Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna forum.wandaluzja.com
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell

FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Średniowiecze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Cze 28, 2015 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2015/06/27/czy-putin-ujawni-zdjecia-satelitarne-z-11-wrzesnia-2001-roku/

Podczas ostatniego HIPOTECZNEGO krachu giełdowego, o co obwiniano Bush'ów, starsza pani dziwowała w Parku Południowym: TACY TO BYLI PORZĄDNI ŻYDZI KRAKOWSCY A ROZBISURMANILI SIE W TEJ AMERYCE. Okazało się, że zna ich od pokoleń – jak by byli habsburskimi komisarzami Rokefelerów? którzy zrobili karierę na krakowskim patencie Łukasiewicza o destylacji ropy naftowej.
Mi wiadomo było, że krakowski Żyd Preskott Busch-Bush był Dyrektorem Flicka w Katowicach, został przez Hitlera mianowany szefem Narkotykowej Mafii Nowoorleańskiej i wyjechał na HITLEROWSKIM paszporcie amerykańskim do Gwatemali, żeby stamtąd kierować narkotykowym biznesem nowoorleańskim. Jest to moja saga rodzinna, gdyż Bierut wysłał mego dziadka do Waszyngtonu w/s Kapitału Amerykańskiego na Górnym Śląsku, którym kierował Preskott Bush.
Musiałem się tą sprawą zająć POWAŻNIE, gdy Żydzi krakowscy ogłosili, że są Właścicielami Wawelu. Odpowiedziałem, że Wawel był zamkiem Biskupim, który został zarekwirowany przez Władysława Łokietka w związku ze zniszczeniem przez Jana Luksemburskiego zamku Królewskiego na Srebrnej Górze. Wówczas ktoś odpisał mi ANONIMOWO, że Wawel jest własnością WATYKANU.
Odpisałem, że jeśli Wawel jest własnością Watykanu to WIDOCZNIE kuria krakowska, wobec ZAWŁASZCZENIA przez Kazimierza III Wlk Zarekwirowanego przez Władysława Łokietka zamku Biskupiego, scedowała prawa własnościowe Wawelu na kurię rzymską??? na co odpowiedzi Anonima nie otrzymałem.
Sprawa jest więc taka, jak z zamkiem Biskupim we Wrocławiu, który stał się KADUCZO Książęcy. Gdy rada miejska skonfiskowała Henrykowi IV Probusowi zamki ZA DŁUGI to ten wprowadził się do zamku Biskupiego ZAŻYWAJĄC bogatego skarbca biskupiego. W Krakowie chodziło dodatkowo o wygnanie biskupa do Kielc, które były takim księstwem Biskupim, jak Nysa na Śląsku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Wto Cze 30, 2015 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://poczta.wp.pl/d656/indexgwt.html?flg=1#md,uid=17773 - 28 VI 2015
Panie Juliuszu,
Tutaj w drugiej pozycji s 82 ma Pan ciekawy kawałek o Jezuitach
i fr historii Polski pisaną przez Francuzów.
http://kronikihistoryczne.blogspot.com/2015/02/historia-polski-pisana-przez-francuzow.html
https://books.google.pl/books?id=FV5KAAAAcAAJ&printsec=frontcover&hl=pl#v=onepage&q&f=false

Mam pytanie dotyczące bitwy pod Grunwaldem, którzy historycy piszą, co Pan cytuje tą koncepcje rozebrania Polski przez krzyżaków w Wandaluzji
Podpis Autora listu
Szczerze Panu, Panie Sławomirze, gratuluje tej starofrancuskiej Historii Polski. Ponieważ jest napisana językiem „francusko-łacińskim” to widocznie książkę napisał jakiś Polak z dworu Stanisława Leszczyńskiego? co nie umniejsza jej wartości.
Pisze Pan, że nie znalazł Pan tłumacza, ale powinien się tym zająć jakiś instytut filologii klasycznej – najlepiej w Poznaniu z racji na domniemaną historiografie wielkopolską.
Jeśli idzie o Niemieckie Pismo Ulotne, że Polacy zmobilizowali pod Grunwaldem miliom sto tysięcy wojowników, to było ona traktowane jako propaganda, i faktycznie mogła to być propaganda luksemburska w rodzaju WITOLD CHCE NAPOIĆ KONIE W RENIE.
Niektóre elementy tej Propagandy zgadzają się jednak z danymi historycznymi, jak np. kwota mobilizacyjna Turków, którzy przez Oddanie im Wołoszczyzny ZASZACHOWALI Węgrów, co zmusiło Czchów do marszu na Kraków, który w razie klęski Polaków pod Grunwaldem mógł prowadzić wojnę siłami Ukrainy i Tatarów a może i Wielkiej Rusi? Tych Czechów ZABRAKŁO pod Poznaniem, gdzie Upadła Rzesza Luksemburgów.
Po klęsce w Wielkopolsce i przejściu Brandenburgii na stronę Polską, która Nie Chciała Być Polem Bitewnym, Luksemburgowie wpadli w panikę i zaczęli głosić, że Witold prowadzi ordy azjatyckie Nad Ren.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Lip 05, 2015 7:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2015/07/04/kto-kontroluje-przeszlosc/

KTO KONTROLUJE PRZESZŁOŚĆ, KONTROLUJE PRZYSZŁOŚĆ. KTO KONTROLUJE TERAŹNIEJSZOŚĆ, KONTROLUJE PRZESZŁOŚĆ (George Orwell, „Rok 1984”)

Jest to doktryna konserwatyzmu angielskiego, wynikająca z Wielkiej Karty Swobód, którą podpisał Jan Bez Ziemi w roku 1215. WKSw została właściwie wywalczona przez palatyna śląskiego i Kanclerza Polski Piotra Włostowica, który po Oślepieniu o Objęzyczeniu we Wrocławiu przez Seniora Władysława (później Wygnańca) udał się piechotą do Poznania, którego był Dobroczyńcą. To spowodowało bitwę pod Poznaniem w r. 1146, w której Pomorzanie pobili Rusinów, co powołało w Polsce Feudalne Władztwo Gruntowe.
Odtąd Książę Nie Mógł usuwać Samowolnie feudała z jego włości, gdyż do tego potrzebny był Wyrok Niezależnego Sądu, i – co ciekawe – Nie Duchownego. Precedensem był sąd KRÓLEWSKI nad palatynem płockim Sieciechem. Sieciech dokonał Rzezi Kruszwicy, która chciała rządzić Polską jak angielska City Anglią.
Sądził, że jako Kanclerzowi mu wolno, ale Rzeź Kruszwicy wywołała reakcję Wrocławia, którego palatyn Magnus Włast wygnał Sieciecha do okupowanego przez Węgrów Krakowa. Węgrzy pod naciskiem Magnusa wydali Sieciecha, który został postawiony przed Sądem Królewskim, który – pod Naciskiem Magnusa jako nowego Kanclerza – skazał Sieciecha na Oślepienie choć król PŁAKAŁ.
Po bitwie pod Bouvines we Flandrii w r. 1214, gdzie Cesarz Otton IV i Jan Akwitański zostali rozgromieni przez króla francuskiego Filipa II Augusta i króla polskiego Henryka I, Jan skapitulował przed baronami angielskimi – wobec czego został BEZ ZIEMI – niczym Otton III po koronacji rzymskiej, gdy oddał swe włoskie włości Papieżowi, wobec czego musiał jechać do Szczecina-Gniezna, gdzie dostał od Bolesława Chrobrego, Stefana Węgierskiego i Bolesława z Pragi KOLONIĘ.
Magna Karta powołała Niezależne Sądy, które DOKUMENTOWAŁY KAPITAŁ, co było powrotem do Prawa Rzymskiego. Polak Stanisław (Ad. 2) pisze, „co do historii TO TRZEBA PAMIĘTAĆ, ŻE 90% Historii Światowej jest sfałszowane. Nawet nie ma co dochodzić kto sfałszował i dlaczego – każdy robił to po trosze dla własnego biznesu, a przez setki i tysiące lat takiego naginania i ściemniania nie ma się nawet co dziwić, że wyszła jedna generalna ściema we wszystkich działach historii wszystkich nacji. Wszystko co dziś wiemy o przeszłości jest stereotypem opartym na KŁAMSTWIE. Historię musimy dziś zacząć odtwarzać OD SAMEGO POCZĄTKU. NA NOWO. Im wcześniej zaczniemy tym szybciej skończymy, ale pracy czeka nas OGROM.” Uważam to za Przesadę, może nawet ZŁOŚLIWĄ.
III RP wprowadziła zupełnie nową kategorię Fałszowania Historii w związku z anulowaniem Prawa Napoleońskiego: KRADZENIE I NISZCZENIE DOKUMENTÓW, w tym całych archiwów. Jest to zrozumiałe w tym względzie, że III RP jest reżimem korupcyjno-złodziejsko-bandyckim. Kapitał Historyczny KONTROLUJE kapitał finansowy, jak w Dyktaturze Spermy Jerozolimskiej, której akta są w Moskwie i Petersburgu, toteż żydłak urodzony z Niewolnicy słowiańskiej na Syberii musi być Zalegalizowany. W USA przez HOLOKAUST a w Rosji rodowodem słowiańskim.
Kiedyś był reportaż z Poszukiwania Polaków na Syberii, którzy budowali tam i w Północnych Chinach Drugie USA. No i znaleziono Takiego i Innego, którzy po polski słowa nie umieli. Gdy zaczęto ich maglować to okazywało się, że mieli Tylko Matki Polki a ojców Nieznanych.
Kapitał Historyczny Kontroluje Kapitał Finansowy. Najlepszym przykładem tego jest OTRUCIE Rosji i Francji Troją Heinricha Schliemanna o czym piszę w Wandaluzji. Sprawa ta jest aktualna, o czym świadczy próba otrucia USA przez Erikę Steinbach i Angele Merkel przez rzucenie mi w twarz: NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW, co skazało USA na Najbardziej Makabryczną Rodzinę w historii: http://www.wandaluzja.com/?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski//.
Praktykujący katolik Otto Skorzeny zeznał na Łożu Śmierci w przytomności hiszpańskich hierarchów kościelnych i wysokich urzędników państwowych, że NIE PRAWDĄ JEST JAKOBY TO ON ZAMORDOWAŁ TWÓRCĘ AMERYKAŃSKIEJ BOMBY ATOMOWEJ TESLĘ ORAZ KENNEDYCH, GDYŻ ZROBILI TO NAJLEPSI AGENCI HITLERA: 41. Prezydent USA George Bush i szef Abwehry-OST Gehlen.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Lip 05, 2015 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,405533,slynny-dagome-iudex-spisano-zapewne-w-rzymie-na-papirusie.html//

Artykuł jest NIEAKTUALNY, gdyż prasa codzienna pisała o Znalezieniu w Greckiej kancelarii cesarzowej Teofano greckiego tłumaczenia Dagome Iudex, z dopiskiem Cesarzowej na marginesie: BARDZO DUMNA PANNA. POGARDZAŁA KRÓLEM.
Jest to POTWIERDZENIE Mej interpretacji dokumentu. Interpretowałem bowiem DI jako Zamach na skarbiec Piastów w zamku LECH na Cytadeli poznańskiej, co było możliwe PO śmierci Mieszka w r. 992, gdy Cesarzowa zmarła w 991 r., więc czyżby Oda ubezwłasnowolniła Króla, który umarł rok później w Sianowie k. Koszalina?
Zamach na Skarb Piastów wymagał opatrzeniu DI pieczęciami Królewskimi i Kanclerskimi ze Szczecina-Gnieźna i wysłaniem DI przez Magdeburg do Rzymu a duplikatu do Poznania z NAKAZEM Ewakuacji Skarbca do Szczecina przed SCHIZMTYKIEM Bolesławem Chrobrym z Krakowa.
Gdy flotylla Skarbowa dopłynęła do Gorzowa Wlkp, który nazywał się SANTOKIEM to została poinformowana w Majestacie Królewskim, że droga do Szczecina jest zamknięta, bo Kostrzyn zajęli Schizmatycy, wobec czego trzeba płynąć do Nowego Szczecina, jak nazwano na użytek zamachu anektowany przez Mieszka na Sobiesławowiczach WIELUNIEC. Tam flotylla został przejęta przez stronników Ody, którzy skierowali ją kanałem do Kołobrzegu.
W tej sytuacji Chrobry nie mógł zając Szczecina, gdyż Skarb Piastów zostałby wywieziony do Niemiec, a gdy go zajął w r. 995 to Skarb wywieziono do Strzałowa-Stralsundu, który Chrobry zajął dopiero z Ottonem III w r. 1000.
Zwracam uwagę, że termin WŁÓCZNIA OTTONA pochodzi od kwalifikowania jej przeze mnie na INSYGNIUM Patrycjusza Rzymskiego, nadawanego przez Ottona III na Zjeździe w Szczecinie-Gnieźnie.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joel Levy, ŚWIĘTY GRAAL I INNE ZAGINIONE SKARBY – Słynne skarby świata odkryte na nowo, BUCHMANN Sp. z o.o. W-wa 2008, cena 50 zł, przecena 24 zł.

Tego Joela Levy to znam jak zły szeląg od 20 lat, więc teraz też go POGONIĘ. Nie mam zamiaru wszystkiego omawiać, jak np. skarbów baktryjskich, o których wiem mało a są one dość dobrze opracowane przez Rosjan. Łączy się z nimi jednak
SKARB ZNAD OKSUSU (s. 16-17) czyli Syr-darii, który ma odniesienia do sztuki PERSEPOLIS (s. 18-19): zniszczonego przez Aleksandra Wlk, co ja łącze ze skarbcem perskim w Koj-Kryłgan-Kała k. Chiwy. Skarbiec ten był broniony przez dromadnicę, więc Aleksander musiał czekać na wyhodowanie stadniny wielbłądziej w egipskiej Siwie, ale gdy się doczekał to Diana wywiozła ten skarbiec flotyllą do Warszawy, a gdy po podboju Indii chciał go odbić to pobiła go w Kielcach.
Na str. 12-13 jest platera rzymska bez legendy, ale w spisie Ilustracji jest: The Trustees of the British Museum, London 12-13, … Te rzymskie platery datują mi
SKARB W SEVSO (s. 28-29) oraz MILDENHALL (s. 20-21) i HOXNE (s. 22-23) w Anglii na Późnorzymskie, a nawet Ewakuację Brytanii przez legiony wobec najazdu na Galię Wandalów. Najazd Wandalów był skutkiem najazdu na Panonię Hunów, z czym zdaje się łączyć Ukrycie srebrnego skarbu
SEVSO (28-29): Skarb ten ma oficjalna metrykę z Libanu, ale jest ona kwestionowana przez naukowców na rzecz Serbii i Węgier. Ponieważ jest RZYMSKI to wypada go łączyć raczej z Ukryciem przed Hunami niż przed Wandalami 150 lat później.
Za najważniejszy z angielskich skarbów jest dla nas
CUERDALE (s 24-25): gdyż jest to skarb Najemnika Prawdziców, który brał udział w Podboju Chin, gdzie wzbogacił się.
NAJWAŻNIEJSZYM euroazjatyckim skarbem w tej książce jest RUMUŃSKI SKARB NARODOWY (s. 26-27): Został on znaleziony w Petroauszy w Mołdawii w r. 1837. Wydaje się on być Skarbem IMPERIALNYM, jak nasz Skarb Tysiąclecia jako wzięty pod Legnicą Majestatyczny Skarb Czyngis Chana. O ile Jednak Skarb Tysiąclecia ważył 30 ton to narodowy Skarb Rumuński był ponad TRZYKROTNIE Cięższy.
NSRu nazywany jest Gockim, ale jest to skarb HUŃSKI, gdyż sztuka gocka była pochodzenia sarmackiego a nie Chińskiego. Jeśli TAK to NSRu byłby ewakuowanym po bitwie nad Nedao-Nidą wyposażeniem Pałacu Habsburskiego w Budzie jako Pałacu Attyli ??? Po przekroczeniu Karpat konwój został jednak zaskoczony przez Wandalów więc czego nie dało się Spalić ZAKOPANO.
Wobec ofensywy austrowęgierskiej w Rumunii w r. 1917 NSRu został wywieziony do Moskwy i zdeponowany w skarbcu kremlowskim. W r. 1956 ZSRS zwrócił Rumunii część skarbów, ale z protokołów wynika, że zostały one Przebrane i najważniejszych walorów brakuje. Według mnie mogły być one wywiezione do Leningradu, skąd – jak mówiła przewodniczka muzeum – wiele skarbów wywieziono podczas wojny do USA, co jednak musi być szczegółowo udokumentowane.
ELDORADA (s. 32-37) szukano 5 wieków a znaleziono dopiero z Satelity, w postaci wielkiej plamy złota w północno-zachodnim Haiti. Po przybyciu Hiszpanów Indianie zakopali swe kopalnie i popłynęli do Wenezueli.
SKARB Z GÓR LLANGANATI (s. 38-39): W Niemczech czytałem, że skarb Czimów o wadze 6,300 ton złota i drogich kamieni, został splondrowany przez Szwedów z helikopterów. Był nieco mniejszy od skarbu Inków w Machu Picchu, który splondrował Humboldt.
KOPALNIE KRÓLA SALOMONA (s. 42-43) to rzecz banalna, gdyż chodzi Ofir-Sofali.
KOPALNIA STAREGO HOLENDRA (s. 56-57): Żadnej Kopalni Starego Holendra NIE BYŁO. Stary Holender mógł istnieć jako dostawca broni niemieckiej dla Meksykanów i Apaczów. Jego stara Murzynka miała przeszkolenie kartograficzne.
TROJA I SKARB KRÓLA PRIAMA (s. 68-69): Jest to NAJWIĘKSZE OSZUSTWO W HISTORII: http://www.wandaluzja.com/?p=p_249&sName=14.-troja-i-dlug-sultanski//, obliczone na otrucie Rosji i Francji, co się udało a w XXI wieku również USA.
SKARB Z PERESZCZEPINY (s. 72-73): Jest to skarb Kubrata – POLSKIEGO kagana Chazarii, wygnanego przez wspieranego przez Persów bega. Polacy prowadzili wojnę z Chinami więc Kubrat uciekł ze swymi skarbami do Panonii, gdzie został rozgromiony przez Awarów panońskich. Większość Awarów Kubrata uciekła do Bawarii, gdzie została wymordowana na rozkaz Dagoberta Wlk, ale Kubrat uciekł na Ukrainę, gdzie został zamordowany, czego pozostałością jest jego Skarb..
Wyzymir musiał zawrzeć Pokój z Chinami, z granica na Jeniseju i Bałchaszu, poczym spacyfikował Awarów, rozgromił Franków ustanawiając Frankoński Szogunat i ZLIKWIDOWAŁ PERSJĘ anektując Taszkent.
ZAGINIONE ŁUPY CZYNGIS-CHANA (. 80-81): Chińskie skarby Czyngis-Chana zostały rozgrabione podczas oblegania go przez Polaków i Węgrów w Moskwie w l. 1223-25. Ostał się tylko jego Majestatyczny skarb, którego pilnował Ugedej, który został wzięty z Cesarzową Mongolską przez mieszczan średzkich w bitwie pod Legnica jako polski Skarb Tysiąclecia.
ARKA PRZYMIERZA (s. 90-93): Żadna z 3 lektyk Mojżesza nie była w Jerozolimie. Faraon Szeszank powrócił do Egiptu w lektyce Salomona, w której ten woził Sabę.
ATENA PARTENOS (s. 98-101): Na Akropolu wielkich skarbów nie było, gdyż do tego się nie nadawał. Najbardziej stosownym miejscem na skarbiec Imperialny był w Grecji LabirynTHOS-Athos, gdzie był skarbiec Aleksandra Wlk, Rzymski i Bizantyjski, w którym z drenażu żelazem armeńskim miało być 2/3 skarbów Świata. Nie jest to prawdą, gdyż polski skarbiec Imperialny w Modlinie został wywieziony przez Kanclerz Merkel do USA, gdzie Fed ZAREJESTROWAŁ go jako 750 tysięcy ton złota.
MECHANIZM Z ANTYKITHIRY (s. 102-103): Jest to chronometr potrzebny na Oceanie Indyjskim – prawdopodobnie z miniaturyzacji zegara astronomicznego na latarni Faros w Aleksandrii.
BATERIA Z BAGDADU (s. 106-107): Ta jest datowana na Partów, ok. 200 r. p.n.e., ale kiedyś była datowana na Seleucydów, jako zasilacz złocenia GALWANICZNEGO.
WŁÓCZNIA PRZEZNACZENIA (s. 108-109): Włócznie Przeznaczenia nie miały nic wpólnego z Włócznią Świętego Maurycego, gdyż były INSYGNIAMI Patrycjusza Rzymskiego, które nadawał Otton III na Zjeździe Milenijnym w Szczecinie Gnieźnie.
SOCZEWKI W VISBY (S. 110-111): Zostały przywiezione przez Wikingów z Konstantynopola, ale wykorzystano je w Biżuterii. Ta technika upowszechniła się po zdobyciu Konstantynopola przez Krzyżowców w r. 1204.
KOLOS RODYJSKI (S. 114-115): Pobicie przez Dianę Aleksandra Wlk. w Kielcach i anektowanie przez nią Azji Mniejszej spowodowało zdefraudowanie Skarbów Aleksandra i wywiezienia ich na Rodos.
KRYSZTAŁOWE CZASZKI (s. 120-121): Czytałem, że badanie kryształowych czaszek w Meksyku wykazało, iż zostały wykonane z kryształu alpejskiego narzędziami SZWAJCARSKIMI, z wyjątkiem jednej z kryształu brazylijskiego. Poza czaszkami żadne kryształowe artefakty archeologiczne w Meksyku nie są znane.
HISTORIA BURSZTYNOWEJ KOMNATY (s. 122-125): W 1965 r. wyraziłem opinię, że BKo nadawała się TYLKO na Podarunek dla Ewy Peron - więc została wywieziona do Argentyny przez Ericha Kocha w łodzi podwodnej. Zostałem skontrowany informacją, że BKo WIDZIAŁ w Książu Tadeusz Steć i WIELU ŻOŁNIERZY, którzy widzieli Na Niej herby Sobieskich. W dalszym ciągu jednak trzymałem się mej wersji – bo Widocznie Evita NIE PRZYJĘŁĄ JEJ. Powtórzyłem to podczas rewolucji neoperonowskiej i wówczas podano o Rekonstrukcji BKo. Wyglądało na to, że Alfons Rega przestraszył się MNIE i wysłał BKo do Bonn, skąd odesłano ją do Ostberlina, gdzie ją zrenowowano i – żeby nie płacić mi Znaleźnego – zametrykowano jako REKONSTRUKCJĘ.
Zacząłem to WAŁKOWAĆ, z czego mi wyszło, że BKo nigdy w Królewcu nie była, gdyż jako Łup Fuehrera musiała jechać do Poczdamu, który podarował ją Ewie Braun a ta Evicie. 2 czy 3 lata temu wystąpił jednak w/s BKo były Pełnomocnik Wojewody ds. Zaginionych Dóbr Kultury Mirosław Figiel, który Potwierdził URZĘDOWO, że BKo była zamontowana nad gabinetem Hitlera w Książu, co widziało wielu polskich żołnierzy, z wyjątkiem jednego, który widział ją w zamku ŚWINY.
To mnie naprowadziło na Kazus Demidowa z Tuły, któremu Szeremietiew dał do naprawy pistolet a ten zwrócił mu DWA identyczne. - Wobec tego Ewa dała BKo do renowacji żydowskim złotnikom w ŚWINACH, którzy zwrócili jej Dwie, wobec czego jedną zamontowała NAD gabinetem Hitlera w Książu a drugą wysłała Evicie? Potwierdza to nie tylko angielska wersja, że w Carskim Siole jest ORYGINAŁ BKo, ale i wersje, że BKo jest KILKA, Czyli że Największy Klejnot Rosji ROZMNOŻYŁ SIĘ dzięki złotnikom żydowskim w ŚWINACH. - To widocznie dlatego ogierki żydowskie twierdziły, że markizetta Świnkówna jest Żydówką.
SKARB TEMPLARIUSZY (s. 158-165): Skarb Templariuszy, za który sfinansowano Waszyngtona to Złoto Prawdziców z cytadeli ryskiej, zagarnięte przez templariuszy z Bornholmu w r. 1169: Bornholm – WYSPA SKARBU TEMPLARIUSZY, Erling Haagensen, Henry Linckoln, AMBER Sp. z o.o., W-wa 2004). Templariusze istnieli jako zakon Kawalerów Mieczowych na Łotwie, który za Marii Stuart przeniósł się do Szkocji, aby swe skarby zainwestować w Rewolucję Amerykańską. Masoni stawali na GŁOWIE, żeby wykazać, iż te skarby to Skarb Świątyni Jerozolimskiej, ale przepędziłem łachudraka Indiana Jonesa, który NIE CHCIAŁ hipoteki Rzymu. Przedostatnim Wybrykiem był
DÓŁ PIENIĘDZY Z WYSPY DĘBÓW (s. 166-167): Wykazałem jednak, że Wyspa Dębów w Nowej Szkocji nie wspólnego z templariuszami nie miała, gdyż była to twierdza DUŃSKA, opuszczona wobec podboju Danii przez historycznego Hamleta Mieszka Bolesławowica jako księcia Wołoskiego i Krakowskiego.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Lip 08, 2015 6:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poniżej

Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Sro Lip 08, 2015 6:08 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Lip 08, 2015 6:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otrzymałem SPROSTOWANIE mej interpretacji Biblii Diabła: http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/historia/item/460-biblia-diabla-codex-gigas//. Jestem za to wdzięczny, ale niejednokrotnie słyszałem, że OSTATNIMI dziełami w Kodeksie Diabła są dzieła teologiczne z Końca III wieku po Chrystusie, co pasuje do Herezji Ariańskiej.
W takim razie Kronika Kosmasa jest w Biblii Diabła wstawką OBCĄ. W Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Codex_Gigas// można np. przeczytać: „Strona 290 zawiera unikatowy obrazek diabła wysoki na 50 cm (pozostała część karty jest pusta). Do kilku stron przed rysunkiem weliny są poczernione, mają bardzo mroczny charakter i różnią się nieco od reszty manuskryptu." Kronika Kosmasa jest zaś na str. 294-304.
Znaczyłoby to, że słynny DIABEŁ i Kroniką Kosmasa są Czeską KONTYNUACJĘ Biblii, pisaną TYM SAMYM STYLEM I TECHNIKĄ, ale Pergamin różni się nieco. KONTYNUACJA Biblii Diabła kończy się na roku 1229.
Biorąc za podstawę oną Kontynuację to Biblia Diabła została złupiona w Konstantynopolu w roku 1204.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Lip 08, 2015 6:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://krysztalowywszechswiat.blogspot.de/2015/04/jak-ze-sowian-zrobiono-germanow.html//

Francuzi mają Monopol na Obronę Słowian, więc jeśli pojawią się jakaś Kontrowersją, czy ja Podnoszę jakąś sprawę, to Francuzi oczywiście Pozytywnie traktują to i dają do Zbadania Niemcom jako KOMPETENTNYM, a Niemcy SRAJĄ i dają Francuzom jako etatowym Jadaczom fekaliów pruskich i hitlerowskich. Francuzi oczywiście te fekalia konsumują a za nimi INNI – co ma doprowadzić do otrucia fekaliami pruskimi i hitlerowskimi USA i WBr.
Kiedyś zapytałem Profesora Leciejewicza, czy prawdą jest, że nazwa ODRA jest iliryjska? na co odpowiedział, że to Śląska W’ODRA. To WPYCHANIE nam fekaliów pruskich i hitlerowskich spotęgowało się po awansie kanclerskim Angeli Merkel. W tym szwungu legitymowała się ona Spermą Polską, aż wytłumaczono jej, że jest Całą Żydówką – jako córka szwagierki Hitlera i jego zamrożonej spermy.
Pierwotna nazwa Odry to SŁAWA, od czego jest Vratislavia czyli Wrota Sławy i Breslau czyli Brama Sławy. Przed wojną jeden śląski ród rycerski chlubił się Starogermańskim nazwiskiem Pertivoll, aż wytłumaczono im, że nazywają się po wandalsku Pierdziwół, co znaczyło Silny Wół.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Wto Lip 21, 2015 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=17220&st=30

Filimer, V ranga
Grupa: Użytkownik, Postów: 528, Nr użytkownika: 15.410

Stopień akademicki: (jeszcze) magistrant
Zawód: archeolog

post 29/07/2006, 15:17 Quote Post

QUOTE(Suevus @ 29/07/2006, 11:16)
blem z Wandalami wink.gif od VIII wieku do XIV wieku była to nazwa Słowian, a ściślej Polaków, a na pewno nie nazwa plemion teutońskich, dlaczego wcześniej mieliby oznaczać
Teutonów.
Jest setki rdzeni więc nawet tysiące słów wspolnych np. niemieckiemu i polskiemu i wszytkie te słowa mają metrykę siegajacą starożytności, problem jest w tym, że niemiecki jest językiem kreolskim, a nie Polski, wiec przepływ było od naszego języka do niemieckiego.
Rzeczywistość jezykowa jest jednoznaczna, Słowianie od tysiącleci mieszkali w Europie środkowej, jeśli wezmiesz słowo fater to jest to od łacińskiego pater(phater-fater), syn, matka, siostra itd. jest już wspólna.
Nawet jeśli coś uważasz za niemiecką kulturę materialną to nie koniecznie użytkowinik volkswagena, czy mercedesa jest Niemcem, nazwy z owej epoki są zlatynizowane, ale samo słowo Lugii uważam ten zapis za najpoprawniejszy jest identyczny z słowem Ludzi, w łacinie wszyscy oprócz Polaków wink.gif gi czytają jako dz-dzi, i zawsze po jakiejkolwiek samogłosce czy spółgłosce samogłoska 'i' ją zmiękcza, czyli te słowa Lugii-Ludzi sobie całkowicie odpowiadają.
*
Napiszę Ci tak - za napisanie czegoś takiego na egzaminie u mnie na uniwerku już nigdy nie przekroczyłbyś jego bram.
To jest TERRORYZM, którego doświadczyłem osobiście, bo zostałem usunięty SIŁĄ z UNIWERKU Wrocławskiego i POLIBUDY wrocławskiej, a to dlatego, że Niemcy PRZESTALI PŁACIĆ Immunitetom finansowym UWr i PWr za sprzątanie GÓWIEN po mnie. Adolf Hitler anektował bowiem we Wrocławiu WANDALÓW, którzy są odtąd NIEMCAMI.
Biblijny Abraham CHODZIŁ I DUPIŁ, no i spłodził Cesarza Japońskiego, a ja Chodzę i SRAM.. Jeden Niemiec tłumaczył mi: CHCIELIŚMY PANU POMÓC, ALE U PANA CORAZ GORZEJ I GORZEJ..., co powtórzono w Histmagu.
Z PWr wyrzucono mnie, gdyż mój silnik VDTW zagroził kapitałowi żydoarabskiemu.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Sie 01, 2015 7:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://pogoda.interia.pl/raporty/raport-wakacje2015/artykuly/news-wenecja-najpiekniejszy-salon-europy,nId,1857604

WENECJA - NAJPIĘKNIEJSZY SALON EUROPY - Niedziela, 26 lipca (10:01)
Ten, kto raz był we Włoszech, na pewno jeszcze tam wróci. Każda część tego kraju jest absolutnie wyjątkowa, a włoska kultura na każdym kroku zachęca do tego, aby z nią obcować. Fanatycy włoskich podróży dzielą się na tych, którzy kochają północ i na tych, którzy uwielbiają południe. Tym razem skupimy się na rejonach północnych z jedną, najważniejszą ich perłą - Wenecją.

Wenecja znaczyła Małą Wenedę, zaś WENEDĘ rozebrali do gruntu Krzyżacy, którzy nadali jej nazwę Big Ghost, z czego Polacy zrobili Bydgoszcz. Z tego wynika, że nazwa WENECJA pochodzi z aneksji tego wybrzeża adriatyckiego przez Słowian po roku 1625 p.n.e., a najwybitniejszym władcą Wenecji był Neptun ze Strzegomia, który wsławił się ścigając Odyseusza po morzach i oceanach, aż do ZŁAPAŁ i mianował Osłem do ciągania wózka.
Ponieważ do Plag Weneckich dołączyło zdzierstwo kelnerów to Węgrzy muszą zbudować III kopię Wenecji, ze zrekonstruowaniem Arsenału jako Pałacu Królewskiego, rozebranego przy ewakuacji Węgierskiej Wenecji w r. 1177, bo Plac św. Marka był pałacem Biskupim. To zmusi Włochów do odbudowy Wenecji techniką moskiewsko-warszawską, którą powierzyłem Węgrom. Dołożyć się do tego mogą Czesi produkcją replik weneckiego złotnictwa na wyposażenie amerykańskich i chińskich kopii Wenecji tudzież proponowanej kopii Węgierskiej Wenecji nad Balatonem.

https://youtu.be/p17lVIzTTg0

Kasztelan zamku CHOJNIK Jędrzej dał nam piękny wykład o GRUNWALDZIE. Nie ze wszystkim jednak się zgadza. Wielkiego Mistrza np. nie zabił Mszczuj ze Skrzynna, który jako Bogacz mógł wykupić od Jaśka Złodzieja akcesoria Wlk Mistrza, z których szkaplerz zachował się w Wiedniu.
Jaśko był falangistą, która była formacją chłopską. Nie mógł jednak zabić Wlk Mistrza piką, bo rany świadczą, że został zabity sulicą-RURĄ litewską, ciosem najpierw w pierś przez zbroję a potem śmiertelnym ciosem w czoło. To tłumaczy zaskoczenie króla przez krzyżacki korpus III na północnym brzegu jeziora. Król Wracał od falangi chłopskiej, która CZEKAŁA na ów korpus III. Król krzyknął GDZIE TU JEST JAŚKO ZŁODZIEJ? więc jeden niepewnie odezwał się. Król: JAŚKU, TO TY CHCESZ ZABIĆ WIELKIEGO MISTRZA? Co ten przytaknął niepewnie. IDZIE POD TĄ BIAŁĄ CHORĄGWIĄ. WEŹ MOJĄ SULICĘ. JESTEŚ LUZAKIEM A TWOJA DRUŻYNA TO TWOJE DRUHY. Wobec tego Jaśko odłożył ciężką pikę i wziął lekką sulicą.
Niemcy rozpoznali wracającego na polski front Króla więc Wlk Mistrz, który wsiadając na konia powiedział głośno: KURWA MAĆ, TO NIE WYGLĄDA NA ZWYCIĘSTWO, wysłał rycerza z Łużyc, przodka Czesława Milosza, żeby przeprowadził Króla do swoich, ale wówczas wyskoczyła na Wlk Mistrza ukryta w krzakach drużyna Jaśka.
Królowi SPUCHŁO GARDŁO od krzyczenia na Litwinów, za co Świdrygiełło dostał skazany na dożywotnią Twierdzę. Ja zrekonstruowałem Szlacheckie nazwisko Jaśka jako Rohatyński, na co w telewizji moskiewskiej wystąpił trabant Putina ROHATYŃSKI z oświadczeniem, że jego przodek zabił pod Grunwaldem Wlk Mistrza.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Sie 07, 2015 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ilona Kuczera, SKARBY ARCHIWUM WATYKAŃSKIEGO – 85 kilometrów półek uginających się pod księgami. 35 tysięcy zwojów, 81 najcenniejszych pergaminów ze złotymi pieczęciami oraz Bunkier, dwupoziomowe pomieszczenie podziemne, które strzeżone jest zabezpieczeniami jak w elektrowni jądrowej. Oto tajne archiwum watykańskie, miejsce dla wybranych; 21 Wiek HISTORY, VIII-IX 2015, z transparentem: 12 NAJWIĘKSZYCH BITEW, KTÓRE ZMIENIŁY ŚWIAT – Czy Napoleona pod Waterloo zmyliła błędna mapa? s. 82.

Bunkier to PROHIBITY, które nie są kopiowane elektronicznie dla „5 tajnych ośrodków na całym świecie”. Dotychczas czytałem o 70 kilometrach „półek z aktami” a owych 35 tysięcy ZWOJÓW zdaje się być dokumentami Sprzed Wypraw Krzyżowych, kiedy upowszechniono papier chiński. Wcześniej znany był papier z łajna łosiego, który robi się jeszcze w Szwecji, który po 2-3 wiekach rozpadał się, co ułatwiło likwidację przez „łacinników” naszych archiwów.
Najstarsze dokumenty TAWa mają pochodzić z VIII wieku, w co nie wierzę. Do zniszczenia Rzymu przez lancknechtów Lutra w 1526 r. Pałacem Papieskim był Palatyn, Kapitol i Forum Romanum, gdzie były archiwa i biblioteki rzymskie, które wobec Zagrożenia Rzymu przez lancknechtów powinny być przeniesione do katakumb a potem do Watykanu. W r. 1612, wobec zagrożenia Rzymu przez Turków, papież Paweł V utworzył Tajne Archiwum Watykańskie, które w razie Zagrożenia miało być ewakuowane do Awinionu – które to zagrożenie minęło po I. bitwie pod Chocimiem w r. 1621.
TAWa odegrało istotna rolę w naszej historii. Sąsiedzi mojego ojca Jaroszewiczowie byli torturowani i zostali zamordowani w nocy Po Wysłaniu przez Piotra jego archiwum w 7 pakach do USA, gdyż następnego dnia WIEDZIAŁBY, czy dotarły do adresata. Siwak pisze ponoć, że zaraz po zamordowaniu Jaroszewiczów jego syn wykupił z jakiegoś wydawnictwa Jakąś Książkę, której cały nakład SPALIŁ. Mam „sponsorowaną” ponoć przez Piotra książkę: Stanisław Dejczer, KOCHANEK HITLERA, Dom Wydawniczy REBIS Poznań 1993 – jakby egzemplarz spalonego przez Jaroszewicza-juniora nakładu został ocalony i powielony w Poznaniu? Książka ta zdaje się pochodzić z akt śledczych Informacji wojskowej?
Piotr nie stronił od tego, bo zdobył np. Przed Frontem archiwum Hitlera w Książu, które było w trakcie ewakuacji do Zgorzelca. Po 2 dniach oddał zamek SmerSzowi i tym samym trykiem zdobył ewakuowane archiwum w Zgorzelcu. Tam oficerowie grzebali w archiwum a było tam też Francuskie Archiwum Hitlera. Przy tej kwerendzie Piotr wyrywał kartki, wiązał w pakiety i nosił do swego gazika. Po 2 tygodniach zjawił się jednak nie SmerSz a NKWD, którzy SKOPALI Polaków za grzebanie w Archiwum Hitlera i Wygnali, gdyż Stalin dał archiwum Hitlera w Zgorzelcu Berii.
Wtedy Piotr zrobił rzecz niesamowitą, bo dał te pakiety Steciowi, żeby zawiózł je do Tyńca, gdzie odbywał nowicjat studiując germanistykę. Tam dano je nowicjantowi Karolowi Wojtyle, który je zmikrofilmował i pojechał do Lwowa, gdzie była poczta lotnicza AK ze Lwowem, który był traktowany przez Rosjan jako Miasto Polskie.
Otóż wysoki oficer brytyjski ZNAŁ JANA PAWŁA II Z ANGLII W CZASIE WOJNY, z czego JPII się Ucieszył. Z tego wynika, że Anders odesłał Karola Wojtyłę z mikrofilmami do Anglii, bo inaczej tego wytłumaczyć nie sposób. – Wszyscy oficerowie, którzy wertowali Archiwum Hitlera, byli przed śmiercią TORTUROWANI.
Powierzyłem jurysdykcję TAWa Bibliotece Kongresu USA, tak jak i Biblioteki Aleksandryjskiej w Hajfie, która wg mnie jest Biblioteką Ptolemeuszy, którą mnisi bułgarscy i rosyjscy z Athosu sprzedali Adolfowi Hitlerowi jako Wojennemu Komendantowi Athosu. Szeregowi dostali za to po Roku więzienia.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Sie 13, 2015 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed miesiącem zostałem zaproszony przez wydawnictwo KUJAWY w/s KRUSZWICY. Oto co mam na tren temat do powiedzenia.

Po kapitulacji pod Poznaniem w 1005 r. przeniesiono metropolię kościelną do Bydlnego kościoła w Gieczu, który nazwano Gnieznem Wielkopolskim, z którego ludność przesiedlono do zgniłego miasteczka, które nazwano prestiżowo GIECZEM, a Szczecin-Gniezno oddano synom Ody - Tej Bardzo Dumnej Pannie, która Pogardzała Królem. Stolicą WOJENNĄ został Wrocław, ale podjęto budowę stolicy Imperialnej w GOPLE, tj Sokolim lub Orlim Gnieździe, a ponieważ Gopłem nazywał się też zamek Imperialny AMAZON w Płocku, to Gopło nad Notecią zaczęto zwać od Skarbca KRUSZWICĄ.

Kruszwicę ZAŁOŻYŁ – a właściwie Rozbudował Popiel I, Co Bał Się Hunnów czyli Turków. Zbudował on pałac Królewski na Łagiewnikach oraz MUSIAŁ zbudować świątynię Imperialną ma Świątnikach, którą znamy historycznie jako Świątynię Koronacyjną Chrobrego pod wezwaniem Świętego Wita – bo Chrobry w Bydlnym kościele w Gnieźnie Wlkp, obecnej Archikatedrze, Nie Koronował.

Po śmierci Chrobrego Mieczysław II musiał jednak urzędować w Poznaniu ze względu na wojnę na Łabą więc STOŁECZNOŚĆ Kruszwicy przywrócili dopiero Bezprym z Emerykiem w r. 1030. Na Nowy Rok 1031 Podstali i Podczaszy Frankensztajn otruł jednak Bezpryma i Emeryka, i uciekł do Ottona we Wrocławiu, którego też otruł zostając czeskim palatynem Śląska. Potem przyczynił się do okrutnej pacyfikacji Czech przez Ekkeharda II z Erfurtu, aby oddać Śląsk Kazimierzowi Mnichowi za zwrot dóbr kujawskich, które uzyskał od Bezpryma. W kolegiacie Łęczyckiej stał jego granitowy sarkofag, o który wycierano buty.

Kruszwica chciała rządzić Polską, jak londyńska City Anglia. W tej racji mieszczanie kruszwiccy załatwili we Wrocławiu osadzenie na stolcu kruszwickim seniora Zbigniewa. Dokonał tego Zbrojnie w 1093 r. palatyn wrocławski Magnus Włast, na Złość palatynowi płockiemu i Kanclerzowi Sieciechowi. W 1096 r. Sieciech spacyfikował jednak Kruszwicę, pomimo że na Pomoc przybyło tysiące rycerzy, którzy trzymali pieniądze w bankach kruszwickich. Pamiątką tego są SIECIECHY, bite z zarekwirowanego srebra kruszwickiego, którego król Brzydził Się jako SKRAWIONEGO.

To wywołało reakcję Wrocławia, który ponownie wystąpił ZBROJNIE. Sieciech został Przepędzony, co zalegalizowano Aktem Wygnania a kanclerzem został Magnus. Magnus zażądał jednak od Węgrów, którzy okupowali Kraków, Wydania Sieciecha, który został postawiony w Płocku przed sądem Królewskim i – pod naciskiem Kanclerza – skazany na Oślepienie. Potem Magnus rozprawił się z Połowcami czyli Turkami seldzuckimi, którzy zostali rozgromieni pod Przemyślem i już nigdy Polsce NIE ZAGROZILI..

Wschodni bok przebudowanego na Folwark pałacu Popiela I w Kruszwicy: https://www.google.pl/maps/place/%C5%81agiewniki/@52.6678439,18.3197502,3a,75y,284h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1ss0DNHqIVegiE6tH0o0va6Q!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3Ds0DNHqIVegiE6tH0o0va6Q%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D284.32584%26pitch%3D0!7i13312!8i6656!4m2!3m1!1s0x4703558c3fb16f77:0x554c720f36e0b7d2//. Zdjęcia przebudowanego na Folwark pałacu: VI, XVI, XXI.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Sie 15, 2015 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://filozoficznykrakow.wordpress.com/

Byłbym wdzięczny za interpretację aksjometryczną tego malunku Krakowa i Wawelu, który wg mnie pochodzi z Oświadczyn syna księcia opolskiego Mieszka dla Jadwigi Meranki. Mieszko po bitwie nad Mozgawą zajął Kraków, gdzie rządził 10 lat.
ŚWIĄTECZNY Fakt uraczył na artykułem Redakcyjnym WAWEL – TU BIJE SERCE POLSKI. Na pytanie, Jak Stary Jest WAWEL? pada salomonowa odpowiedź, że miejsce to jest zamieszkałe od 102 tysięcy lat – niczym Niemców, którzy POSRALI SIĘ przed mą Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej i „uciekli” sloganem: Niemcy: KRAJ Z MILIONEM LAT HISTORII.
Mi nic nie wiadomo o Wawelu SPRZED STU TYSIĘCY LAT, gdy mógł żyć tam jakiś gryf do którego przylatywać jakiś zalotnik z Siedmiogrodu? jak i Historycznych Niemczech sprzed sprzed Miliona lat, ale wiadomo mi, że Murowany Wawel budował grecki bóg Prapoczątku Jur-Uranos, jego wyrodny syn Chronos oraz jego brat Krok z Olimionu-Pragi, który wypędził Chronosa do Kazimierza Dln i Płocka. Krok został jednak zamordowany przez swego zięcia Chęsę-Hanysa-Hanzę-Hansa-Amfiktiona, którego Erychtonos z Bratysławy wypędził z Krakowa, Poznania i Wrocławia do Olimpionu, skąd ten opanował ziemie od Nysy Ł. i Odry do Renu jako kultura rosneńska.
Punktem centralnym tych WALK był Kraków, nazwany tak prawdopodobnie od Kroka z Olimpionu, czego pozostałością jest Wawel Przedromański. Zbadanie tego jest bardzo łatwe, gdyż Skarb Wiślan został znaleziony pod spaloną palisadą Okołu I – więc można to zbadać DENDROLOGICZNIE – ale sperma jerozolimska boi się tego Jak Diabeł Święconej Wody czy Niemcy mej Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej, której użyli dla ZAKATOWANIA Księdza Popiełuszki, co było potrzebne do Zjednoczenia Niemiec – czemu przyglądałem się jako komisarz WOAK wykopalisk Franza J. Straussa na Zamku Biskupim.
Twórca GRECKIEJ kultury Toporów Bojowych Gereon, którego wojownicy podpisali się SETKI razy na megalitach Stonehenge, zaczął jednak budować GODNY zamek w postaci GARGAMELLA na krakowskiej Srebrnej Górze. Wpadł w taką pychę, że wybrał się nad Wołgę, która nadano jego imię: GARROS, OAROS, ale wówczas Tyfon z Pragi rozgromił 2 jego wodzów i ZBURZYŁ WAWEL.
Wawel odbudowała córka Gereona Waleska Złotowłosa, od której pochodzi prawdopodobnie nazwa WAWEL. Wiemy to stąd, że zbudowała sobie IDENTYCZNY grobowiec w postaci krypty III katedry wrocławskiej, tylko o ile Krypta Grobów Królewskich na Wawelu jest PRZEPALONA i otynkowana to Krypta Waleski jest pięknie ZESZKLONA.
Sprowadziłem na to Bundestag, który finansował odbudowę krypty II katedry wrocławskiej przez konto na moje Nazwisko, ale Bundestag został rozgromiony przez Biskupki, na wieść o czym żona Kanclerza Kohla POWIESIŁA SIĘ.
Miedzioryt KRAKÓW Schedla przedstawia miasto PRZED przebudową przez kanclerza Szczepanowskiego za kontrybucję bizantyjską z roku 1064, ale Wawel zdaje się być z Odbudowy Waleski. Wawel był zamkiem BISKUPIM a zamek Królewski był na Srebrnej Górze. Wobec jednak zburzenia Gargamella przez Jana Luksemburskiego Władysław Łokietek zarekwirował biskupi Wawel, który w ten sposób – Prawem Kaduka – stał się Królewski.
Miało to ciekawy efekt. Gdy prasa pisała, że Żydzi żądają Zwrotu Wawelu to napisałem, że Wawel był zamkiem BISKUPIM a poza tym Żydzi nie mogli być Właścicielami Wawelu, gdyż nie mieli praw hipotecznych. Na to Anonim napisał mi, że WAWEL JEST WŁASNOŚCIĄ WATYKANU, na co odpisałem, że w takim razie Kuria Krakowska, wobec ZAWŁASZCZENIA Rekwizycji przez Kazimierza III Wlk, scedowała prawa własnościowe ma Stolicę Apostolską ???
Jest to dodatkowy argument, że Muzeum Narodowe powinno się przenieść na Srebrną Górę. Proponowałem Eminencji Wrocławskiej WŁASNOŚCIOWĄ rewindykację Zamku Biskupiego, przed czym Niemcy bronili się zamkiem KADUCZYM Henryka IV Probusa, a Eminencji Krakowskiej rewindykację Wawelu, ale NIE ODPOWIADALI MI.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Wto Sie 18, 2015 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uprzejmie informuję Burmistrza i Urząd Gminy KRUSZWICA, że miesiąc temu gościłem na zaproszenie wydawnictwa KUJAWY w Inowrocławiu w/s zamku GRODZIEC w Kruszwicy, przy ul. Nadgoplańskiej, oraz pałacu Popiela I GNUŚNEGO, co Bał się Hunnów, który to Pałac został wg mnie po zburzeniu Kruszwicy przez palatyna Sieciecha w r. 1096 przebudowany na Koszary – skąd ŁAGIEWNIKI – a za czasów pruskich na Folwark, w jakim stanie zie zachował przy zbiegu ulic Sportowej i Poznańskiej: https://www.google.pl/maps/@52.6678439,18.3197502,3a,75y,284h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1ss0DNHqIVegiE6tH0o0va6Q!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3Ds0DNHqIVegiE6tH0o0va6Q%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D284.32584%26pitch%3D0!7i13312!8i6656
Ponieważ wydawnictwo KUJAWY nie dopełnia umowy ze mną to proszę Urząd Gminy KRUSZWICA o zweryfikowanie tegoż: Z Poważaniem: Juliusz Prawdzic-Tell; www.wandaluzja.com//
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Sie 21, 2015 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W środę 26 bm. o godz. 21 na kanale Planete+ zostanie nadany film dokumentalny TONĄCE MIASTO. Jest to przykład JAK tragiczne może być Okradanie Mnie. Nazwa programu Ratowania Wenecji MOJŻESZ pochodzi z mej książki INCYDENTU NIE BYŁO (Gdańsk 2001), gdzie tłumaczę Złoto Mojżesza, za które Żydzi wykupili hipotecznie Rzym, Zlotem Afryki z drenażu złota za Żelazo Śląskie z konwencji wezyra Józefa z Pelopsem z Poznania.
Zagranie moją książką było ZGARNIĘCIEM Unijnej puli pokerowej EXODUSU Biblijnego przez Kadafiego i Berlusconiego. Część tej puli przeznaczono na Błazeńskiego MOJŻESZA – jakby ten zatopił armię faraona Jehnatona przez otwarcie tamy w Suezie nie na Wielkim Jeziorze Gorzkim, ale w WENECJI ???
MOJŻESZ wenecki skompromitował się zanim został ukończony, o czym świadczy chociażby film dokumentalny TONĄCE MIASTO. Faraon Jehnaton-Jehowa tonie tylko nie w Wielkim Jeziorze Gorzkim a Smrodliwej Wenecji.
PROTESTOWAŁEM Weneckiego Mojżesza techniką Moskiewsko-Warszawską, wskazując, że technika ta LIKWIDUJE Wenecki Smród i rozciąga sezon turystyczny na cały rok, gdyż podniesienie pałaców i kamienic weneckich do ich PIERWOTNEGO poziomu daje kondygnację Parterową, gdzie można założyć infrastrukturę techniczną i trety handlowe za przyćmionymi szybami. Wobec tego Sarkozy ZAMORDOWAŁ Kadafiego. Uważam, że Zamordował nie z ZAZDROŚCI, że ten krył 5 ochroniarek dziennie, ale jako GŁOS za techniką Moskiewsko-Warszawską.
Ponieważ Sarkozy nie wziął Smrodliwej Wenecji to Rozkazałem Węgrom zbudowanie kopi Węgierskiej Wenecji, tylko z Pałacem Królewskim, który Węgrzy rozebrali przy ewakuacji w 1177r, gdzie Wenecjanie zbudowali ARSENAŁ. Najbardziej DOCHODOWĄ inwestycją w XXI wieku jest kopia Wenecji w Las Vegas – mym zdanie nieudana. Ja podejmuję się uzyskać dokumentację oryginalnego wystroju architektonicznego i ZŁOTNICZEGO wnętrz.
https://marucha.wordpress.com/2015/08/18/wolne-tematy-63-2015/: 191. Snag said – 2015-08-20 (czwartek) @ 16:28:06
Z cyklu biblijne bajki ,…
„Kolczuga Goliata opisana w 1 Samuel 17 jest inwencja Scytow w okresie 500-400 BC czyli ok. 400-500 lat po pojedynku Dawida z Goliatem jesli ktos wierzy ze krol Dawid istnial natomiast zwyczaj pojedynku przed bitwa w celu zapobiezenia niepotrzebnej jatki byl znany w tym czasie wylacznie w basenie Morza Egejskiego.
Opisany pojedynek i concept zerzniety z Epiku Homera gdzie mlody Nestor pokonal gianta Ereuthaliona.”
Wpis ten jest Dezawuowaniem mnie: Goliat był Filistynem-Palestynem więc miał zbroję z Petry, gdzie była metalurgia Aryjska z Kielc, gdzie robiono stalowe KOLCZUGI łuskowe. Egipski teść Salomona po rozgromieniu Filistynów oddał mu Petrę a ten sprzedał filistyńską technologię stali za Cały Skarbiec Asyryjski, który przewiozła do Eljatu Saba. Skarb ten złożono w CYSTERNIE pałacu Salomona na Wzgórzu Świątynnym, ale po śmierci Salomona przeniesiono do cysterny Świątyni Salomona, i stąd Skarb Świątyni.
Faraon Szeszang, który ZABRAŁ skarby z Pałacu i Świątyni i wrócił do Egiptu w lektyce Salomona nie znalazł go, ale znalazł Sargon II.
Nestor z Wenecji jako NEPTUN ze Strzegomia nosił w młodości kolczugę, gdyż Wenecja była dystrybutorem STALI ze Strzegomia-CHROBRZY.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Następny
Strona 37 z 39

Skocz do: