Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna forum.wandaluzja.com
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell

FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Historia Polityczna
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 324, 325, 326  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KACZYŃSCY ANULOWALI BONY, ALE NIE PODZIĘKOWALI MI

Mój braciszek był tajnym Świadkiem Jechnatona, który zginął w walce z Mojżeszem o Złoto Afryki na tafli solnej Jeziora Gorzkiego. Jego synkiem był Prezydent Carter, uczciwy Amerykanin, który został zabity moim MINIREAKTOREM przez holokausta Reagana, Skurwysynka Urszuli Sipińskiej. Odtąd prezydentami USA byli tylko holokauści kapitału stalinowsko-holokaustycznego. Czyim synkiem jest Obama nie wiem – może Lyrkosa?
Pisałem niejednokrotnie, że najwspanialszy pałac Karola Wlk był na Oversburgu w Kolonii a kopia jego na zamku Królewskim w Płocku. Doszedłem do wniosku, że budowniczym obu był Foroneusz z Wrocławia, mąż Pragi. Logika wynikała z linii Kolonia-Toruń, która w jedną stronę woziła nadreńską sztukaterię architektoniczną do Płocka a z powrotem żelazo i stal z Powiśla. Pałac w Kolonii został rozebrany przez mieszczan, gdyż Henryk IV odpowiedział im CO CESARSKIEGO CESARZOWI – co znaczyło Murzyn zrobił swoje – więc ci sprzedali go niesfornemu synkowi a pałac rozebrali by nie przeszkadzał BUDOWIE NIEMIEC. Pałac płocki runął zaś do Wisły podczas renesansowej przebudowy przez Bonę, dzięki czemu miasto do XIX wieku miało doskonałe wapno z KAMIENIA WIŚLANEGO, a Bona przeniosła swoje skarby na Cytadelę warszawską.
Gdy koło r. 1980 zaczęto pisać o ZJEŻDŻANIU płockiej skarpy do Wisły i wzywać Technologię Amerykańską to ogłosiłem, że potrzebny jest wodomierz w każdym płockim domu więc skarpę ZATRZYMANO. Wcześniej lamentowano nad zagrożeniem wrocławskiego kościoła Mariackiego – w której to racji wysadzono młyny Św. Klary – czym omal mnie nie zabito – więc wytłumaczyłem, że pod torowisko trzeba podłożyć GUMOWE podkładki, bo ja na taką autostradę się nie godzę.
Uważa się, że katedrę poznańską budował warsztat lubecki, ale było chyba odwrotnie. Lyrkos, który wracał z konsekracji soboru Sofijskiego w Nowogrodzie Wlk, został zaczepiony k. Bornholmu przez Stafylosa, który przymusił go do kopulowania jego córki, grożąc, że inaczej dziadowizny nie zobaczy. Dzięki temu Lyrkos odzyskał Poznań, gdzie Kar rozbudowywał I katedrę. Lyrkos kazał ją zburzyć i wzniósł OBECNĄ – z wieżyczkami jak w Didymach-Nowogrodzie. Za pomoc w wypędzeniu Kara musiał dać chytremu Grekowi Meklemburgię, gdzie Stafylos zbudował katedrę LUBECKĄ.
Lyrkos zastąpił ŻELAZNĄ linię Kolonia-Toruń linią Kolonia-Szczecin, ale statki nie woziły już pustym frachtem kamienia architektonicznego a WEŁNĘ – skąd skandynawska nazwa Szczecina Burstaborg od SZCZECI. Ponieważ Lyrkos odzyskał Wrocław więc miał pieniądze na budowę Wspaniałego Szczecina. Jeśli gotyckie kościoły Szczecina pochodzą od PRYMITYWU Piotra i Pawła to zostały wzniesione przez szczecińską szkołę muratorską, tj. może teścia Lyrkosa Ajgialosa, który panował w Kaunosie i chciał wygnać zięcia za zdradę małżeńską. W takim razie Wspaniały Szczecin byłby odpowiedzią na Wspaniały Gdańsk.
Po samobójczej śmierci FRANCUSKIEGO marszałka Polskiej Architektury Profanis-tycznej i Krzyżackiego Gotyku Nadwiślańskiego zostałem zaatakowany przez Prof. Koćkę-Krenz z Poznania. Jej ojciec był szefem Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej i Archotektoniczno-Historycznej więc otruto go a jej zapłacono kopulantem żydowskim. W ten sposób Córeczka została Frauliną, ale ja pisałem 23 razy do Ziobry i Kaczyńskich ws. odbudowy zamku Przemysława za BONY PODATKOWE, gdyż komitet odbudowy zamku NIE WIEDZIAŁ, gdzie ten zamek był – ale po raz XXIV pisać nie mogłem, gdyż Mężydło ZDETONOWAŁ KACZYŃSKICH, co zniszczyło IV Rzeczpospolitą.

Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Sob Wrz 19, 2009 10:54 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KANAŁ BARLINECKI PANA OCEANÓW jako polska wersja Kanału Bawarskiego, który się nigdy nie spłaci.

Nie wiem na czym polega powinowactwo fary w Gorzowie do katedry magdeburskiej, ale wg mej systematyki architektonicznej to obie budowano równocześnie: II katedrę w Magdeburgu budowała Śnieżka z Pragi a farę gorzowską Ajgialos. Jest znamienne, że w pewnych okresach mamy EUFORIE BUDOWLANE a w innych brak zainteresowania budownictwem i architekturą, choć działają szkoły konserwatorskie, jak Andrzeja z Bnina, Brunsberga czy Stettheimera. Wynika to z INFRASTRUKTURY, która w pewnych okresach jest wystarczająca, tak że władca czuł się w obowiązku pozostawienia po sobie POMNIKA, jakim jest np. kościół Na Skałce Królowej Jadwigi czy Bazylika Jasnogórska Władysława Jagiełły.
W Krakowie nie ma katedry, gdyż królowie NIE ŻYCZYLI JEJ SOBIE, jak Mistrzowie Krzyżaccy w Malborku, ale na pieczęci kapituły krakowskiej z XII w. jest romański kościół na Srebrnej Górze, BLIŹNIACZY do kościoła na pieczęci kapitulnej Płocka, co świadczy, że Herman po zbudowaniu pałacu (Więzienie) dał zamek Gopło biskupowi. Kiedyś warszauery zatańczyły, że ZNALAZŁY palatium Władysława Hermana, na co odpowiedziałem, że to karcer dla kajdaniarzy, więc po niepowodzeniu zamknięcia zdobywców Berlina w CHLEWACH to samo robi Koćka-Krenz w Poznaniu.
Ajgialos mógł budować Wspaniały Szczecin, gdy po śmierci nad Renem Foroneusza anektował metalurgię gdańską. Ajgialos zaniechał budowy kanału barlineckiego na rzecz Gorzowa.
Nadrenia ma najlepszy kamień budowlany i architektoniczny, toteż potrzeba analizy sztukaterii kieleckich kremlinów-STALOWNI, które wznosili muratorzy z Iberii na podstawie konwencji Dionizosa z Chęsą. Pyteasz z Marsylii, który opłynął Bałtyk, nazywa Kaszubów GUJONAMI, co kojarzy się z Gdańskiem i Kujawami, tak jak KAUNUS Ajgialosa. Podróż Pyteasza miała prawdopodobnie związek ze zdobyciem przez Leszka Złotnika skarbca scytyjskiego w Płocku podczas bitwy pod Maratonem. Gopło to gniazdo orle lub sokole, podlegające monarsze, którą to nazwę przeniesiono na Kruszwicę po zbudowaniu przez Popiela I skarbca na Łagiewnikach, więc Gopłem powinien być zamek na Grodźctwie.
Mówi się o powinowactwie katedry w Oliwie, fary Mariackiej w Gdańsku i skromnej fary warszawskiej, obecnie katedry, a z II strony katedry oliwskiej i Kołbacza a tegoż do Chorinu. Na domiar prymitywny Kołbacz na spiętrzeniu Płonii uważa się za architekturę skandynawską. Dla mnie kluczem jest związek Bramy Młyńskiej w Stargardzie z Kalundborgiem. Funkcjonalnie Brama Młyńska była Żurawiem, pod który wpływały statki dla napełnienia pszenicą, którą wieziono do Kalundborga, gdzie składano ją w IDENTYCZNYCH silosach pałacowych.
Niemcy uważali Kalundborg za architekturę z południowego-wschodu, co można tłumaczyć, że Posejdon płynąc Łabą do Bohemii przeciw Prometeuszowi pozostawił w Jutlandii syna Oriona-ODYNA. Posejdon osiadł w Poznaniu, który budował, jak kilka innych miast na Śląsku i w Małopolsce, ale jego MORSKĄ siedzibą – z której władał oceanami – był AJGIAL, który kojarzy się z Ajgialosem a którym powinien być Szczecin-Dąbie, gdzie znaleziono Słowiańską Atlantydę, która idzie na Stare Miasto w Szczecinie. W kościele k. Oslo jest mumia Indianina ANDYJSKIEGO, który Grekiem być nie mógł, wobec czego mógł być wysłanym przez Prometeusza, żeby zaatakować Posejdona w Jutlandii.
W r. 1965 ogłosiłem, że OGIGJA to Eggesin-Wkryujście, a teraz muszę powrócić deo tego w związku z Ajgialosem, który jakby zakopał Odrę w Schwedt i puścił ją do Szczecina. Posejdon musiał siedzieć w Poznaniu, żeby pilnować metalurgii śląskiej, czeskiej, małopolskiej i powiślańskiej oraz budować kanał BARLINECKI, pamiątką którego jest Kołbacz. Kościół Piotra i Pawła w Szczecinie jest w miejscu najmniej godnym – jakby był to model do zburzenia, którego NIE ZBURZONO, gdyż służył do kremacji zwłok.

Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Wto Wrz 22, 2009 10:18 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesus Henrandez, ZAGADKI I TAJEMNICE DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ, Bellona S.A. Warszawa 2009

Pisałem niejednokrotnie, że powodem zamachu na Generała Władysława Sikorskiego na Gibraltarze było uznanie IV Frontu w Jugosławii przez Churchilla, który chciał przekonać Roosevelta, że prowadzenie wojny najemnikami bałkańskimi będzie tańsze niż pomoc dla Związku Sowieckiego. Pisałem, że Sikorski wiózł do Londyny GENERAŁA Broz-Tito, któremu król miał wręczyć buławę Marszałka Brytyjskiego – ale buławę wręczył Ticie STALIN.
Otóż JH pisze, że rankiem 3 VII 1943 TUŻ przed startem samolotu z Kairu do Gibraltaru do Sikorskiego dołączyły 3 osoby, z których 2 było oficerami brytyjskimi: parlamentarzysta i tłumacz, natomiast III osoba, Pan Pinder, jest tajemnicą. Ciało Pana Pindera – jak córki Sikorskiego – nie zostało znalezione w miejscu wypadku, ale nie figuruje też on, tak jak tłumacz, w rejestrze ofiar wypadku na Gibraltarze. Warto jednak zwrócić uwagę, że PINDOS to grecka nazwa gór Dynarskich a jedynym kto miał prawo do takiego pseudonimu był Tito.
Pilot Sikorskiego, Prchal, złożył przedśmiertne zeznanie, że Anglicy zabijali Polaków TOPORAMI, a jego oszczędzili, bo miał amerykański kombinezon ratunkowy, jaki Anglicy zobaczyli po raz pierwszy. Na podstawie tego wnioskowałem, że Prchal zastąpił pilota polskiego w amerykańskiej bazie w Tangerze by lecieć do USA, gdyż miał obywatelstwo amerykański i mówił po polsku. Parlamentariusz brytyjski nie był już potrzebny, gdyż rolę tą przejmował Sikorski więc przy Panu Pinderze w samolocie został tylko tłumacz.
Wg Prchala komandosi angielscy oszczędzili nie tylko jego jako Amerykanina, ale i Pindera z tłumaczem. - Z tego wniosek, że nie byli to komandosi angielscy tylko AMERYKAŃSCY.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2009 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotr Czartoryski-Sziler, „CZY POLSKA ODZYSKA WROCŁAWSKI WAWEL”; Z prof. Edmundem Małachowiczem, wybitnym polskim architektem i konserwatorem zabytków, autorem dzieła „Wrocławski zamek książęcy i kolegiata św. Krzyża na Ostrowie”, rozmawia Piotr Czartoryski-Sziler: PATRZĘ ZE SMUTKIEM NA JEGO LOSY; PCz, PAP, „SŁOWIAŃSKIE KORZENIE”, Nasz Dziennik, 15-16 IX 2007, s. 13

Wczoraj, 2 lata po wydrukowaniu tych artykułów przez NDz, na tygodniowym zebraniu weteranów AK dostałem odbitkę tego artykułu do skomentowania. Mój ojciec nie należał wprawdzie do AK, ale wobec rozpędzenia weteranów NSZ przez III RP Antyendecką przystałem do AK by protestować przeciwko takim bzdurom, jak nazywanie Kaczyńskich nacjonalistami a Piłsudskiego faszystą.
W sprawie Wrocławskiego Wawelu wypowiedziałem się na bieżąco jako bzdurze, ale jest to też szalbierstwem, gdyż Małachowicz – mistrz masoński i komisarz NKWD Satelitarnej Detekcji Złota – rżnie głupa. Byłem komisarzem WOAK przy wykopaliskach Franza J. Straussa, który SPRAWDZAŁ nabytą w Akademii Nauk NRD moją Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej, ale chodziło mu o zniszczenie pozostałości Pałacu Chrobrego na Nowym Mieście i zabicie Księdza Popiełuszki dla przejęcia tajnych kont szwajcarskich Armii Czerwonej, mechanizm czego przedstawiam w książce „Incydentu nie było”.
Wówczas sporządziłem korelację między zamkiem Biskupim a Piaskowym jako granicy WOJENNEJ na Młynówce: Północni zbudowali olbrzymi wał drewniano-ziemny, wobec czego Południowi musieli budować OBECNY kościół Mariacki, żeby widzieć, co się za tym wałem dzieje. W odpowiedzi na to Północni zbudowali dwie OLBRZYMIE wieże, żeby widzieć, co się dzieje za tym kościołem. Dla sprawdzenia tego domagałem się badań dendrologicznych, ale warszauery zrobiły ze mnie durnia. Dziś mogę powiedzieć, że było to oblężenie Wrocławia przez Asklepiosa z Kamieńca Podolskiego a Wrocławia bronił Innachos, syn Posejdona.
Po odejściu FJSt z Ostrowa Tumskiego Konserwator Wojewódzki Cempa podjął wykopaliska na Nowym Mieście, więc zwróciłem się do niego, żeby uwzględnił moją interpretację, również tego względu, że Palatynat Śląski na lewym brzegu należał w l. 899-955 do Prawdziców, na co odpowiedział mi logicznie, że on – jako urzędnik – może się kierować wskazaniami Małachowcza lub Czernera. Wobec tego sprowadziłem na niego NIK, który za II razem WYRZUCIŁ GO. Patrzył na mnie jak na zielonego kota chcąc się dowiedzieć, kto dał mi papier firmowy, do którego jako komisarz miałem prawo.
W tym chodziło o ZNISZCZENIE pozostałości Pałacu Chrobrego ma Nowym Mieście, czego dokonała Hawrylakowa jako Dupa Zdrojewskiego z Małachowiczem. WROCŁAWSKI WAWEL nie był oczywiście zamkiem Biskupim, który Małachowicz wypromował na KSIĄŻĘCY, który stał się takowym prawem kaduka, kiedy rada miejska skonfiskowała Henrykowi IV zamki za długi, wobec czego BEZDOMNY książę wprowadził się do Złotego Biskupa. Podczas wykopalisk FJSt odkopano przy ulicy Świętokrzyskiej mur forteczny pochylony o 45 stopni (Małachowicz, Wrocławski zamek książęcy..., Wyd. PWr, 1993, s. 83), co Panowie Profesorowie skomentowali jako PARTACKIE FUNDAMENTOWANIE a ja, że podkop oblężniczy przy oblężeniu załogi Henryka Głogowskiego przez mieszczan wrocławskich i Henryka Grubego w r. 1291. Po tym zdobyciu zamek zwrócono Złotemu Biskupowi, którego Prusacy zrobili Srebrnym a w r. 1807 zamek odebrać.
Wrocławski Wawel na Nowym Mieście był DZIESIĘĆ razy większy od zamku Biskupiego, ale po bitwie pod Legnicą rada miejska – wobec śmierci księcia i małoletności jego następców – przyjęła prawo magdeburskie a zakazaną tym prawem CYTADELĘ rozebrała, obniżając Pałac Chrobrego. Po zniszczeniu resztek Pałacu Chrobrego z wybraniem fundamentów Bundestag chciał odbudować zamek Biskupi jako WROCŁAWSKI WAWEL z konta FChAN, ale został rozgromiony przez BISKUPKI.
Wobec tego protektorem FChAN został Kanclerz Kohl, który zlikwidował konto Bundestagu FChAN i przywiózł pieniądze dla Srebrnego Biskupa przy czym omal nie został ZLINCZOWANY. Powinien iść PO OMACKU do Poznania i stanąć na Rynku jako zebrak, jak Piotr Włostowic, który wywalczył tym FEUDALNE WŁADZTWO GRUNTOWE czyli Wielką Kartę Wolności.
Jeśli chodzi o Kolebkę Państwowości Polskiej jako monarchię piastowską to nie był to Wrocław tylko Szczecin-Gniezno. Poznań na stolicę się nie nadawał, gdyż mógł być zatopiony tamą poniżej, co było powodem kapitulacji w 1005 przez Niemcami i Wieletami, i w 1157 przed Niemcami i Czechami, toteż w r. 1005 ewakuowano GNIEZNO do Wielkopolski wschodniej. Ostatnio muszę wracać do hipotezy z r. 1965, że Szczecin to OGIGIA. W takim razie Ogigią Posejdona byłoby Eggesin-Wkryujście, ale Ajgialos-OGYGOS zakopał Odrę w Schwedt i puścił ją do Dąbia przenosząc z nią NAZWĘ, gdzie zbudował Wspaniały Szczecin.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej Kaniewski, TO NIE JEST CZASZKA HITLERA! Sensacja! Przechowywane w Moskwie szczątki wodza III Rzeszy należą do kobiety!; Fakt, 29 IX 2009, s. 24

Jest to MAKABRA porównywalna do oskalpowania Stalina, czego frazą jest tytuł mojej książki INCYDENTU NIE BYŁO (Gdańsk-Bydoszcz 2001). Stalin był chroniony przed czynami gwałtownymi rozkazem ZASTRZELENIA INCYDENCJONALISTÓW, wobec czego mógł być zgładzony tylko przez OSKAPOWANIE, gdyż oskalpowany, gdy mu nałożyć perukę, zachowuje się godnie. Wymyślił to pisarz Jerzy Szaniawski a zorganizował mój dziadek, gdy Stalin wymusił na rządzącym w Moskwie pentowiracie – Beria-Bułganin-Chruszczow-Maleńkow-Stalin – przeznanie olbrzymich środków na lotnictwo STRATEGICZNE. Po zamordowaniu Stalina dyktatorem został Beria, który został zastrzelony przez mego stryja, do czego potrzebna była pomoc Tity, wobec czego pisałem kilkakrotnie do ambasady Jugosławii, czy listy te były pisane w Belgradzie czy preparowane w Warszawie?
Wiek KOBIETY-Hitlera w archiwum Drugiej Wojny Światowej w Moskwie został określony przez amerykańskich kryminologów na 20-40 lat, co zgadza się z NIESPALONYM sobowtórem AH znalezionym przez czerwonoarmistów na dziedzińcu Bunkra Hitlera w Berlinie, kilkanaście kroków od spalonych szczątków Fuehrera i Ewy Braun. Wygląda na to, że NAJPIERW opublikowano Sobowtóra a potem zidentyfikowano opalone do niepoznaki szczątki AH i EB – jakby Stalin chcąc zrobić durnia z Marszałka Żukowa i SKOMPROMITOWAĆ GO pozostawił Sobowtóra Armii Czerwonej, która wywiozła go do Magdeburga, a szczątki AH i EB zabrał SOBIE – jak z Sikorskim.
Książka Wołkogonowa STALIN – WIRTUOZ KŁAMSTWA, DYKTATOR MYŚLI zamieszcza zdjęcie z Wypowiedzenia przez Lenina Pokoju w Brześciu Litewskim, na którym GŁÓWNĄ osobą jest Borys Sawinkow, szef Socjalistów Rewolucyjnych (eserów), na II planie jest trybuna z Leninen a na III Afanasja Kapłan. Gdy przy balsamowaniu zwłok Lenina wyjęto z płuca pocisk z pistoletu damskiego, który różnił się od pocisku z męskiego browninga, który wyjęto z palta Lenina podczas zamachu w r. 1918 to Stalin kazał wznowić śledztwo, które WYKAZAŁO, że Kaplanka miała w torbie ciężki browning – czyli że strzelała do Lenina nie tylko z damskiego małokalibrowca w r. 1920, ale i ARMATY w 1918.
Jak pisałem wielokrotnie było to szalbierstwo Stalina, który chciał ukryć, że ZAWDZIĘCZAŁ WŁADZĘ puczowi eserów, który wywołały strzały Kaplanki. Dzierżyński i Stalin stłumili pucz oddaniem Japończykom Mandzurii Północnej a Chińczykom Mongolii Węwnętrznej, którą zdobył Baron Ungern, za co Japończycy i Chińczycy rozgromili eserów na Syberii i wypędzili Polaków z Odessy.
Dla Lenina kopulowanie Kaplanki – której zdjęcia Stalin kazał retuszować ANTYPATYCZNIE – było gorszym interesem niż kopulowanie przez Polańskiego 13-latki. Lenin chciał ułożyć się rabinami kijowskimi a Polański ZALEGALIZOWAĆ TALMUD, który pozwala Żydom kopulować Żydówki, gdy mają 12 lat a gojki gdy mają 3 lata wg Talmudu Jerozolimskiego a 2 lata wg. Babilońskiego. Ponieważ Adolf Hitler tworzył wielki kapitał Zachodniego Wybrzeża USA na Talmudzie Babiliońskim więc Polański, gdyby udało mu się wykopulować 13-latkę, musiałby jeszcze kopulować DWULATKI. Modą i POPARCIEM dla Polańskiego jest kopulowania 12-latek.
W „Incydentu nie było” piszę, że największym oszustwem Stalina było zagranie roli Holokausta na Procesie Norymberskim, co przekwalifikowało kapitału stalinowskiego w HOLOKAUSTYCZNY. Stalin wiózł do Pragi 25 tysięcy ton złota na wykupienie USA przez kapitał stalinowski, którego dyrektorem był Franklin Delano Roosevelt, ale wybuchła wojna ukraińska więc został zaatakowany przez marszałka Rolę-Żymierskiego, który dał 8 tys ton złota Marszałkowi Broz-Ticie i 8 tys Marszałkowi Żukowowi. Zeznawałem o tym przed sądem Krajowym w Stuttgarcie, dzięki czemu polską część tego złota ZNALEZIONO. Kaczyńscy dali 10 lat więzienia komisarzowi, za próbę oddania tego złota mafii sycylijskiej, ale Janowi Pawłowi II 10 lat więzienia to NIE DALI.
Gdy interpelowano Trumana, czy tym Holokaustem był Stalin, czy też ktoś do niego podobny, to odpowiedział: ŻAL MI TEGO FACETA. JEST WIĘŹNIEN BIURA POLITYCZNEGO. Na uniwersytecie student Zbigniew Szymański zapytał mnie półgębkiem, czy słyszałem o większym kryminale pałacowym od Lekarzy Kremlowskich, na co odpowiedziałem, że NIE – ale teraz większym kryminałem może być kopulowanie w Kalifornii DWULATEK?
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakub Basista (epoka nowożytna), Tadeusz Czekalski (wiek XIX-XXI), Dobrochna Kalwa (wiek XIX i XX), Jacek Poleski (prahistoria) i Krzysztof Stopka (średniowiecze), KALENDARIUM DZIEJÓW POLSKI – od prahistorii do 2006 roku, Wydawnictwo Literackie, Kraków 1999, 2008

Jest to rozwinięcie podręcznika uniwersyteckiego HISTORIA STAROŻYTNA ZIEM POLSKICH (Kazimierz Godłowski, Janusz K. Kozłowski, PWN W-wa 1979), z czego mam Wydanie V uzupełnione 1983, Krakowskiej Szkoły Archeologicznej.
Ja spowodowałem to ujęcie, gdyż twierdziłem za Lwowsko-Wrocławską Szkołą Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną, że Polska ma historię od Neolitu. Jeśli neolityczna kultura pucharów lejkowatych to GRECY, a neolityczna kultura amfor kulistych ARIOWIE, to w mitologiach greckiej i indyjskiej powinny zachować się dane historyczne. Trzymałem się Kostrzewskiego, który cofał słowiańszczyznę do Brązu, ale przyjąłem interpretację Sulimirskiego z Londynu, który identyfikował kulturę pucharów lejkowatych z ceramiką sznurową: I jako osadową, tj. życia codziennego, a II jako rytuał grobowy. Poważnie też traktowałem wniosek dr Jana Kowalczyka, który uważał kulturę pucharów dzwonowatych za „opiumowy imperializm brytyjski” Starego Państwa egipskiego.
Jako I pokusił się o historyczno-geograficzną interpretację mitologii greckiej lord Renfrew, który wyprowadzał Greków z rolniczych kultur naddunajskich, a ja od połowy lat 60, wyprowadzałem Greków z „megalitycznych kultur żeglarskich”, uważając wbrew Gordonowi Childe'owi, za INKUBATOR ich nie Bliski Wschód, ale Amerykę Środkową. Wszystko to ZAGRAŁO kilka lat temu, w związku z ogłoszeniem przez Anglików Europejskiej Atlantydy w Dreźnie, którą wcześniej badano w Austrii i Słowacji – co uprawniło mnie do wniosku, suponowanego od l. 60. w związku z Wałami Śląskimi, że Atlantyda Platona to amerykańskie władztwo Tartessu-Tangeru (Olmekowie) na konwencjach STALOWNICZYCH z Wrocławiem i Krakowem. Uznałem Tanger i Troję na Złotym Rogu, jako największe potęgi handlowei, do których dołączył żydowski Suez na konwencji stalowniczej z Pelopsem. Skarby Tangeru zagrabili Kartagińczycy w I wojnie punickiej; skarby Troi złupili Grecy a Złoto Afryki z Suezu zostało wywiezione przez Mojżesza. Zostałoby to rozwiązane już w 1980 znalezieniem Skarbu Wiślan, który został zarekwirowany przez Amerykanów, gdyż domagałem się badań DENDROLOGICZNYCH. Był to prawdopodobnie fundusz Chęsy-Hanysa-Hanzy-Hansa-Amfiktiona na budowę katedry I w Visby na Gotlandii, ukryty przed atakującym z Bratysławy Erychtonosem. Ponieważ za ujawnienie SW obiecywałem Złoto Afryki więc Ali Agca strzelił w tej intencji papieżowi w brzuch a Celik krzyczał, że też strzelał do Papieża: PRZESŁUCHAJCIE MNIE.
Obfitość miedzi w kulturze łużyckiej pochodzi z sprzedaży żelaza i stali za miedź, która była u Słowian metalem GROBOWYM. Jechnaton skłonił Słowian do zerwania konwencji z Żydami dając im Serenę-Tobruk, skąd była droga wozowa do Czadu, gdzie była kość słoniowa i Złoto Ghany, ale drenaż złota na Oceanie Indyjskim kontynuowali Egipcjanie. Jeśli idzie o datę konwencji Pelopsa z wezyrem Józefem to była ona po r. 1613 pne, gdy Słowianie uzyskali Wenecję z drogą traktatową, którą wozili żelazo i stal, ale potrzebne jest badanie dendrologiczne pałacu w Pylos; natomiast do złamania konwencji z Żydami i zastąpienia jej konwencją z Egiptem ważna jest śmierć Jechnatona w walce z Mojżeszem o Złoto Afryki na tafli solnej Jeziora Gorzkiego.
Wg Żelaznej i Stalowej chronologii to Wspaniałość Starego Państwa pochodzi ze zwycięstwa sojuszu egipsko-sereńskiego nad Grekami, co jest czytelne jako podbój Europy przez kulturę pucharów dzwonowatych z Wenecji i amfor kulistych z Pomorza. Grecy zdążyli ewakuować stalownictwo czeskie i śląskie na Słowację, ale STALOWNIE kieleckie zostały zajęte przez Serenów, którzy dali je Egipcjanom za pomoc w opanowaniu Żelaza Gdańskiego i Powiślańskiego. Stare Państwo to IV dynastia, której upadek w r. 2181 można łączyć z wybuchem powstania antyegipskiego w Bohemii i wezwaniem przez namiestnika kOZYRYSA Serenów z Kujaw, co jest czytelne jako okupacja Czech przez kulturę amfor kulistych. Kilka lat później była zdrada Serenów z uprowadzeniem córki Kozyrysa KASI do Kielc, za którą podążył on z PŁACZEM, któremu za to postawiono pomnik – jak idzie na KOLANACH na Łysicę.
W ten sposób powstała ARYJSKA kultura trzciniecka, między górną Watrą a Dnieprem, oraz iliryjska kultura unietycka na południe od Warty. Trwało to do zniszczenia Egei wybuchem Santorynu w r. 1628 lub 1613 pne, co spowodowało zajęcie Egei przez Achajów-Greków z Panonii oraz zdobycia Asgardu (Kijowa?) przez Wanów-Wandalów kultury grobio-śmiardowskiej z Pomorza i sprzymierzonych z nimi Skandynawów. W Asgardzie zawarto pokój, na mocy którego dorzecze Odry przypadło Wanom-Słowianom, którzy utworzyli kulturę przedłużycką, a Łaba Skandynawom, którzy utworzyli kulturę nordyjską. Słowianie utworzyli stalownictwo śląskie, eksportując żelazo przez Wenecję, czego przejawem była konwencja Pelopsa z Józefem, która dała Żydom ŚWIAT.
Walka stalownictwa śląskiego z aryjskim doprowadziła do wojny trojańskiej, gdyż Troja na Złotym Rogu była dystrybutorem stali kieleckiej, jak Wenecja śląskiej. Iliada była poetyzacją znalezionych w archiwum iliryjskim w Ilionie-Kanakkale protokołów ws. zamordowania królewicza słowiańskiego Palamedesa, a Odyseja poetyzacją wspomnień Odyseusza, mordercy Palamedesa, którego ojciec Nauplios-Neptun z Trzech Gór (Strzegomia), ścigał po morzach i oceanach – aż złapał i ukarał haniebnie. Po Palamedesie wodzem Słowian pod Troją, których uznał za historiografią rzymską prof. Strzelczyk, został Paweł Długi, który okupował Azję Mniejszą chcąc ją wymienić na Asgard-Kijów, ale przegrał z Indrą i Parysem wobec czego osiadł w LUBLINIE.
W wyniku wojny trojańskiej monopol stalowniczy rozprzestrzenił się, gdyż Ilirowie zanieśli go do Sarajewa a Ariowie do Indii. Budowa przez Ilirów murów obronnych Palatynu, uważana za datę Założenia Rzymu, była taj jak w Bskupinie obroną przed Kimeriami jako Cywilizacją Halsztatu. Kimeriowie zawładnęli magnetytami sudeckimi, ale na stepy pontyjskie wtargnęli Scytowie, którzy w sojuszu z Asyryjczykami wypędzili Kimeriów nad Dunaj, Ren i Sekwanę, co wykorzystał Jan Liczyrzepa wypędzając Kimieriów z Sudetów a Germanów z kontynentu aż na Zelandię. W r. 512 pne Dariusza Wlk podjął wojnę scytyjską, w trakcie której Scytowie cofając sie przed Persami najechali Słowian, i po ZACIEKŁYCH walkach ujarzmili ich. Niepodległość zachowali Kaszubi dzięki sojuszowi z Sarmatami-Amazonkami, których się Scytowie bali. Podczas bitwy pod Maratonem Leszek Złotnik zdobył skarbiec scytyjski w Płocku, inicjując kulturę wschodniopomorską.
W Krakowie myślano o podboju Scytii, więc gdy Filip II opłazował na uczcie Aleksandra, nazwał bękartem i wygnał to zaproszono go na tron krakowski. Gdy wybuchło powstanie greckie to Aleksander przyprowadził jazdę scytyjską, która rozgromiła Teban i Ateńczyków pod Cheroneą. W drodze powrotnej Aleksander anektował Pangaion-Siedmiogród, którego kopalnie złota pozwalały Filipowi prowadzić agresywną politykę antyperską, toteż musiał szukać ugody z Persami. U Greków królem jest jednak ten, kto ma złoto, więc Grecy zamordowali Filipa i przywołali WYPŁACALNEGO. Pamiątką po tym są KRAKOWSKIE statery Aleksandra, zaś PRASKIE pochodzą z jego wyprawy przeciw Dianie, która wywiozła flotyllą skarbiec perski z Koł-Kryłgan-Kała do Warszawy. Po pobiciu Aleksandra Diana ogłosiła protektorat nad Azją Mniejszą, gdzie odbudowała Artemizjon, wznosząc sobie takiż na Kadzielni kieleckiej, a Aleksandra została otruć jako BANKRUTA.
Po kapitulacji Galów Grakch I dokonał okupacji Azji Mniejszej, gdzie wystąpił jako protektor Ptolomeuszy, pozwalając się sportretować na latarni Faros jako Pan Lasów w ELEKTRYCZNEJ aureoli. Reżim Grakcha to likwidacją systemu plemiennego, tak że Sejm odzyskał władzę dopiero w r. 204 pne. W ten sposób na tronie krakowskim zasiedli Ptolomeusze, od męża Semiramidy. W r. 125 pne Ptolemeusze krakowscy przesiedlili Sklawinów Liczyrzepy z Jutlandii i Fionii nad Dniestr.
Podczas II wojny punickiej Wandalowie wspierali Rzym, ratując go, gdyż po klęsce pod Syrakuzami blokadę kartagińską przechodziły podczas sztormowej pogody tylko gdańskie KOGI ze scytyjskim zbożem. Ariovist asekurował Helwetów, którzy dali się przekupić oddając Lyon Cezarowi, co spowodowało jego niewypłacalność, choć sprzedał do niewoli milion Galów. Ariovist dogadał się jednak z Cezarem przeciw Ptolomeuszom, żeniąc syna Lubrana z siostrą Cezara, Julią. Ariovist jako Leszek Chytry miał dowodzić Partami pod Karrhae nad Eufratem, gdyż tabory rzymskie mogła zatrzymać tylko piechota wandalska. Lubran wystąpił jako tryumwir na Bałkanach i Grecji, umożliwiając Dalmatyńcom rozgromienie Antoniusza i Kleoptry pod Akcjum, ale po tej bitwie Marek Agrypa anektował Bałkany, co było powodem dramatu Julii, która została rzymskim protektorem Germanii, otrzymując w odprawie Łużyce.
Podczas kręcenia Quo vadisa SKONTROWANO MNIE, i pisano na całą Polskę, że Ligia uciekła ze swym ochroniarzem Ursusem do Tarnowa. Ligia była jednak z Łużyc, które uznały protektorat rzymski przeciw Wandalom. Neron wysłał misję do Gotów w Kołobrzegu, co spowodowało podczas wojny germańskiej Domicjana wielką wędrówkę Skandynawów PO LODZIE, którą zatrzymał książę Dziadoszan Wyzymir, ale Goci zajęli Poznań. Podczas wojny markomańskiej doszło do antyrzymskiego sojuszu Markomanów z Wandalami, na mocy którego Goci przenieśli się na prawy brzeg Wisły, co zmusiło Rzymian do wycofania za Dunaj. Podczas wojny gockiej Konstantyna Wlk wandalski sztab generalny zamordował młodego księcia, z żoną i dzieckiem, za PRZYJĘCIE we Wrocławiu poselstwa rzymskiego – co spowodowało wycofanie się Rzymian za Dunaj oraz upadek protektoratu rzymskiego nad Scytią, co dało Wandalom Kijów.
Prokosz z Kielc napisał w X wieku historię Wandalów, wg której nazwa ZGORZELEC pochodzi od zagłady oblężonego tam przez Hunów i Rzymian kagana Osija Pomorskiego. Sejm wandalski uchwalił przeniesienie całego ludu do Galii, wobec czego wysłano Radagajsa, który zniszczył w Italii legiony galijskie, co dało Galię Wandalom. Sztab generalny zrezygnował jednak z emigracji ludu do Galii na rzecz nowej wojny z Hunami.
Prokosz pisze, że po zamordowaniu przez Burgundów Attyli przybyło do Kaganowa-Kielc poselstwo huńskie z żądaniem zaległej daniny to posłów odarto żywcem ze skóry, spreparowano i pupety wysłano Hunom. W bitwie nad Nedao-Nidą walczyło sto tys Wandalów i ich germańskich sojuszników z 200 tys Hunów i Germanów.
W Wołgogradzie odbyła się konferencja na której Cesarstwo Ti wystąpiło jako protektor pobitej Ordy Huńskiej. Wobec tego wysłano Lecha II, który na czele ŁUŻYCZAN przełamał odbudowany Wielki Mur i obalił Ti. Ponieważ protektorat chiński przyjął Kursk więc zdobycie go zlecono narzeczonemu Wandy, Rydygierowi – który po złożeniu raportu w katedrze wrocławskiej popełnił teatralnie samobójstwo. W sprawie tej ściągnąłem do Wrocławia Bundestag, który padł ofiarą szalbierstwa PWr, wobec tego protektorem mej Funkcjonalną Chronologią Architektury Niemieckiej przejął od Bundestagu Kanclerz Kohl – który okazał się jeszcze większym szalbierzem od PWr. Ricie Suessemuth zapłacono za wojnę z BISKUPKAMI Doktoratem HC PWr.
Wojny polsko-chińskie o Syberię i Mongolię trwały do najazdu Czyngis Chana i jego klęski nad Kałką z Polakami, Węgrami i Niemcami, po której był oblegany przez 2 lata w Moskwie, skąd został uwolniony przez Ugedeja, który zapłacił za to Prawdzicom EWAKUACJĄ CHIN. Gdy Wyzymir Danobójca – bo sikali mu do Bałtyku – prowadził wojnę z Chinami to Dagobert Wielki kazał Wymordować Bułgarów, więc Wyzymir musiał zawrzeć pokój, z granicą na Jeniseju i Bałchaszu, żeby ukarać Franków. Po bitwie pod Vogatisburgiem-Norymbergą Dagoberta ubrano w kaftan bezpieczeństwa za mordowanie Bułgarów i przyszła kolej na Persów, którzy wygnali Bułgarów, wobec czego Iran został zajęty przez Arabów.
Gdy Chińczycy zaatakowali Polaków w Taszkencie to Abbasydzi irańscy przysłali 30-tysięczny korpus, którego dowódca Ibn Muslim zawarł po bitwie pod Tallas w r. 751 tajny układ z Tangami, że za olbrzymią kontrybucję przystąpi do wojny z Polakami. W ten sposób Arabowie i Chińczycy zdobyli Kursk i Kijów, ale Muslim zamiast iść na Płock poszedł rozprawić się z Omajadami w Damaszku, którzy uciekli do Kairu. Polaków uratowali Czesi, którzy przysłali jazdę, która w r. 761 pokonała dromadnicę.
Po bitwie pod Tyflisem Przemysław wysłał zięcia Leszka III do Poznania, gdzie ten przyjął poselstwo Franków z Rolandem I, który obiecał zwrot Lubeki po pacyfikacji Sasów. Karola Wlk II uwięził jednak Karol Wlk I i kazał pod Chebem rozerwać końmi czeskiego Wojewodę Lecha, czyli naszego Leszka III, który przybył na rokowania ws. uwolnienia Karola Wlk I. W tej sytuacji Sejm wysłał armię z pozostawionym w Krakowie jako zakładnikiem Ludwikiem Pobożnym z tytułem Króla Akwitanii na Paryż, gdzie Popiel Gnuśny ukoronował Ludwika MIECZEM.
Przydomek Gnuśnika: CO BAŁ SIĘ HUNNÓW pochodził stąd, że Leszek III tłumaczył synowi, że Turcy najechać Polskę MUSZĄ, więc ten się FORTYFIKOWAŁ. Turcy uderzyli, ale Ludwik Lebediusz rozgromił ich nad Wołgą, w czym mu dopomógł Ludwik Niemiec, który został POLSKIM wojewodą Śląska, skąd włączył się do wojny sukcesyjnej po Pobożnym. Gdy Lotariusz wygnał Ludwika to Lebediusz wysłał Czechów, którzy wygnali Lotariusza ze Strasburga z torbami, a gdy Sejm Franków wyprosił Ludwika z Paryża to Czesi rozbroili Franków i wydali Niemcom i Francuzom, którzy WYCIELI ICH DO NOGI, co jest najbardziej UPIORNĄ bitwą średniowiecza.
Wojewoda Kij – od którego Boski Sambor nazwano KIJOWEM – narzucił traktat trybutarny Bizancjum, ODBIŁ WIEDEŃ i wystąpił w Płocku jako Regent. Klucze Wiednia wręczał Kijowi syn Karola Wlk I, Henryk Pobożny, w którego córce, pięknej Ryksie Kij zakochał się i ożenił. Ta wymogła na Kiju zamianę regencji na Koronę – w jaki sposób stał się Popielem II. Wykorzystał to cesarz Karol III Gruby, który w roku 882 ZNISZCZYŁ DAWNE KRÓLESTWO POLSKIE, a ponieważ Płock, który był twierdzą NIE DO ZDOBYCIA zdobyły szczury więc zdobywca Konstantynopola i Wiednia przeszedł do historii jako MYSZOWATY.
Przed nadejściem Szczurów Popiel II kazał synowi Sobiesławowi przewieść skarby wandalskie z Płocka do zamku gockiego na cytadeli Napoleona w Gdańsku, który wziął ze sobą kolesia Siemowita-Wojewodę. Jego ojciec Piast, marszałek wiecu Polan w Szczecinie, który wyglądał jak Nikita Chruszczow, przyjął cesarza CHLEBEM I SOLĄ, za co został Księciem. Piastów rozgromili pod Łodzią Prawdzice, którzy zabili też GRUBASA i kilku innych królów niemieckich, aż Sejm Niemiecki uznał Kodeks Świętego Mikołaja i HANIEBNY sarmacki Babski Monopol Złota. Prawdzice pochodzili od uszlachconego przez cesarza Trajana niewolnika dackiego, którego potomek dostał się do polskiej niewoli nad Seretem jako spahis z Górnego Egiptu, co jest potwierdzone w wersjach europejskich.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Borys Sokołow, POPIOŁY I BÓL WARSZAWY, Forum, 12.10-18.10.2009, s. 60-61 – tłumaczenie z The New Times, 5.10.2009

Jest to bardzo ważny artykuł, gdyż tłumaczący po raz I, że powstanie warszawskie odegrało istotną rolę OPERACYJNĄ na Froncie Wschodnim. BS pisze, że Niemcy zgromadzili w okolicach Warszawy 5 dywizji pancernych – w celu kontrataku na Lubelszczyźnie, czym zamierzali zniszczyć wyczerpany długą ofensywą I Front Białoruski. Mnie uczono, że Niemcy ześrodkowali pod Warszawą 2 armie pancerne: II i III, ale z powodu wybuchu powstania udało im się przerzucić prawy brzeg Wisły tylko II ap, która odrzuciła, ale nie zniszczyła, II ap. Rokossowskiego.
BS pisze, że II ap. Rokossowskiego straciła w wyniku tej kontrofensywy 130 czołgów ze stanu 810. Powstanie wybuchło, gdy armie Rokossowskiego były pod Warszawą i zaczęła się niemiecka kontrofensywa, która z powodu zdobycia przez powstańców obu mostów została WYHAMOWANA; Niemcy odbili Poniatoszczak, ale Kierbedziak powstańcy wysadzili. Rokossowski pisze, że gdy go obudzono wiadomością, że Niemcy rozpoczęli kontrofensywę a spod jego komendy wycofano 2 armie ogólnowojskowe to kazał się wciągnąć na komin fabryczny w Mińsku Mazowieckim, skąd widać było niemieckie kolumny i dymy Warszawy.
BS pisze, że Rokossowski dowodził I Frontem Białoruskim przez całą jesień 44, gdy dowodzenie II Frontem Białoruskim otrzymał wkrótce po zatrzymaniu kontrofensywy niemieckiej – wyraźnie w związku z zaatakowaniem przez II i III niemieckie armie pancerne II Frontu Białoruskiego dla ODBLOKOWANIE niemieckiej Grupy Armii PÓŁNOC na Łotwie. Ta kontrofensywa się Niemcom udała, choć jedną dywizję pancerną musieli zostawić w Warszawie. Znaczyłoby to, że Rokossowski został dowódcą II Frontu Białoruskiego, gdy front ten został ROZBITY przez 2 niemieckie armie pancerne z Warszawy oraz wycofujące sie przez Litwę armie Północ, na ZŁAGODZENIE której to klęski miało też wpływ powstanie warszawskie.
Choć w dialogu Churchilla ze Stalinem nazywano powstanie warszawskie Bezsensowną Awanturą to jego WPŁYW na działania frontowe od Łotwy po Rumunię przeczy temu. Powstanie warszawskie MUSIAŁO WYBUCHNĄĆ, gdyż w przypadku niepowodzenia niemieckiej kontrofensywy na Lubelszczyźnie, do czego warszawiacy przyczynili się, Niemcy musieliby oglosić Warszawę TWIERDZĄ ze wszystkimi tego skutkami, a wówczas los warszawiaków byłby gorszy niż w straceńczej walce, zwłaszcza że AMERYKAŃSKIE komory gazowe, w których stracono 200 tysięcy warszawskich nacjonalistów, na warszawiaków CZEKAŁY. Himmler powiedział, że TO OKAZJA DO WYMAZANIA MIASTA, KTÓRE PRZEZ 6 WIEKÓW BLOKOWAŁO NAM WSCHÓD, co warszawscy liberałowie, jako beneficjenci tego, z pewnością potwierdzą. Nawet taki prześmiewca dziejów Polski jak Norman Davies powiedział, że GORZEJ BYŁOBY NIE WALCZYĆ.
Ze sprawą tą wiąże się niesamowita awantura w sowieckim sztabie generalnym, w trakcie której Żukow miał aresztować Stalina. W takim razie Żukow aresztowałby Stalina za klęskę II Frontu Białoruskiego, co spowodował Stalin forowaniem frontu rumuńskiego, gdy o wygraniu wojny w ROKU 1944 decydowały II Front Białoruski i WARSZAWA.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Paź 24, 2009 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZAMEK I PAŁAC WANDALSKI NA OSTREJ GÓRZE W KRAKOWIE

Zagadką jest, dlaczego w Krakowie nie ma katedry i zamku Biskupiego. Ja to tłumaczyłem, że zamkiem Biskupim był Wawel, który zabrali biskupowi Czesi. Gdy Kazimierza II oblegał z Węgrami Wołgograd to Mieszko III z Kalisza zdobył Kraków i oblegał biskupa na Wawelu, ale nie mogąc go zdobyć zbudował OKÓŁ. Poza tym królowie nie życzyli sobie w Krakowie katedry, jak Wielcy Mistrzowie nie dopuszczali katedry w Malborku, jako ośrodka władzy papieskiej. Musieli by bowiem CO TYDZIEŃ sadzać Biskupa przy Wielkim Stole i wysłuchiwać jego roszczeń i skarg.
Na ELIPTYCZNYCH pieczęciach kapitulnych Krakowa i Płocka z XII w. są BLIŹNIACZE katedry romańskie. Ja katedrę krakowską zidentyfikowałem ze zbarokizowanym w XVII w. kościołem na Srebrnej Górze, którą z związku z groźbą wybuchu wojny religijnej w Niemczech Zygmunt III Waza zabrał biskupowi budując na górze Wolskiej CYTADELĘ, a katedrę płocką jako zbudowaną przez Chejrona na zamku Gopło KOPIĘ świątyni Ateny Erychtonosa na Srebrnej Górze.
Ze Srebrnej Góry Jan Kazimierz miał obserwować oblężenie Krakowa przez Szwedów, co nie było to możliwe, wobec czego obserwował z Ostrej Góry, na północ od Srebrnej. Ostra Góra znaczyła pierwotnie STROMĄ, ale Austriacy budując tam platformę artyleryjską zniwelowali teren. Nazwa 36 nie jest więc przypadkowa, gdyż oznaczała CEL wg 360 stopni koła.
W takim razie Pałacem Królewskim byłby Czworokąt Koszar, gdzie powinien być sztab twierdzy. II budynkiem, który mógł się zachować z zamku WANDALSKIEGO może być reduta IS III 1. Przed końcem Wielkiej Wojny Austriacy rozebrali cytadelę na Górze Wolskiej do gruntu.
Przypomina to niesamowitą sprawę ODBUDOWY Zamku Przemysława w Poznaniu. Zamek ten ZIDENTYFIKOWANO na podstawie tego, że na Poznaniu Śląskim, który jest dokumentem aneksji lewobrzeżnego Poznania przez Henryka I w r. 1229, tego zamku NIE MA. Był to bowiem Skarbiec Henryka I, gdyż Wrocław na miejsce skarbca się nie nadawał. Z tej racji proponowałem, żeby Skarbiec poznański, którego częścią był wystrojony przez jezuitów kościół franciszkański, dać Urszuli Sipińskiej, która miała pieniądze na odbudowę.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Paź 25, 2009 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia Chrystian Parma, tekst Robert Kunkel, ZAMKI KRZYŻACKIE, Wydawnictwo PARMA PRESS Marki 2008

Jest to polska architektura profanistyczna i krzyżacki gotyk nadwiślański z haremu Hitlera na Wawelu. Można powiedzieć, że to gra na niemieckiej nostalgii, przeciw której nic nie mam, ale jest to SZALBIERSTWO. Kiedyś nie miałem co robić więc poszedłem do Prof. Bobowskiego. Otwiera mi w pozie uroczystej w rozanieleniu, ale oprzytomniał i zaczął mnie wyklinać JAK DIABŁA. Gdy wychodziłem to zobaczyłem Doktora Hupkę – czym zniszczyłem Bobowskiemu karierę, bo dr Hupka nie wybaczył mu TAKICH STOSUNKÓW. Gdyby nie ten incydent to tekst ZK napisałby prof. Bobowski a nie głupi Kunkel z UW, więc Niemcy i warszauerzy dostaliby tylu kijów.
Pisałem na te tematy wielokrotnie więc mogę powtórzyć, że NIE BYŁO ARCHITEKTURY KRZYŻACKIEJ jak nie było cysterskiej, gdyż zakładanie klasztorów cysterskich polegała na nadawaniu reguły cysterskiej klasztorom benedyktyńskim. Niemcy stworzyli szambo Architektury Sztaufów, z których ich wyciągnąłem przy pomocy Ukraińców, tłumacząc że architektura Sztaufów to katedra w Mediolanie, fara w Ulm i katedra kolońska. U nas architekturą Sztaufów są wieże katedry wrocławskiej Nankiera z portalem, zasłoniętym portykiem Jana Luksemburskiego. Najwybitniejszym dziełem jest katedra praska Parlerów, reprezentująca sztaufizm francuski BEAUVAIS.
Włosi eksperymentowali w innym kierunku, czego przykładem jest ufundowany na stypie Bolesława I w r. 1313 przez wróconego z wojny templaryjskiej Bolka II ratusz opolski, będący kopią ukończonego pałacu signorii florenckiej. Dziełem krzyżackim w II poł. XIII w. była PRZEBUDOWA kościoła dominikańskiego w Chełmnie, co polegało na zbudowaniu potężnej arkady i założeniu prymitywnego sklepienia, dyskwalifikującego architektonicznie.
W I poł. lat LX poproszono Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną o datowanie architektury Krakowa, więc ci zadatowali niektóre obiekty na KULTURĘ ŁUŻYCKĄ itp. Potem krakowiaczki zaprosiły historyka architektury z Oxfordu, który datował wszystko na Kazimierza Wielkiego, bo ZASTAŁ POLSKĘ DREWNIANĄ A ..., gdy Kazimierz ten - nie licząc przebudowy wież wawelskich - zbudował w Krakowie TYLKO Barbakan do obrony puszkami z nitrogliceryną, co utraciło sens po zdobyciu pod Bełzem artylerii turkiestańskiej. Po r. 1362 trzeba było budować nie barbakany a BASTEJE, co datuje mur bastejowy Malborka, a jest to stratygraficznie IV czy V plan fortyfikacji Malborka – czyli że KILKA faz zasadniczej przebudowy musimy cofnąć wstecz.
Gotyk krakowski pochodzi z zasadniczej przebudowy miasta przez kanclerza Stanisława Szczepanowskiego za kontrybucję bizantyjską podczas wyprawy Bolesława II do Chin, więc Kraków Schedla pochodzi SPRZED tej przebudowy. Królowa Jadwiga ufundowała kościół Na Skałce a Jagiełło bazylikę Jasnogórską.
Malbork NIE JEST JEDNOLITY; gotyk PALMOWY Zamku Średniego nie ma nic wspólnego z Zamkiem Wysokim czy Niskim, a nawet Domem Wielkiego Mistrza, bo obiekty te powstawały różnych WIEKACH. Ja będąc komisarzem WOAK przy wykopaliskach archeologicznych na Zamku Biskupim, gdzie F. J. Strauss SZANTAŻOWAŁ komunistów MĄ Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej, za którą dał w Ostberlinie 8 mld DM, zrelacjonowałem Zamek Biskupi do Piaskowego: Północni zbudowali olbrzymi gród rusztowy, wobec czego Południowi MUSIELI budować OBECNY kościół Mariacki, w odpowiedzi na co Północni zbudowali 2 olbrzymie wieże, będące architekturą zamku II.
Była to wojna Asklepiosa z Kamieńca Podolskiego z Innachosem, II synem Posejdona z Poznania. Po zaślubinach syna Innachosa Foroneusza z Pragą Asklepios musiał się wycofać za Wisłę, wobec czego Innachos zbudował Wspaniały Gdańsk, gdzie są błędy architektoniczne, gdy Wspaniały Toruń Asklepiosa takich błędów nie ma. Budowa Torunia była aktem metalurgii powiślańskiej a budowa Gdańska kaszubskiej, na rudzie skandynawskiej. Było to, wg chronologii architektury, po budowie Rygi tj. żelaza ryskiego jako aktu wojennej ucieczki zbadanego archeologicznie warsztatu STALOWNICZEGO z Płocka. Stasi kopało w Płocku jako UHumb i mogło szantażować FJSt policyjnym protokołem skarbu kultury BADEŃSKIEJ w 2 baryłkach żelaznych, wykopanych w północnej wieży katedry płockiej. Sprawa się powtórzyła znalezieniem pod spaloną palisadą Okołu Skarbu Wiślan, który zarekwirowali Amerykanie.
Wg LWSzAiAH to gotyk był DUŃSKIM konstruktywizmem ceglanym. Najlepszy kamień budowlany i architektoniczny ma Nadrenia, toteż wspaniałe katedry nadreńskie budował syn Chęsy Men, za skarby ewakuowane przed Chejronem do Chebu, a Wspaniałą Kolonię mąż Pragi Foroneusz. Ponieważ kieleckie kremliny-STALOWNIE budował Chęsa na podstawie konwencji z Dionizosem przy pomocy architektów z Iberii, więc ważnym jest, czy kamieniarka kremlinów kieleckich jest nadreńska – bo to znaczyłoby, że statki z Tangeru przywoziły wino i kamieniarkę a wywoziły żelazo. - Jeśli nie jest to kamień nadreński to sztukateria mogła być odkuwana z wzorów nadreńskich.
Nie ma nic przecie krzyżackiej FAZIE zamków mazurskich, ale są to kasztele czyli zamki pałacowe. Ich podstawą finansową był bursztyn kopalny, który jako kadzidło został zastąpiony przez Sabę i Salomona mirą. W Kruszy Zamkowej w Inowrocławiu odkryto kwadrowy zamek kultury NADDUNAJSKIEJ a w pobliżu Grób Księżniczek, poległych w walce Hellenami. Zamek ROZEBRALI Serenowie (kultura amfor kulistych), i urządzili na fundamentach sanktuarium animalistyczne, czyli że byli to Ariowie dla których zamek był PRYMITYWNY. I zamkiem Serenów był Helsingor a II Darłów zbudowany po inwazji Pomorza. Wandaluz poległ w bitwie z Zeusem na Woliniu, ale Szreniawa zdobył Powiśle i Kujawy, a jego następcy CZWARTĄ CZĘŚĆ EUROPY. - Wystarczy dendrologia wyrabowanych pali spod katedry królewieckiej, żeby mieć ROK ewakuacji przez Asklepiosa stalowni kieleckich.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Paź 28, 2009 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta Landau, ŻETON PATRIARCHY JÓZEFA – Czy Józef, syn Jakuba, jeden z najbardziej znanych biblijnych patriarchów, żył naprawdę? Badacze z zespołu Sa'ida Muhammada Thabata, prowadzący prace inwentarytzacyjne w Muzeum Egiptu w Kairze, odkryli monety z imieniem i wizerunkiem biblijnego patriarchy. Zdaniem odkrywców mogą one pochodzić z czasów, kiedy Józef żył w Egipcie. Ale nie wiadomo, kiedy to było, Wprost, 25 X 09, s. 068-69

Znaczyłoby to, że pieniądz kruszcowy bił Józef jako hyksoski WICEKRÓL tysiąc lat przed Grekami, którzy upowszechnili go na świecie. Badacze spierają się, czy Józef żył w XVII czy XVI wieku pne, na co ja odpowiadam, że na PRZEŁOMIE. Mam list Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian z informacją, że wybuch Santorynu odatowano na podstawie badań dendrologicznych na rok 1628 pne, ale są tacy, którzy podają rok 1609
Jest to koniec Grecji Minojskiej i początek Mykeńskiej, gdyż wybuch ten wyludnił wyludnił Egeę, co spowodowało migrację Ilirów kultury unietyckiej i Ariów kultury trzcinieckiej oraz Greków panońskich na Bliski Wschód. Z tego skorzystali Słowianie kultury grobio-śmiardowskiej na Pomorzu atakując Ariów i zdobywając Asgard.
Sagi skandynawskie mówią, że Wanowie i Asowie RZĄDZILI ŚWIATEM, ale doszło między nimi do wojny, w trakcie której Wanowie zdobyli Miasto Bogów ASGARD. W Asgardzie było 12 świątyń, ale mur obronny nie był ukończony z powodu uwiedzenia muratora przez KOBYŁĘ, toteż Wanowie, którym pomagali wyraźnie Skandynawowie, przełamali nasyp z palisadą. Wanowie USZANOWALI jednak Miasto Bogów i po zawarciu pokoju opuścili je, rządząc nadal zgodnie ŚWIATEM.
To, że Wanowie i Asowie rządzili światem wypada rozumieć jako władztwo technologiczne Żelaza Gdańskiego i Stalownictwa Kieleckiego, a Miastem Bogów mógł być tylko KIJÓW. W takim razie Ariowie rzucili na pożarcie Słowianom i Skandynawom Ilirów-Albańczyków kultury unietyckiej, z czego Słowianie wzięli dorzecze Sławy-Odry i Wenecję z drogą traktatową do niej a Germanie dorzecze dolnej Łaby jako SPŁACENIE.
Miało to ŚWIATOWE skutki, gdyż Słowianie założyli stalownictwo śląskie dostarczając żelazo i stal do Wenecji, a ponieważ ta na emporium śródziemnomorskie się nie nadawała więc wysłali królewicza Pelopsa do Grecji, który ożenił się z królewną mykeńską i zbudował najwspanialszy pałac mykeński na wyspie Pylos, którą ta dostała w posagu, w którym był posąg Ateny wspartej na włóczni. W pałacu tym doszło właśnie do podpisania konwencji z wezyrem Józefem na dostawy żelaza i stali do Egiptu, którą obsługiwali Żydzi jako Niewolnicy Izydy, skąd polska nazwa ŻYD, co dało im ZŁOTO CAŁEGO ŚWIATA, gdyż kupowali żelazo i stal na wagę miedzi a sprzedawali w całym pasie zwrotnikowym na wagę ZŁOTA.
Józef zbudował na Wzgórzu Świątynnym SALEM (rekonstrukcja Schicka) po II stronie Drogi Solnej taką samą świątynię wznieśli na górze Syjon Palestyni-Ariowie-Hetyci. Dla drenażu złota trzeba było też wznieść cytadelą w Chavin de Huantar w Peru, która mógł budować warsztat Salemu, bo DRYFOWA żegluga pacyficzna znana była od 50 tysięcy lat. Salem został przebudowany na PAŁAC Salomona.
Z tej racji w skarbcu SUESKIM nagromadziło sie tego złota bardzo dużo. Było ono wg konwencji WŁASNOŚCIĄ KRÓLA, ale gdy Hyksosi upomnieli się o nie to Żydzi wespół z Egipcjanami wygnali ich. To trwało do spisku Nefretete, która posłużyła się swym synem Mojżeszem ze związku z 2 Żydami, który sfinansował oblężenie przez Etiopów Teb Stubramnych, których odsieczy dokonał Książę-Woźnica Jechnaton, żeby zagarnąć skarb Amona i ogłosić się Następcą Tronu.
Jechnaton chciał też zagarnąć skarbiec sueski więc skłonił do zerwania konwencji z Żydami Słowian dając im Tobruk-Serenę, skąd była droga wozowa do Czadu, gdzie była kość słoniowa i Złoto Ghany. Wobec tego Żydzi musieli się z Egiptu wynosić, wywożąc jednak skarbiec sueski statkami do Arabii, bo te kilkaset wozów ze złotem były przynętą, żeby utopić faraona i armię Egipską na zalanej Morzem Czerwonym tafli solnej Jeziora Gorzkiego. Wezyr Józef zlikwidował tamę Imenhotepa w Awaris-Kairze, która kierowała Nil do Morza Czerwonego oraz odciął tamą Jeziora Gorzkie, które po kilkakrotnym napełnieniu utworzyło taflę solną, która została zalana przez Mojżesza.
OLBRZYMIE złoto Ramzesa II też pochodziło z konwencji ze Słowianami, co daje wyobrażenie o ukrytym przez Mojżesza Zlocie Afryki. Zostało ono użyte przez Jezusa Chrystusa PO UKRZYŻOWANIU na wykupienie Rzymu przez Spisek Pizona, którego aktem był Pożar Rzymu, mechanizm czego przedstawiam w książce INCYDENTU NIE BYŁO (Gdańsk 2001) jako analogię do wykupienia USA za złoto z Folwarki Żydowskiego.
Jezus Chrystus kupił też Mezopotamię, która była ziemią sporną między Rzymianami a Partami, płacąc trybut Rzymowi i Partom oraz Jerozolimie za posługiwanie się Talmudem Babilońskim, ostrzejszym od Jerozolimskiego. W ten sposób Jezus został Królem Babilońskim, ale w wieku 90 lat wyjechał do sarmackich Indii. Państwo żydowskie w Mezopotamii zlikwidował ZBROJNIE Trajan, co nazywa się II wojną żydowską, w trakcie której Żydzi dokonali pogromów Rzymian i Greków w Azji i Afryce. Żołnierzami żydowskimi byli chrześcijanie jako klienci banków żydowskich.
Chrześcijanie byli bogaci z racji najlepszego prawa spółdzielczego, ale pieniądze trzymali w bankach żydowskich, co zlikwidował Konstantyn edyktem mediolańskim, będącym „największą grabieżą kapitału”, żeby ODERWAĆ chrześcijan od Żydów. Odtąd przekładnią żydowsko-chrześcijańską była loża masońska jako dintojra i identyfikator rabinów z biskupami.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Lis 04, 2009 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gerard Labuda, NIE BYŁO ŻADNYCH POLON/POLONÓW, BYLI POLANIE – W Gazecie Wyborczej z 25 V wybitny archeolog i historyk Przemysław Urbańczyk ogłosił wszem i wobec, przede wszystkim Polakom, że ich nazwa nie wywodzi się od plemienia Polan, a ich kraj od nazwy Polania. Istniała tylko z nadania przez Bolesława Chrobrego (992-1025) swemu państwu nazwa Polonia; Mówią Wieki, XI/2009, s. 24-27

Jest to replika artykułu PU „Nie było żadnych Polan”, której nie chciano opublikować w GW. To ja pierwszy wezwałem GL do zareplikowania tej tezy, przypominając mu, że pisał o Polonusie, Przyjacielu Attyli. Portret tego Polonusa znalazłem w klasztorze cysterskim w Bierzwniku (Jarosław Jarzewicz, Gotycka architektura Nowej Marchii, Poznań 2000, s. 181), jak i jego zapłakanego syna Odyńca-Odoakra (s. 182), gdyż Polonus został zamordowany przez Wandalów.
W tym czasie Poznań należał do Wandalów. Kętrzyński pisze: „w 84 r. po Ch, jak pisze Dio Cassius, przybył do Rzymu król Ziemnów z dziewicą-wieszczką Ganną, gdzie go cesarz Domicjan przyjął z wielkimi honorami. Imię Gan, znane starożytności polskiej, jest spotykane w aktach polskich z r. 1136 i 1222, jako imię rodzime... Ten sam Dio Cassius wspomina, że w 174 roku plemię swewskie Kwadów, nękane przez Rzymian, postanowiło wyprowadzić się z całym dobytkiem ze swej ziemi i przenieść się na północ, pod opiekę Semnów” (Dr Władysław Jan Grabski, Polska nad Nisą, Odrą i Pasłęką, Poznań 1945, s. 19).
Chodzi tu o SEJM w Krakowie, który zawarł pokój z Rzymem w r. 84 a w r. 174 poparł Markomanów przeciw Rzymianom. Pokój Markomanów z Wandalami w 174 r. był też pokojem Wandalów z Gotami, na mocy którego Goci przenieśli się na prawy brzeg Wisły, toteż Rugiowie-Polanie ze Szczecina odzyskali Kołobrzeg i Piłę a Wandalowie Poznań wobec czego Rzymianie musieli się wynieść za Dunaj. Jest to sprawa ostrzelana, gdyż wstąpienie Polski do Unii Europejskiej UCZCZONO wystawą: Wandalowie – Strażnicy Bursztynowego Szlaku, na której KWICZANO w obecności Prezydentów Polski i Niemiec na melodię Hitlera z holokaustycznego haremu na Wawelu. Jeszcze Mieszko I i Chrobry tytułowali się Królami Wandalów a w tytulaturze królów szwedzkich Wandalami byli Połabianie i Pomorzanie.
Nie było Synodu Gnieźnieńskiego tylko Zjazd Milenijny. Z powodu wpłynięcia na Bałtyk zaproszonych przez Prawdziców do Kwidzynia Roberta Złodzieja i Olafa Tryggvasona – o czym mówi Beowulf - Chrobry zaprosił Roberta do Gniezna-Szczecina więc Olaf został rozgromiony przez Duńczyków, Szwedów i Polaków k. Rugii, gdzie skoczył w zbroi do morza. Obrażony obecnością Złodzieja cesarz opuścił Milenium z tuzinem innych monarchów. Dla nas najważniejsze było to, że Stefan z Wiednia zgodził się UKRAŚĆ koronę, którą cesarz zmówił dla Chrobrego w Rzymie.
Dyskutowano ABSURDALNOŚĆ Dagome iudex, który mówi o Państwie Szczecińskim nad Długim Morzem, którym mógł być tylko Bałtyk, gdyż dłuższe jest tylko Czerwone. Dagome iudex wykorzystano do WYŁĄCZENIA biskupstwa szczecińsko-wolińskiego, spod jurysdykcji Gniezna wielkopolskiego. Gniezno znaczyło STOLICĘ, która wobec kapitulacji pod Poznaniem w r. 1005 ewakuowano do Wielkopolski choć stolicą wojenną był Wrocław.
Absurdalność Dagome iudex wynika z tego, że był to ZAMACH na Mieszka I i jego skarbiec na Cytadeli poznańskiej. Mieszko został otruty w Sianowie a Oda wysłała do Rzymu Dagome iudex w którym Król Wandalów jest WICEHRABIĄ, a do Poznania Ukaz Mieszka o ewakuacji skarbca do Szczecina. Gdy flotylla zbliżała się do Santoka to otrzymała Ukaz o płynięciu do Nowego Szczecina z powodu ZAGROŻENIA Szczecina, a w Szczecinku był dział kanału do Kołobrzegu. W ten sposób Chrobry został pozbawiony skarbca, gdyż w przypadku marszu na Szczecin skarbiec mógł być ewakuowany do Strzałowa-Stralsundu – co stało się w r. 995.
Właśnie Klaus podpisał Lisbonę a to znaczy, że plan pruskiego Sztabu Wojny Handlowej i Gospodarczej, zaczęty otruciem Rosji fekaliami z haremów sułtańskich, skąd pochodził Aleksander Battenberg, został sfinalizowany przez jego prawnuka, Króla Izraela i Satelitarnej Detekcjo Złota Filipa Montbattena. Odtąd wszyscy mogą już zajadać się fekaliami pruskimi i hitlerowskimi, jak KRABY. Żyd Klaus wymienił 50 tysięcy ton złota na 50 tys t gówna z haremów sułtańskich. Król Izraela i SDZ był Stołownikiem Fuehrera STOŁU SS. Fuehrer sadzał go przy sobie i mówił o Świeżej Krwi.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 2:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludwik Stomma, MEGALOMAŃSKIE CYFERKI, Polityka, 7 XI 09, s. 104

LS pisze, że wg danych zachodnioeuropejskich to w Wielkiej Wojnie Polacy mieli milion wojowników: 250 tys Tatarów, 200 tys Żmudzinów i Litwinów, 200 tys Wołochów, 170 tys Moskwiczan, 150 tys Turków i tylko 30 tysięcy Polaków, co awansuje bitwę pod Grunwaldem na Największą Bitwę Średniowiecza. Bitwa pod Grunwaldem była większa do bitwy na Psim Polu, po której Polska anektowała ziemie do ŁABY I SOLAWY, z czego między Solawą a Łabą oddano Czechom, zaś po Grunwaldzie brała do Łaby i Dunaju Alpejskiego. Rzeszę przed protektoratem Polskim uratowała bulla papieska Przeciw Husytom, z powodu której Polacy musieli opuścić Wrocław, ale okupacji Śląska nie zwinęli, i mieli trudności wojskowe w Czechach.
To, że pod Grunwaldem było tylko 30 tysięcy Polaków zgadza się z tym, że nie było tam Wielkopolan. Plan krzyżacki zakładał uderzenie na Polskę z Węgier i Czech, a Krzyżaków na Litwę, na którą to wyprawę zaproszono Francuzów, wobec czego polski poseł powiedział: JEŚLI PÓJDZIECIE NA LITWĘ TO NASZ PAN WOJNĄ PRUSY NAWIEDZI – z czego wynika, że Wielkopolanie czekali na Czechów i zostali użyci do okupacji Śląska. Nonsensem zdaje się wyliczanie Żmudzinów po stronie polskiej, gdyż Żmudź była pod okupacją krzyżacką, ale zmobilizowani przez Krzyżaków Żmudzini mogli przejść na stronę litewską, jak wielu Polaków z Prus Zachodnich na stronę polską.
Z tego wynika, że bitwa pod Grunwaldem była większa od bitwy na Kosowym Polu, którą Turcy przegrali, ale wygrali ją politycznie DZIĘKI POLAKOM. Polacy nieufnie patrzyli na Serbów, jako sprzymierzonych z Luksemburgami, którzy chcieli przez Serbów opanować Konstantynopol, toteż uniemożliwili Węgrom zdyskontowanie Kosowa.
Turcy tak wygraku bitwę na Kosowym Polu, jak Kosowarzy moją korespondencję z Ambasadą Jugosławii ws. wojny ukraińskiej oraz zamordowania Stalina i Berii - czyniąc mnie komisarzem obligacji amerykańskich dla Czang-kai-szeka na 2 tysiące miliardów $ ZŁOTYCH.
Sojusz z Turcją odegrał rolę w wojnie z Timurem, który podjął podbój Indii by zyskać wypłacalność, ale zaatakowanie go pod Worsklą zawaliło olbrzymie imperium Uzbeckie i zniweczyło plany dynastyczne zdobywcy z Samarkandy, bo Timur Młodszy dostał się do polskiej niewoli. Wobec Wojny Listowej Timur musiał uznać granicę na Donie oraz zwrócić Polsce Moskwę i Bułgar Wielki, wobec czego Polska mogła z powodzeniem zmobilizować MILION wojowników a sojuszem z Turcją wyeliminować Węgry i Czechy.
Na apelu wieczornym, po zatopieniu armii faraona Jechnatona na tafli solnej Jeziora Gorzkiego Mojżesz miał 603.550 zbrojnych. Kompetentne dane irańskie mówią, że podczas II najazdu mongolskiego na Europę w 1236 r. Północna armia mogolska o sile 200 tysięcy wojowników pokonała nad rzeką Białą 400 tys BUŁGARÓW, zebranych aż od ziem Franków tj. Niemców. Nazwa Bułgarzy pochodzi od Belgradu, zdobytego przez Wandalów Afrykańskich po bitwie pod Bihaczem w r. 536. Nazwa ta stała się głośna po ucieczce znad Wołgi Awarów Polskich Kubrata w r. 628, których zwano Bułgarami.
Wg zapisu węgierskiego to nad Kałką poległo w bitwie z Czyngis Chanem 200 tys Kipczaków i Rusinów. Węgrzy mogli liczyć poległych, gdyż w II fazie bitwy pobili tam z Polakami Czyngisa, który uciekł do Moskwy, gdy Niemcy blokowali Mongołom ucieczkę przez Kercz.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Lis 07, 2009 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zuzanna Pol, SKĄD SIĘ WZIĘLI SŁOWIANIE – Ludy słowiańskie zajmują większą przestrzeń na Ziemi niż w dziejach. Te słowa wygłoszone kiedyś przez Johanna Gottfrieda von Herdera, twórcy niemieckiej filozofii historycznej, uważanego za twórcę slawistyki, do dziś budzą wątpliwości, National Geographic Polska, X/2009, s. 58-75

Rosja jest olbrzymim terytorialnie państwem, ale w historii powszechnej MAŁYM. Na Zachodzie monopol na jej reprezentowanie mają Żydzi i Niemcy, którzy dołują ją skutecznie. Zresztą nie tylko oni, bo bieżący nr Tylko Polska zamieszcza artykuły Feliksa Gruszki: „Polska czy Mieszko I?” i „Rus syn Lecha” (s. 12). FG przyznaje, że monety przypisywane Mieszkowi I bił faktycznie wnuk Mieczysław II, jeszcze jako następca tronu, ale Rus, wg WSZYSTKICH tradycji był bratem Lecha i Czecha. Ja piszę w Wandaluzji, że Mieszko I bić monety nie mógł, gdyż był związany konwencją Prawdziców z Samanidami z Samarkandy, która regulowała obieg monety ARABSKIEJ.
Król Wandalów Afrykańskich Moskwa miał 3 synów: Czecha, Lecha i Rusa, i córkę Welinę. Lech i Czech zamordowali Welinę, z czego dopiero MNIE udało się ich zrehabilitować. W r. 558 przybyło do króla Sklawinów Daurencjusza poselstwo awarskie z Ultimatum. Ten roześmiał się TO MY ZWYKLIŚMY PANOWAĆ NAD INNYMI i skazał posłów na męki. Ci wydali, że w górę Dunaju płynie flota cesarska asekurowana przez Awarów i Bizantyjczyków, o czym Daurencjusz powiadomił Moskwę, który był na Kosowie oraz Czecha i Lecha, którzy byli w Belgradzie.
W Belgradzie wybuchła awantura, bo Czech i Lech żądali niezwłocznego wywiezienia skarbów do Bratysławy na co Welina NIE GODZIŁA SIĘ bez zgody Moskwy – więc ci ją zamordowali, kazali kobietom załadować skarby na łodzie i powiosłować w górę Dunaju.
W roku 568 zawarto pokój w Adrianopolu: Rus – bo Moskwa już nie żył – zwrócił cesarzowi Bałkany za Włochy, które dał zaraz Longobardom za Bohemię dla Czecha, za co otrzymał od Lecha Smoleńsk, gdzie udał się flotyllą w górę Dniepru. Miałem list Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian – ale ukradła go policja polityczna – że w r. 2000 miała być wydana we Frankfurcie nad Menem mapa Polski z ROKIEM 565, ze stolica w KALISZU i ważniejszymi miastami Polski ze SMOLEŃSKIEM. Niemcy jednak nie zgodzili się na to, bo ziemie na południe od górnej Wisły i Odry były okupowane w l. 562-68 przez Awarów, którzy wyprawiali się tędy na Paryż.
Odpisałem MICSł, że mapa jest poprawna, gdyż była to okupacja a nie aneksja a Kalisz powinien być stolicą wojenną. Poza rozebranymi represyjnie przez Henryka I katedrą i zamkiem na Ostrowie jest tam pałac Arcybiskupi na Starym Mieście i była prawdopodobnie CYTADELA na Rypinie, rozebrana przez Rosjan na podstawie układu z Prusami o Niefortyfikowaniu Granicy, z czego zachował się brutalnie zneogotyzowany kościół św. Gotarda i przebudowany w XVI w. na Szpital pałac książęcy. Po pokoju w Adrianopolu stolicą Polski został Sambor-Kijów.
Kiedyś zapytano Normana Daviesa, CZEGO SZUKA W POLSCE, na co odpowiedział, że swej celtyckiej praojczyzny czyli kultury łużyckiej. Na to krzyknąłem PASZOŁ NACH ZŁOTY RÓG. Wg historiografii celtyckiej Celtowie to Kimeriowie, którzy po klęskach z Asyryjczykami i Scytami w końcu VIII w. pne wywędrowali w górę Dunaju nad Ren i do Galii. Kimieriowie wzięli się stąd, że Słowianie finansowali wojnę trojańską za STAL ŚLĄSKĄ, czym zbankrutowali Ariów, gdyż Troja na Złotym Rogu była dystrybutorem stali kieleckiej. Wojna trojańska skończyła się, gdy Ariowie zgodzili się wynieść do Azji, ale Indra zemścił się na złych sąsiadach dając Kijów Parysowi który uratował 10 tysięcy Trojan i przeprowadził ewakuację Bałkan.
Władysław J. Grabski pisze, że Niemcy stawali na głowie, żeby wyprowadzić swój rodowód od SEMNONÓW czyli polskiego Sejmu, który ukonstytuował się w końcu XVII w. pne na Górze Narad w Poznaniu. Chcieli ukraść nam przodków miast wyprowadzać swój rodowód od żydowskich ogierków, jak Francuzi i Anglicy. Francuzi i Anglicy są współodpowiedzialni za wytrucie Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej, bo Francuzi bronili Krzyżackiego Gotyku Nadwiślańskiego DO USRANEJ ŚMIERCI a Anglicy odatowali gotyk krakowski na Kazimierza Wielkiego, który zbudował tam tylko Barbakan.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sławomir Jóźwiak, ZAMEK W MALBORKU NA NOWO ODKRYTY – Ex luto Marienburg – Z błota Marienburg (Malbork) mówili z dumą (dodajmy uzasadnioną) Krzyżacy. Istotnie wybudowanie w błotach dolnej Wisły i Nogatu największego w średniowieczu zamku obronnego na ś w i e c i e to wyczyn dużej klasy..., Wiadomości Historyczne (dla nauczycieli), Nr 5/2009, s. 38-42

Historyk gdański Jan Powierski odatował w r. 1979 początek budowy Malborka przez Krzyżaków na r. 1279, poprawiając dokument z datą 1269 roku jako ANTYDATOWANY o 10 lat. Ja się z tym nie zgadzam, UTRZYMUJĄC powszechną niegdyś opinię, żer Krzyżacy ZBURZYLI polski Zantyr-Zator w r. 1272, budowę krzyżackiego Malborka podjęli w r. 1274, co ukończyli w r. 1280. Muratorem był Ślązak Bartosz z Ząbkowic. Wg mnie była to budowa równie ogromnego zamku Niskiego czyli koszar, które zwykle budowali przy starych zamkach mazurskich, oraz budowa muru BASZTOWEGO, gdyż 2 starsze linie murów zamkowych były kurtynowe.
Nie było żadnej Architektury Krzyżackiej, a jedyny kościół krzyżacki z XIII wieku – II faza kościoła dominikańskiego w Chełmnie – jest PRYMITYWIZMEM. Zakazana było też świecka plastyka figuralna, a jeśli takową dostawali z dobrodziejstwem inwentarza to była interpretowana biblijnie. W plastyce malborskiej jest WALKA KRÓLA POLSKIEGO Z CZESKIM oraz ODNALEZIENIE KRZYŻA. W czasach krzyżackich Czesi bili Polaków niemiłosiernie, podbijając Śląsk i Mazowsze, toteż jakoś TRYUMF Króla Polskiego nad Czeskim, który był strategicznym sojusznikiem, Krzyżaków, jest absurdem. Król Czeski ma na tarczy nie Lwa, ale Gryfa, który był godłem Pomorza, toteż relief ten mówi o pojedynku polskiego księcia Halicza Beli, późniejszego króla węgierskiego, z Siemiosiłem w r. 1048.
Prawdzice byli zadowoleni, że rewindykacje polskie poszły na Pomorze, toteż UCZCILI ten tryumf Króla Polskiego. W r. 1058 Polacy zwrócili się jednak przeciw Prawdzicom, i to w sojuszu z Kijowem. Od tego oblężenia Nogatu zamek nazwano ZATOREM, gdyż Polacy zakopali stare koryto Wisły, kierując ją do Gdańska. Bitwa pod Zatorem zakończyła się jednak klęską; książę Bolesław (II) puścił przez rzekę ciężkozbrojną jazdę, która weszła do wody, ale NIE WYSZŁA, a w czasie odwrotu zginął król Kazimierz Mnich.
Podczas wyprawy Bolesława II do Azji w r. 1064 Prawdzice z Litwy skorzystali z okazji, żeby wkupić się w łaski królewskie więc złożyli daninę w Płocku i podążyli z POMOCĄ, o czym mówi KOMIKS Odnalezienie Krzyża. Król, zajęty Dyskusją Biblijną, patrzy przez ramię na klęczącego witezia, co żona witezia kazała UWIECZNIĆ według listu. Jednak w r. 1113 Bolesław III dokonał podboju Powiśla i Mazur przy pomocy armii węgierskiej i FLOTYLLI wiślanej, co było warunkiem I wyprawy do Chin.
Malbork odpowiada typologicznie II zamkowi Biskupiemu i II zamkowi Królewskiemu we Wrocławiu. Zamki te powstały podczas wojny Asklepiosa z Kamieńca Podolskiego z Innachosem, II synem Posejdona z Poznania. Wobec zaślubin syna Innachosa Foroneusza z Pragą Asklepios wycofał się za Wisłę, a ponieważ ewakuował stalownictwo kieleckie – burząc mury obronne stalowni – to MUSIAŁ BUDOWAĆ METALURGIĘ POWIŚLAŃSKĄ, bramą której był Elbląg i Nogat. Oba zamki: Wysoki i Średni były systemem handlowym. Wysoki magazynem żelaza a Średni targiem. Portem był zaś odkryty przez archeologów STAW, obejmujący zamek Niski i Średni od wschodu, który w czasach krzyżackich NIE ISTNIAŁ.
W l. 60. odkryto starożytny port w Pucku, KILKAKROTNIE większy od średniowiecznego portu w Gdańsku. Nie zgadzam się, że był tak duży, bo Gdańska jeszcze nie było. PRZED zakopaniem Nogatu statki morskie nie wpływały do Gdańska, bo Gdańsk był TARGIEM Żelaza Gdańskiego, które dostarczano łodziami do Pucka, gdzie czekały statki morskie.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Jarosławem Laseckim rozmawia Krystyna Naszkowska, TEN ZAMEK JEST MÓJ, A TEN OBOK – BRATA – Na przekór konserwatorowi postanowiliśmy odtworzyć zamek, tak jak wyglądał w czasach swej świetności, za króla Kazimierza Wielkiego; DF – reportaż Orle Gniazdo odbudowane, Gazeta Wyborcza, 12 XI 09, 10-11

Patrzę na zdjęcie ODBUDOWANYCH Bobolic i oswoić się nie mogę. Na usprawiedliwienie jest to, że Rosjanie spalili przebudowany na pałac Sochaczew jako miejsce romansu Napoleona i Walewskiej, który zachowano jako „romantyczną ruinę”; w połowie XIX w można było odtworzyć wystrój, ale teraz, po utracie 70% murów, możliwa jest tylko odbudowa historyzacyjna.
Bobolice zostały odbudowane poprawnie historyzacyjnie, co było łatwe, gdyż nie była to architektura. Prawie wszystkie zamki jurajskie są prostym budownictwem z wyjątkiem Ogrodzieńca. Tworzą one JEDEN SYSTEM forteczny, NAJBARDZIEJ prymitywny, o czym świadczy i to, że mury Bobolic mają u podstawy 1,5 m a w kornie 70 cm – czyli mniej niż tandetne zamki szkockie, które tłumaczy się SZKOCKĄ BIEDĄ.
„Nędza” zamków jurajskich pochodzi stąd, że cały ten system forteczny zbudował grecki bóg Prapoczątku Uranos czyli nasz Jur, dokonując mozolnego podboju Górnej Wisły, gdzie przyniósł ze Śląska metalurgię ŻELAZA. Ruda jurajska jest jednak uboga toteż zięć starszego syna Jura Kroka, Chęsa-Hanys-Hanza-Hans-Amfiktion, po podpisaniu konwencji STALOWNICZEJ z Dionizosem z Tartessu-Tangeru, zbudował stalownie kieleckie na rudzie świętokrzyskiej.
Zamki jurajskie nie były modernizowane, gdyż istniał ostry Zakaz Fortyfikowania i Modernizowania Fortycji, a nawet – jak we Francji – PRZYMUS przebudowy zamków na pałace, toteż możemy mówić o szczęściu, że zachowały się u nas oryginalne zamki i ruiny, jak BOBOLICE.
Pan JL ma zamek Greckiego Boga Prapoczątku, który zaczynał od prymitywnych zamków jurajskich, ale pod koniec życia zbudował Białokamienną Moskwę.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 324, 325, 326  Następny
Strona 11 z 326

Skocz do: