji.
Według przedstawiciela AIAA Jamesa Charword, w czasie procesu pojawiły się nowe szczegóły, gdy szereg wewnętrznych instytutów smithsona uznali istnienie dokumentów, które rzekomo dowodzą zniszczenie kilkudziesięciu tysięcy ludzkich szkieletów o rozmiarze od 6 do 12 metrów wysokości (1,8-3,65 m; ok. mixednews), do których istnienia tradycyjna archeologia z różnych powodów nie chcę się przyznać.
Punktem zwrotnym w rzeczywistości stała się demonstracja kości udowej człowieka o długości 1,3 m jako dowód istnienia takich gigantycznych ludzkich kości. Ten dowód wybił dziurę w obronie prawników instytutu, tak jak kość została skradziona z tej organizacji jednym z wysokich rangą kuratorów w połowie lat 1930-tych, który zachowywal ją całe swoje życie i napisał na łożu śmierci pisemne uznanie o operacjach ukrycia instytutu smithsona.
„Straszne, co to robią z ludźmi”, piszę w swoim liście. „My ukrywamy prawdę o przodkach ludzkości, o gigantach, którzy zamieszkiwali ziemię, o których mowa jest w Biblii, a także innych starożytnych tekstach”. „W tym czasie byli na ziemi olbrzymi, zwłaszcza od czasu, gdy synowie Boży zaczęły wchodzić do córek ludzkich, rodziły im: to silne ludzie od czasów starożytnych”. Księga Rodzaju, rozdział 6:4
Sąd najwyższy USA orzekł opublikować instytutu zakonspirowaną informację o wszystkim, co jest związane ze”zniszczeniem dowodów, co stosuje sie do doeuropiejskiej kultury”, a także elementów, „związanych z ludzkimi szkieletami większego, aniżeli zazwyczaj, rozmiaru”.
„Publikacja tych dokumentów pomoże archeologom I historykom przejrzeć współczesne teorie o ludzkiej ewolucji I pomóc nam więcej zrozumieć kulturę Ameryki i pozostałego świata”, mówi dyrektor AIAA Gans Guttenberg.
http://ladstas.livejournal.com/171861.html

9. Głos Prawdy said - 2016-09-14 (środa) @ 13:36:32
Jak na Zachodzie za kłamstwo otrzymują nagrody [Głos Niemczech]
https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=WMReucewEMU
Zostało Potwierdzone, że na przełomie XIX i XX wieku ZNISZCZONO w USA wiele tysięcy artefaktów Ludowej Archeologii Kalifornijskiej. Ludowa Archeologia upowszechniła się dzięki ODKRYCIOM w kopalniach złota w Kalifornii. Była ona traktowana i EKSTERMINOWANA jako Konkurencja Biblii a okazało się, że jest ona WIĘKSZĄ Konkurencją dla Biblii od Darwinizmu.
Gdy Świat był ZASZOKOWANY klęską Francji w r. 1870 i odwrócił oczy od Archeologii Kalifornijskiej, to Bibliści, Darwiniści i Monarchiści Brytyjscy przystąpili do Skrytego Ataku na Archeologię Kalifornijską wg talmudycznego przykazania, ŻEBY PRAWDA I MĄDROŚĆ ICH ZESZŁY DO PODZIEMIA – a gdy to się udało i sprawa została Wyciszona przez niedopuszczanie na fora naukowe i prasowe – to artefakty zostały ZNISZCZONE.
25 lat temu ja Nagłośniłem jednak tą sprawę w pierwszych 4 rozdziałach www.wandaluzja.com, i jakby na SKUTEK tego Archeologia Kalifornijska została znaleziona w Siedmiogrodzie w postaci CZYNNEJ techniki Elektrycznej i Nuklearnej z grobami OLBRZYMÓW, czego już się Wyciszyć nie dało. Na skutek tego Amerykanie musieli Ogłosić ZNISZCZENIE ARTEFAKTÓW ARCHEOLOGII KALIFORNIJSKIEJ przed stu laty.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2016 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://turystyka.wp.pl/title,Co-kryje-Jura-Krakowsko-Czestochowska-,wid,18513054,wiadomosc.html?ticaid=117c80#116535619//

CO KRYJE JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA ?

~Jurny 2016-09-21 (17:28)
Zamki jurajskie są dwa razy starsze niż piramidy w Gizie, budowała je kultura Vinca dla ochrony zagłębia świętokrzyskiego. Masoni sfałszowali historię.

~koko 1 godzinę i 19 minut temu
Od fałszowania historii dzisiaj są inni!!!

~ash 1 godzinę i 8 minut temu
Tak oczywiście.

~Jurysta 39 minut temu
Wymyślasz. Piramida Dżesera w Egipcie to około 2650 pne czyli 4650 lat temu. Dwa razy starsze obiekty miałyby 9300 lat czyli powstałyby 7300 pne Kultura Vinca to z kolei 5500 do 400 pne czyli dobre 2500 lat później. Pierwsze osadnictwo rolniecze w Polsce rzeczywiście jest z czasów kultury Vinca ale osadnikami byli przedstawiciele kultury Lengyelskiej i Polgarskiej z terenów obecnych Węgier i zach. Rumunii. Są to zapewne kultury wywodzące sie z tego samego pnia co kultura Vinca tj. z Anatolii i Bułgarii, ale nie takie same. To tak jakbyś pomylił np. celtyckich Bojów z Bawarii z germańskimi Sasami.

~peter 11 minut temu
To można leczyć.
Teraz trzeba mi walczyć n Nową DATACJĄ zamków Jurajskich, na kulturę Vinca w Jugosławii: aktualnie 5400 – 4800 pne. Koniec V tysiącl. p.n.e. PASUJE jednak do mej Metryki zamków jurajskich jako Jura-Uranosa z Wrocławia, czyli KOŃCA ogłoszonej przez Anglików Europejskiej Atlantydy.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Paź 13, 2016 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AK, Archeologiczna sensacja w Grecji – GRÓB WOJOWNIKA PEŁEN ZŁOTA, Fakt, 10 X 2016, s. 23.

W Pylos na południowo-zachodnim brzegu Peloponezu znaleziono ponoć Niesplondrowany grób wojownika sprzed 2,5 tysiąca lat. Długi miecz STALIWNY, jakie robiono TYLKO w Strzegomiu i Kielcach, oraz ozdoby Nefrytowe kwalifikują delikwenta na PELOPSA z Poznania, który zbudował tam z żoną Hiperdameą Najwspanialszy Pałac Mykeński oraz podpisał z wezyrem hyksoskiego Egiptu Józefem konwencję na dostawy Żelaza i Stali do Egiptu, obsługiwaną przez Żydów.
Konwencja Pelopsa z Józefem przewidywała nabywanie przez Żydów w Pylos Żelaza i Stali Na Wagę Miedzi, które Żydzi sprzedawali w całym pasie zwrotnikowym Na Wagę ZŁOTA. Stąd pochodziło Złoto Mojżesza w Suezie, ewakuowane przez flotę żydowską do Eliatu, skąd poszło do banków aleksandryjskich, które sfinansowały zań Hipotekę Rzymu: http://www.wandaluzja.com/?p=p_310&sName=talmud-najlepszy-kodeks-mafijny//.
Wzywałem UAM do odbudowy Pałacu w Pylos.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Paź 13, 2016 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AK, Archeologiczna sensacja w Grecji – GRÓB WOJOWNIKA PEŁEN ZŁOTA, Fakt, 10 X 2016, s. 23.

W Pylos na południowo-zachodnim brzegu Peloponezu znaleziono ponoć Niesplondrowany grób wojownika sprzed 2,5 tysiąca lat. Długi miecz STALIWNY, jakie robiono TYLKO w Strzegomiu i Kielcach, oraz ozdoby Nefrytowe kwalifikują delikwenta na PELOPSA z Poznania, który zbudował tam z żoną Hiperdameą Najwspanialszy Pałac Mykeński oraz podpisał z wezyrem hyksoskiego Egiptu Józefem konwencję na dostawy Żelaza i Stali do Egiptu, obsługiwaną przez Żydów.
Konwencja Pelopsa z Józefem przewidywała nabywanie przez Żydów w Pylos Żelaza i Stali Na Wagę Miedzi, które Żydzi sprzedawali w całym pasie zwrotnikowym Na Wagę ZŁOTA. Stąd pochodziło Złoto Mojżesza w Suezie, ewakuowane przez flotę żydowską do Eliatu, skąd poszło do banków aleksandryjskich, które sfinansowały zań Hipotekę Rzymu: http://www.wandaluzja.com/?p=p_310&sName=talmud-najlepszy-kodeks-mafijny//.
Wzywałem UAM do odbudowy Pałacu w Pylos.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Paź 14, 2016 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2016/10/13/wolne-tematy-89-2016/#comment-621581//
Ad. 50:

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,393854,przodkowie-slowian-mogli-byc-w-europie-4-tys-lat-temu.html//
PRZODKOWIE SŁOWIAN MOGLI BYĆ W EUROPIE 4 TYS. LAT TEMU

Już w XIX wieku Niemcy wiedzieli, że neolityczna kultura amfor kulistych to wspólnota Ario-Słowiańska. Jak piszę w www.wandaluzja.com to po śmierci Wandaluza w Wisełce na Wolinie Serenowie wybrali na króla Szreniawę, który w sojuszu z Egipcjanami kultury pucharów dzwonowatych opanował CZWARTĄ CZĘŚĆ EUROPY.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pon Mar 27, 2017 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak Anglicy wybili sobie zęby na MURZYŃSKIM Stonehenge, tak Niemcy na WCZESNOŚREDNIOWIECZNEJ Nadrenii. Ja od razy powiedziałem Niemcom, że Zamki Nadreńskie ISTNIAŁY W HALSZTACIE, czyli 2 tysiące lat Przed ich oficjalną datacją, a okazało się, że są NEOLITYCZNE. Budowę zamków nadreńskich zainicjował Chęsa-Hanys-Hanza-Hans-Amfiktion po wypędzeniu przez Erychtonosa do Krokowa-Pragi, gdzie utworzył kultur rosneńską i podjął fortyfikowanie Renu jako swej Zachodniej granicy przed Tartessem-Tangerem. To kontynuował syn Chęsy Tryton budując wspaniałe katedry nadreńskie jako Emporia.
Chejron i Tryton dokonali zaboru Ligurii-Galii i Brytanii, na co Tartess-Tanger sprwadził amerykańskich Egejów i Hellenów, których osadził we Włoszech i Wyspach Brytyjskich. Władca Pierścieni jest spisaną w Brytanii kroniką krółów GANDALFA-Chejrona i SARUMANA-Posejdona, którą przed I wojną światową odczytali wojskowi kryptolodzy angielscy. Gandalf pochodził ze ŚRÓDZIEMIA czyli Środka Ziemi, za co był uważany PŁOCK, a udał się do Krokowa-Pragi przeciw Prometeuszowi, który go pojmał, uwięził na Chojniku i zamordował, aby samemu ulec Sarumanowi-Posejdonowi i podzielić los Gandalfa-Chejrona. Pozostała po nich wspaniała architektura, w postaci np. katedry w Palermo i kościołów dominikańskich tj. targowych w Polsce.
Posejdon z całą pewnością zdobył Płock prawobrzeżny, co kwalifikuje zbudowaną przez Erychtonosa KOPIĘ zamku w Bratysławie na zamku Wysokim w Płocku na SARUMAN – skąd Sarmaci – bo rozbudowy w górę Wisły przez syna Asklepiosa Machaona zamek Cesarski nazywał się AMAZON.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Wto Maj 02, 2017 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2017/04/30/wolne-tematy-41-2017/

47. wandaluzja.com said - 2017-05-01 (poniedziałek) @ 15:57:56
Ad. 43:
Jeśli starozakonny kandydat na burmistrza Manchesteru pali PUBLICZNIE Biblię to znaczy, że wymaga ona Nowej Redakcji, gdyż ostatnia była w połowie I. wieku ne. Zwracałem na to uwagę episkopatowi polskiemu i Janowi Pawłowi II, ale ci woleli walczyć ZE MNĄ przy pomocy sowieckich służb specjalnych jako spermy jerozolimskiej.
Zatopienie armii faraona Jechnatona-Jehowy na tafli solnej Wielkiego Jeziora Gorzkiego przez otwarcie tamy w Goszem-Suezie jest koncesjonowaniem Świadków Jehowy czyli Rotszyldów, których agentem ma być MAKARON francuski, co jest dla mnie ważne, gdyż jestem Jadaczem Makaronu.
Wywiezione przez flotę żydowską dzięki zatopieniu armii faraona Złoto Mojżesza – z drenażu za Żelazo i Stal Śląską – poszło do banków aleksandryjskich, które spożytkowały je na Żydowską Hipotekę Rzymu przez Spisek Pizona. Takie rzeczy winna uwzględniać nowa redakcja Biblii z Żydowską Hipoteką Rzymu, która ja podarowałem Murzynom.
Jeszcze ważniejsza sprawą jest mój Kataster Jerozolimski, który chciałem sprzedać Niemcom, ale Kanclerz Kohl zabrał tylko Wzgórze Świątynne Żydom i dał Palestyńczykom, żeby Żydzi nie tańczyli Błazeńskich Tańców na Ścianie Płaczu, które było Pretorium Rzymskim z przebudowy PAŁACU Salomona: http://www.wandaluzja.com/?p=p_290&sName=jerozolima-do-utraty-zmyslow// i nie zbudowali tam Trzeciej Świątyni – jakich to spraw jest WIĘCEJ.
Gdy w połowie lat 60. dokonałem ARCHEOLOGICZNEJ rekonstrukcji historii Polski – głównie na podstawie Kostrzewskiego – to Kazimierz Godłowski i Janusz K. Kozłowski zmałpowali mnie „Historią starożytną ziem polskich”, która miała KILKA wydań. Ten Godłowski to był SKURWYSYN z krakowskiej szkoły archeologicznej szofera Hitlera Oskara Schindlera więc został „zaciukany”, ale zastąpił go Piotr Kaczanowski, który z Kozłowskim wydał „Najdawniejsze dzieje ziem polskich”, Tom 1 do VII w., FOGRA Kraków 1998.
Ponieważ ta historiografia PRUSKA równać się z moją NIE MOGŁA to w sukurs ruszył im Thomas J. Craughwell z USA: „Jak najazdy barbarzyńców ukształtowały współczesny świat”, PWN SA, W-wa 2009. Ten ROZKRACZYŁ się również więc zastąpił go Andrzej Nowak: „Dzieje Polski”, Tom 1 do 12O2 – SKĄD NASZ RÓD, BIAŁY KRUK Sp. z o.o., 2014.
Krakowska Szkoła Archeologiczna jest w FINANSOWYM związku z Jadaczami Fekaliów Pruskich i Hitlerowskich w Poznaniu. Dowodem jest datowanie gotyku krakowskiego, o co POPROSZONO Lwowsko-wrocławską szkołę archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną. Wysłano Hawrota, który KOPAŁ tu i ówdzie, i odatował niektóre obiekty na kulturę łużycką i przedłużycką.
Potem sprowadzono historyka architektury z Oxfordu, który odatował wszystko – jak leci – Kazimierzem Wielkim, bo ZASTAŁ POLSKĘ DREWNIANĄ A ZOSTAWIŁ MUROWANĄ. Wobec tego Lwowsko-wrocławską szkołę archeologiczną i architektoniczno-historyczną WYTRUTO, co było możliwe za PRZYZWOLENIEM Poznania, że zostałem tylko ja, choć na mnie też były zamachy, nie tylko trucicielskie.
W Krakowie dziełem Kazimierza III jest jednak tylko BARBAKAN – budowany w trakcie bitwy pod Bełzem, gdyż zmieniono taktykę PUSZEK z nitrogliceryną na ARTYLERYJSKĄ. Najwspanialszymi dziełami Kazimierza III to Zamek NISKI we Lwowie zwany Pałacem Franciszka Józefa, gdzie były koszary polskie i austriackie, oraz moskiewski KREML, gdzie nie ma krzty bizantynizmu.
Najazdy Barbarzyńców są ważne z racji ilustrowania ich wielkimi malunkami Z EPOKI zdobywania Konstantynopola przez Polaków: Zdobycie Konstantynopola przez Wojewodę Kija w r. 862 zostało wprawdzie SKOPIOWANE w Berlinie w r. 1836, ale technika kopiowania była tak doskonała, że możemy mieć pewność co do Wierności.
Dowodem na to jest portret Kija obok poległego witezia Lebediusza-Ludwika ze strzałą pod prawym obojczykiem. Poza tym zachowały się 2 monumentalne malunki z oblężenia Konstantynopola przez Leszka III Wyścigowego oraz Płonący Konstantynopol jako TROJA NA ZŁOTYM ROGU z Koniem Trojańskim na dziedzińcu rozebranego Pałacu Cesarskiego. To świadczy, że Konstantynopol-Troję kazał namalować Oleg w początku X wieku, gdyż Pałac Cesarski kazał Rozebrać Kij i zrekonstruować na zamku kijowskim.
Zamek Kijowski kazała zniwelować Katarzyna II, która wydała instrukcję: STWORZYĆ W POLSCE TAKĄ ELITĘ, ŻEBY OBRZYDZIŁA POLAKOM I EUROPEJCZYKOM POLSKĘ, co udało się dopiero w III RP przy pomocy spermy jerozolimskiej. Gdy jednak sama zaczęła Obrzydzać Polskę, siadając na przerobiony na WC Tron Jagiellonów, to wyskoczył BAGNET, który przeciął jej woreczek żółciowy. Wszyscy hydraulicy byli Polakami więc Marina Le Pen ma racje, żeby Nie Wierzyć Polskiemu Hydraulikowi.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 33, 34, 35  Następny
Strona 34 z 35

Skocz do: