Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna forum.wandaluzja.com
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell

FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Historia Polityczna
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 202, 203, 204 ... 324, 325, 326  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Paź 01, 2014 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://marucha.wordpress.com/2014/10/01/klatwa-kaplanow/

Film KLĄTWA SKARBU INKÓW jest Błazeństwem. Skarb Inków miał ponad 6,5 tysiąca ton złota i drogich kamieni i znajdował się w Jedynym stosownym do tego miejscu, które do niczego innego się nie nadawało: MACHU PICCHU.
Skarbu Inków nie znalazł Hiram Bindham III, bo gdy przybył do Machu Picchu to znalazł tam olbrzymie staliwne koła do wozu WIELOZAPRZĘGOWEGO, jakich to kół używali TYLKO PRUSACY, które były robione bodaj tylko w Małej Panwi. Znaczy to, że któryś z Beneszy, którzy szybko się sczechizowali, dał do przetłumaczenia Testament Inków językoznawcy Aleksandrowi Humboldtowi, a ten po przetłumaczeniu przekazał go na Dwór pruski, który podzielił się Skarbem w Machu Picchu z dworem w Madrycie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Paź 01, 2014 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://marucha.wordpress.com/2014/09/30/orle-gniazda-sudetow/ http://www.uleszka.uprowadzenia.cba.pl/webacja/warownie/kazimierz.htm

Jeden z eminentnych forumowiczów zarzucił mi, że Potrafię tylko PIERDZEĆ W STOŁEK miast spróbować Czegoś Innego. JEDNAK jeśli ja mam broń, która Strzela i Zabija to Dlaczegoż mam ją Odkładać? skoro ZA CHWILĘ może wyjść 401. atak ogierków żydowskich na Świątynię Salomona.
Pan Leszek Wiktor Klimek, którego przytacza: 3. Stanislav said, dał nam przykład ODPIERDZENIA Wytrucia Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej: TE MURY MÓWIĄ PO POLSKU. Krakowiaczki zaprosiły bowiem kiedyś LWSAiAH dla zametrykowania gotyku krakowskiego, więc wysłano Hawrota, który odatował TEN kościół na kulturę łużycką a TAMTEN Przedłużycko.
Potem zaś zaproszono historyka architektury z Oxfordu, który odatował wszystko – jak leci – na Kazimierza Wielkiego, bo ZASTAŁ POLSKĘ DREWNIANĄ A ZOSTAWIŁ MUROWANĄ – wobec czego Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną WYTRUTO jako Nacjonalistyczną, że zostałem TYLKO JA, ale Anglicy obronili się przy pomocy 10 milionów Murzynów.
Z tym Kazimierzem Budowniczym to Gówno Prawda. Kazimierz III zbudował bowiem w Krakowie tylko Barbakan oraz odbudował zniszczony przez Jana Luksemburskiego zamek królewski Gargamell CYTADELOWO. Z zamków zaś zbudował prawdopodobnie tylko Międzyrzecz, ale niektóre wzmocnił, bo raczej potrzebne nie były. Nie pozwalał też budować kościołów, gdyż nie lubił ZAMRAŻANIA KAPITAŁU.
LWK zadaje zasadnicze pytanie: GDZIE SZUKAĆ KLUCZA? O Kluczu tym jednak pisałem STOKROTNIE, ale LWK boi się widocznie OTRUCIA PRZEZ AMERYKANÓW czyli Holokaustów. KLUCZEM jest bowiem identyfikacja przez archeologia niemieckiego Heinricha Kusche gęstej siatki na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLOTYCZNYCH Tuneli, które ja zinterpretowałem jako Lochy Zamkowe – co zostało potwierdzone archeologicznie w Austrii i na Lubelszczyźnie.
Ja odatowałem Niemcom zamki nadreńskie z X wieku na Halsztatt a podziemny wodociąg z Trewiru do Kolonii z Rzymskiego na Armeński, ale wg Kuschego to zamki nadreńskie są NEOLITYCZNE a polskie znacznie STARSZE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Paź 03, 2014 12:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://turystyka.wp.pl/gid,16927575,kat,1036541,title,Polski-Shawshank-zaklad-karny-w-Leczycy,galeria.html?ticaid=1138d8

To jest pałac Grakcha I o którym pisze Kadłubek. Grakch przywiózł sobie z Aleksandrii zięcia Seta-Ptolemeusza, który jako książę-Małżonek nie dopuszczany przez Sejm do władzy wyżywał się w Architekturze. Zbudował m. in. Godny pałac w Koninie, zwany KASZUBĄ. Konin zaś nazwał od Kairu k'Awarisem, ale częściej zwano go SETIDAWA czyli Setowe Dziwy. KASZUBA na górze Stołowej zniszczyli Hunowie w r. 400.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Paź 03, 2014 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Premier Tusk: PAŃSTWO ZDAŁO EGZAMIN

Generał Papała SAM był Złodziejem Samochodów i został zamordowany jako Szpicel Policyjny, co dezawouje wersję, że został zamordowany przez Prezydentów Buschów-Bushów czyli Holokaustów.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Paź 03, 2014 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://oldeuropeanculture.blogspot.com/2014/03/fomori.html

Bardzo Panu dziękuję, Panie Łukaszu, za zaangażowanie w temat, który jest dla mnie Ważny. Przeczytałem OEC i muszę PRZYPOMNIEĆ, że nakłaniano mnie do Uznania tezy Zygmunta Krzaka: „Megality Świata”. Ossolineum W-w 2001; że Kultura Megalityczna WYWODZI SIĘ od Stonehenge. Odrzuciłem to z tej m. inn. Racji, że wg Najlepszych Kamieniarzy Angielskich to Budowa Stonehenge NIE BYŁA MOŻLIWA bez narzędzi ze stali STOPOWEJ – czyli NAJPIERW STAL STOPOWA A POTEM STONEHENGE. WÓWCZAS za Ojczyznę Metalurgii Żelaza i Stali uznawano Azję Mniejsza, ale ponieważ Niemcy NIE PUŚCILI MNIE TAM to musiałem oświadczyć, że Małoazjatycka Geneza Żelaza i Stali jest FEKALIEM PRUSKIM, gdyż metalurgia ta pochodzi z SUDETÓW.
Lord Renfrew POWTÓRZYŁ ZA MNA, że mitologia grecka to HISTORIOGRAFIA PRZYNIESIONA Z EUROPY ŚRODKOWEJ. Na tej zasadzie zdołałem wykazać, że Jur-Uranos, wybierając się z KOCHANKĄ na Wywczasy – w trakcie tego zbudował Białokamienną Moskwę i może Psków WSPANIAŁY JAK PARYŻ – ZAKAZAŁ synom fortyfikowania się techniką murarską, wobec czego ci fortyfikowali się MAGALITYCZNIE. - Wobec tego megality egejskie pochodziłyby od Hradczanu a Stonehenge z Płocka, gdyż takich kromlechów w Europie było WIELE.
To ma się do chronologii Krakowa tak, że Płock i Kazimierz Dln były MAGALITYCZNE a Kraków NIE, czyli że megalitycznie budował Chronos z Kazimierza Dln, gdzie jest WAPIEŃ BUDOWLANO-DROGOWY – jakimi to narzędziami obrabiano też twarde jak GRANIT piaskowce Stonehenge.
NAJPIĘKNIEJSZE MURY NAWODNE miała Troja na Złotym Rogu, przy których kompasy STAWAŁY. Stawały zaś dlatego, że mury te były Nabrzeżami PORTOWYMI dla Przeładunku Żelaza i Stali, które składowano we wnękach murów. Otóż KRAKÓW Schedla jest bodaj jedynym miastem europejskim, które miało PRZEDFRANCUSKIE Mury Nawodne, bo mury nawodne Wrocławia Henryków I i IV były flandryjskie czyli Francuskie. To POPIERA moją starą tezę, że MURY nawodne Krakowa i Troi na Złotym Rogu budował Kar z Krakowa, którego znamy jako k'ORFEUSZA od Eurydyki.
Pojawiła się Herezja – jakby Putina? że ponieważ Biblia jest AHISTORYCZNA i ma się Nijak do archeologii palestyńskiej to Jerozolima Biblijna była na BOSFORZE a Hagia Siphia to Świątynia Salomona???: http://www.wandaluzja.com/?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski//. Ja jednak uważam Biblię za HISTORYCZNĄ i weryfikowalną archeologicznie, a że ogierki żydowskie dokonały 400 ataków na MOJĄ Świątynię Salomona: http://www.wandaluzja.com/?p=p_290&sName=jerozolima-do-utraty-zmyslow// to jest sprawą 3 koncernów: National Geographic, Sony i Bangalur Microsoft, które ściągnęły z Żydów KONTRYBUCJĘ. WYGLĄDA na to, że Świątynia Salomona, którą wg Izaaka Newtona budował Sezostris III, który Wbijał słupy graniczne nad Indusem, Wołgo-Donem i Pilicą, była bliźniakiem Hagia Sophia – ale wg mnie Hagia Sophia to Mauzoleum Eurydyki.
Tyfon z Pragi zabił 2 wodzów Gereona a potem i jego, burząc Wawel Romański. Córka Gereona Waleska Złotowłosa odbudowała Wawel CEGŁĄ, budując m. inn. OBECNĄ katedrę wawelska na mauzoleum Gereona. Krypta Grobów Królewskich jest PRZEPALONA, ale bliźniacza krypta w katedrze wrocławskiej jest pięknie ZESZKLONA, co oglądał z uwagą sprowadzony przeze mnie Bundestag, który finansował odbudowę krypty II przez konto na MOJE nazwisko. Otóż znana na całym świecie a przypisywana Celtom technika TOPIENIA KAMIENI i murów, jak w szkockich zamkach, pochodzi właśnie od krypt Waleski w Krakowie i Wrocławiu.
W Stonehenge zidentyfikowano sto kilkadziesiąt rytów Topora Bojowego ceramiki sznurowej, KRAKOWSKIEJ subkultury pucharów lejkowatych. Bodaj we wczorajszej Rzeczpospolitej jest krótki artykuł o kulturze pucharów LEJKOWATYCH w Supraslu, obejmującej Europę i „Północną Afrykę”. GRECKA kultura PLej jednak nigdy w Afryce nie była a ta w Supraślu to faktoria lub Ambasada Egipska kultury pucharów DZWONOWATYCH, gdyż Dzwonowcy byli sojusznikami Ariów i Słowian kultury amfor kulistych. Ryty TB w Stonehenge pozostawili zaś wojownicy Gereona z Krakowa, którzy dokonali podboju Brytanii TYSIĄC Lat przed Egipcjanami, co datuje Stonehenge PRZED Rokiem 3500 pne. Tyfon z Pragi nie zdobył GARGAMELLA, gdyż go Nie Zburzył, jak to zrobił Jan Luksemburski.
KRAKÓW Schedla jest Kara – prawnuka Posejdona z Poznania. Ponieważ Taki Kraków na koronację Zdobywcy Azji się nie nadawał to Bolesław II kazał miasto Rozebrać, Nadsypać o 2 metry i zbudować Kraków Średniowieczny, przeznaczając na to kontrybucję bizantyjską. Zastanawiam się jednak, czy KORONACJA Zdobywcy Azji nie odbyła się w SIUTESCE czyli Dubrowniku?
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Paź 04, 2014 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://marucha.wordpress.com/2014/10/03/wolne-tematy-58-2014/
96. xxxx said - 2014-10-04 (sobota) at 11:42:54

"NFO ( SZOK ) – Czy Jarosław Kaczyński był agentem STASI o pseudonimie „Balbina”? Źródło artykułu: Parezja.pl Jak donosi „Dziennik gajowego Maruchy” nazwisko jakie pada w sprawie wspólnego agenta NRDowskiej STASI i PRLowskiej SB, to nazwisko premiera Jarosława Kaczyńskiego. Choć nikt nie jest w stanie przedstawić dowodów na piśmie, to jednak informację tę potwierdza każdy były funkcjonariusz zarówno STASI jak i SB poproszony o komentarz. Cała sprawa ma związek z ukazaniem się w Niemczech książki Ralfa Georga Reutha i Gaznthera Lachmanna „Pierwsze życie Angeli M.” poświęconej działalności w NRD obecnej kanclerz Angeli Merkel. Twierdzą w niej, że w 1981 była szefem wydziału agitacji i propagandy FDJ (Wolna Młodzież Niemiecka-komunistyczna organizacja młodzieżowa Socjalistycznej Partii Jedności Niemiec w NRD) oraz członkiem władz komisji zakładowej Akademii Nauk w NRD."
Do dubeltu Merkel-Tusk o pseudonimie OSKAR dołącza drylin Mekel-Tusk-Kaczyński o pseudonimie BALBINA. Merkel, jako członek Komisji Zakładowej Akademii Nauk NRD komunistycznej partii Jedności, musi być umoczona w SPRZEDAŻ szefowi Bundesdinstu Franzowi J. Strausowii MOJEJ Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej za pieniądze ze Skarbu III Rzeszy na tajnych kontach szwajcarskich.
FJSt mógł uchodzić za Agenta Stasi, gdyż SZANTAŻOWANY za mord w Poecking pod Monachium, zgodził się na Umowę: Strauss dopomoże kapitałowi stalinowsko-holokaustycznemu wykupić Europę Zachodnią przez tajne konta szwajcarskie za złamanie Dyktatu Poczdamskiego, czego podjął się szwajcarski bankier Stalina, Zdzisław-Izaak Kwaśniewski-Stolzman-Dzugaszwili, co sformułowano w Planie Rzymskim, redukującym Polskę do GG i 16 milionów Polaków.
O Planie Rzymskim dowiedzieli się jednak Gomułka z Chruszczowem, którzy wszczęli Śledztwo przeciw temu bankierowi szwajcarskiemu. Gdy Geremek likwidował tajne archiwum polityczne to zatelefonował do Wałęsy, żeby osobiście ZABRAŁ śledztwo Gomułki-Chruszczowa i oddał Kohlowi, ale Wałęsa „ganiając w Belwederze za Dupami” wysłał po Śledztwo Kaczyńskich, którzy UKRADLI JE. Wiemy to stąd, że jeden z funkcjonariuszy Belwederu przyprowadził tam swoją żonę, która została ZAATAKOWANA PRZEZ WAŁĘSĘ.
Gdy Wałęsa z Geremkiem chcieli wyrzucić za to Kaczyńskich z Polityki to ci opublikowali część tego Śledztwa u Bubla, gdyż Śledztwo to LIKWIDOWAŁO UNIĘ EUROPEJSKĄ jako twór z zakupienia Europy Zachodniej przez kapitał stalinowsko-holokaustyczny. Parę dni temu czytałem, że Ukrainę URATOWAŁY Gruzja i Litwa, czyli śledztwo Gomułki-Chruszczowa w/s Planu Rzymskiego. Ja się z tym zgadzam w tym sensie, że można było to Śledztwo rzucić WŚCIEKŁYM nacjonalistom polskim w Wileńszczyzny, co powstrzymało Putina przed zajęciem Tibilisi. To Powstrzymanie Putina miało zaś wpływ na los Kijowa, który został przegrany nie przez Putina a Gorbaczowa.
Najtęższe umysły polityczne przegrały z ganianiem Wałęsy ZA DUPAMI w Belwederze. Wg książki PIERWSZE ŻYCIE ANGELI M. to zamach Angeli Merkel na USA: NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW został wymyślony przez Najlepszą Policję Polityczną.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.biztok.pl/gospodarka/cenniejsze-niz-zloto-czyli-19-najdrozszych-substancji-swiata_s17958

Do wejścia do technologii Ziem Rzadkich cenniejszymi od złota były tylko lazuryt z Afganistanu i znad Bajkału oraz platyna. Lazuryt udało się osiągnąć chemicznie więc pozostała platyna i Ziemie Rzadkie, których potentatem są Chiny. Mówiono mi jednak, że Niemcy okryli w Jurze Największe w Europie Zagłębie Metali Kolorowych i Ziem Rzadkich, a gdy zapytałem Asza, Dlaczego KGHM nie eksploatuje tego to odpowiedział: TYCH KOMUNISTYCZNYCH ZŁODZIEII DO CZĘSTOCHOWY NIE WPUSZCZĄ. Wcześniej opowiadał ZE ŚMIECHEM i Aprobatą, jak to wiózł do Częstochowy Komunistycznych Trucicieli, którzy wywoływali u pielgrzymów Biegunkę tudzież inne sensacje za które pielgrzymi musieli – ku uciesze Asza – dobrze płacić.
Gdy ogłosiłem, że NAJGĘSTSZA sieć tuneli w Europie jest w siedmiogrodzkim Biharze, co ja interpretowałem jako pozostałość po Największym w Europie zagłębiu złota przemysłowego, to dostałem odpowiedź, podobna sieć tuneli jest w Jurze – czyli że zagłębie to już eksploatowano a Tarnowskie Góry opuszczono po zalaniu kopalń Srebra przez rzekę Babę w XVI w.
Pan jednak wymienia czasami kilkudziesięcio-kilometrowe odcinki tuneli, które nie miały związku z górnictwem, czyli że były FORTECZNE, co przypisywano Kazimierzowi Wlk, ale wg Heinricha Kusche są to dzieła NEOLOTYCZNE – od Szkocji do Armenii. W Lublinie prześledzono taki tunel, który kończył się Szczerym Polu. Zrobiono tam wykopy które wykazały, że stał tam zamek, którzy zniszczyli Mongołowie.
By budować zamki i miasta to trzeba mieć STALONICTWO więc ja od 10 lat piszę, że Atlantyda Platona to AMERYKAŃSKIE WŁADZTWO TERTESSU-TANGERU NA KONWENCJACH STALONICZYCH Z WROCŁAWIEM I KRAKOWEM. Wcześniej pisałem, że na konwencjach Stalowniczych z Azją Mniejszą, za ignorowanie czego Amerykanie zapłacili DROGO. Kar-k'ORFEUSZ zbudował Troję na Złotym Rogu dla eksportu Żelaza i Stali oraz Sarajewo do Przewlekania żelaza z Osieku do Dubrownika. Jeszcze Dioklecjan jechał na tym budując rzymskie Spoletto-Split-Salunę, gdzie mógł się koronować koroną RZYMSKĄ Zdobywca Azji, bo w Krakowie mogli go za to wykastrować.
Czy możliwe było WYGNANIE KASZUBÓW NA 20 LAT? bo mi wiadoma jest taka ewakuacja Serbołużyczan w. l. 1005-1018.. Wandalowie kultury przeworskiej mogli jednak ewakuować Kaszubów przed okupacją przez Skandynawów – zwanych u nas GOTAMI – których wędrówkę PO LODZIE na Pomorze i do północnej Wielkopolski zatrzymał książę Dziadoszan-Hasdingów Wyzymir. Ponieważ nie można było dać Skandynawom Kaszubskiej Metalurgii Żelaza to przesiedlono Kaszubów na Kujawy i Mazowsze – skąd późnostarożytna Mazowiecka Metalurgia Żelaza???
Pan pisze, że w Kronice Czeskiej sprzed Chrztu Polski, jest zapis, że podczas najazdu Czechów na Śląsk z Jednego Kościoła wywieziono sto wozów złota. Były to wozy Kupieckie lub Wojskowe, które brały Jedną Tonę – skąd nasz KILIOGRAM jako 1/1000 Woza; Funt był 1/100 ładunku Tragarskiego a Talent grecki ładunkiem Dokerskim. Mógł to być skarbiec biskupi w krypcie III katedry wrocławskiej lub nyskiej, gdyż złoto jesionickie było przez pewien czas większym zlotem przemysłowym od Siedmiogrodzkiego. Czesi podbijali Śląsk w r. 882 i 955.
Prawdzice władali syberyjskim zlotem od podboju przez Leszka III Wyścigowego Chin, bodaj w r. 777, a w r. 900, gdy Nowogrodzianie i Swewowie zabili cesarza Karola III Grubego pod Paryżem, zniszczyli też Rzeszę Karolińską, anektując Śląsk lewobrzeżny i ustanawiając Protektorat Połabski.
Jeśli idzie o to, że w Moskwie jest Biblioteka Paleologów? to w r. 1965 stwierdziliśmy, że POWINNA być w Nowym Jorku, gdyż podczas Smuty została wywieziona przez Postopryczną ze SKARBEM Iwana Groźnego do tureckiej Odessy a potem do Nowego Jorku. Wg mnie wersje te pochodzą z adresu hołdowniczego Republiki Mnisiej na LabirynTHOSIE-Athosie dla Katarzyny Wielkiej, w którym jest mowa o Bibliotece Aleksandryjskiej jako ISTNIEJĄCEJ, choć ta jako Łup Kalifa trafiła do Tangeru więc na Athosie mogła być Bibliotekę Ptolemeuszy – 20 razy większą od publicznej-Aleksandryjskiej. Pewne dane zdają się jednak mówić, że w czasie II wojny światowej Bibliotekę na Athosie w Żelaznych Skrzyniach – żeby nie zjadły jej myszy – KUPILI hitlerowcy i wywieźli do Niemieckiej Palestyny ze stolicą w Hajfie.
Wszystkie spekulacje kartograficzne o Słowianach powinny wychodzić od opublikowanej przez Anglików mapy Grzegorza Wielkiego, który za zwrot Wenecji Uznał granicę Polski na Adriatyku i Renie jako skuteku oblężenia przez Awarów Konstantynopola i Paryża: http://www.wandaluzja.com/?p=p_100&sName=28.-lechiada//.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ciekawą stroną na witrynie "PRP" proponuje Ci zapoznać się EM (elamak2008@gmail.com ).

Kliknij poniższy odnośnik:
http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=10862&Itemid=56

W Polsce mamy ponad 5mil. żydów. W sejmie 2 rdzennych Polaków. Czas aby im pokazać drogę powrotną. Gościna się zakończyła. Zniewolony Naród Polski cierpi i wymiera a faryzeusze budują nowy Izrael na terenie Polski i Ukrainy.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam Panie Łukaszu to Odkrycie przez Polskich Archeologów w Aleksandrii grobowca Aleksandra Wlk za BŁAZEŃSKIE TAŃCE. I. aleksandryjskim grobowcem Aleksandra była latarnia Faros, w której był Skarbiec i mauzoleum Ptolemeuszy. Z tych racji wysokość latarni powinna wynosić ponad 250 m, gdyż musiała być Widoczna na horyzoncie flota inwazyjna PRZED jej Przybyciem NAZAJUTRZ, co wykluczało wzięcie Aleksandrii z zaskoczenia.
Gdy Rzym dokonał podboju Grecji po II wojnie punickiej to Skarbiec i mumie królewskie musiały być przeniesione do Siwy, która była broniona przez dromadnicę jakiej Rzymianie nie mili. Jednak po podboju Egiptu przez Rzymian Oktawian August kazał przenieść mumię Aleksandra z powrotem do Aleksandrii, gdzie zbudowana dla niej prawdopodobnie grobowiec Alabastrowy.
Ponieważ chrześcijanie niszczyli CO SIĘ DAŁO to poganie ogłosili, że to jest gronowiec ŚWIĘTEGO MARKA, którego to Świętego Marka Arabowie sprzedali Wenecjanom RAZEM Z LWAMI strzegącymi Grobowca – skąd LEW Wenecki.
Po wypędzeniu mnie z Egiptu przez Prezydenta Sadata zleciłem reprezentowanie mnie w Egipcie Francuzom, którzy na podstawie mych Wskazań dokonali NAJWIĘKSZYCH ODKRYĆ EGIPTOLIGICZNYCH więc archeolodzy polscy tańczą w Egipcie Dupaka.

To są Błazeńskie Ogrody Semiramidy, bo ta była MĄDRZEJSZA: http://www.wandaluzja.com/?p=p_255&sName=15.-skutki-wojny-trojanskiej//.
Królowa Sarmatów Diana, po pobiciu Aleksandra Wlk w Kielcach, anektowała Azję Mniejszą, gdzie kazała obudować spaloną świątynię Krezusa, która zmieniał nazwę z Krezojronu na ARTEMNIZJON, oraz wznieść taką sama tylko dłuższą o jedno przęsło na Kadzielni kieleckiej, którą zburzyli Tatarzy w r. 1260.
Cydem Świata nie była Latarnia Faros, ale rozebrany na rozkaz Konstantyna Wlk zespół pałacowy Ptolemeuszy. Zespół ten został przeniesiony do Konstantynopola, gdzie został rozebrany przez Olega i przewieziony na 2 tysiącach okrętów do Kijowa, gdzie został zrekonstruowany jako pałac Książęcy PECZERSK – od Prawdziców jako Pieczyngów, którzy w r. 955 oddali go Czechom.

Medowie irańscy pochodzili od irackich Mittanów, których Indra pociągnął na Wschód. Mittanowie zaś to Kasyci czyli Kaszubi, którzy na przełomie XVII i XVI wieku zostali wezwani przez Hetytów dla Zdobycia Babilonu. Ponieważ Babilon miał wówczas mury NAWODNE to Kaszubi zdobyli je z KOG, na których były wieże oblężnicze. To jest właśnie powód famy o POLSKIM POCHODZENIU MEDÓW.

To jest cywilizacje Pan Shan, która antropologicznie prezentowała EUROPEJSKI TYP DŁUGOGŁOWY. Tą sprawę tłumaczyłem tylko ja w końcu lat 60. w artykule „Kultury środkowoeoeuropejskiego neolitu w świetle systematyki językowej Tadeusza Milewskiego”, że na skutek podboju przez Ariów kultury amfor kulistych i trzcinieckiej ziem między Bugiem a Dnieprem wschodnia grupa kultury pucharów lejkowatych Hellenów-Greków przekroczyła Dniepr i wywędrowała na Wschód, tworząc Cywilizację Chińską. Jest to tzw Fenomen TOCHARÓW. Później zajęto się znanymi już wcześniej JASNOWŁOSYMI mumiami Każgarskimi, z pochówkami w trumnach w kształcie ŁODZI.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LADY, musi Pani bronić swego majątku beze mnie. Wygląda na to, że padła Pani ofiarą tryku prawnego, który został ZAPLANOWANY a w polskim prawie jest KURIOZALNY. Jak to bowiem wygląda, żeby Stara Anglosaksonka została pozbawiona Majątku i Kredytu tylko dlatego, że chce wyjść za Cudzoziemca?
Zwróciła się Pani do US Army o Ochronę, która zgodziła się przewieźć Pani majątek do Polski, ale po odebraniu go przez pocztę wojskową zażądano od ADRESATA dużej zapłaty w Euro? a Pani pozostała Bez Majątku i wymówiono jej Kredyt jako Zdrajczyni, bo US nie mogą sobie pozwolić na utratę Tak Ładnych Amerykanek.
Ja w Niemczech zostałem skazany przez TTTS na 25 lat internowania za ujawnienie Satelitarnej Detekcji Złota, gdyż Kanclerz Kohl nie zgodził się na zamordowanie mnie. Internowanie z ZAKAZEM Pieniędzy, Seksu, Publikacji, Towarzystwa, Fotografowania i Poruszania się, odsiedziałem. Najciekawszy w tym jest Zakaz Seksu, gdyż jestem blondynem, realizowany tak skutecznie, że nie odbyłem ani jednego normalnego stosunku seksualnego – wg przykazania Freuda, że POLITYKA SEKSUALNE JEST PODSTAWĄ RASY I POPULACJI.
W Polsce rządzą Holokauści, ci którzy dokonali Zamachu na majątek Lady, a za Stalina, Hitlera, Bieruta, Gomułki, Gierka, Jaruzelskiego, Wałęsy i Tuska MNOŻYLI SIĘ zaludniając USA. Książę Pożarski z Petersburga napisał np. w swej książce, że Holokauści przy płodzeniu Amerykanów zamordowali na Syberii 17 milionów Polaków, a marszałek Broz-Tito-Pindar, że RÓWNIEŻ Sto Małych Narodów Rosji.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peter Heather, autor Upadku Cesarstwa Rzymskiego, ODRODZENIE RZYMU – Cesarze i Papieże – bój o władzę nad chrześcijaństwem, REBIS Poznań 2013, pierwodruk 1988, cena 59,90 zł – 25%; IMPERIUM I BARABARZYŃCY, REBIS Poznań 2010, 2014, pierwodruk 1988, cena 69,90 zł - 25%

PH podczas pisania tych książek był profesorem King's College in London, co znaczy, że w l. 80 obowiązywała w Anglii historiografia, którą my nazywamy Pruską. Wydawanie jednak tych książek w l. 20. XXI wieku jest Zbieraniem Śmieci, za które to usługi Śmieciarskie Ktoś musi płacić jadaczom fekaliów pruskich i hitlerowskich.
Kanclerz Merkel, o której książka leżała z tymi szmatławcami: PIERWSZE ŻYCIE ANGELI M. (Ralf Georg Reuth i Guenther Lachmann, ZYSK I S-KA Poznań: Nowość), którą kupiłem, dokonała zamachu na USA deklaracją: NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW wg Sprawdzonego systemu: Francuzi zdaję się w sprawach polskich na Niemców jako Kompetentnych a ci SRAJĄ, a za Francuzami powtarza to Cały Świat.
Francja została OTRUTA fekaliami pruskimi i skonsumowana przez kapitał stalinowsko-holokaustyczny, a gdy ostatnio w Paryżu i Marsylii odbyły się demonstracje ŚMIERĆ ŻYDOM to Rabin Paryża powiedział: FRANCJA ZAPOMINA O SWYCH ŻYDOWKICH KORZENIACH, choć Kapetyngów osadzili na tronie w Paryżu Prawdzice po rozgromieniu cesarza Karola III Grubego. My będziemy krzyczeć ŚMIERĆ HOLOKAUSTOM.
W książkach są jednak rzeczy fikuśne, że trzeba je podnieść. Otóż PH nie ma wątpliwości, że WENETOWIE TO SŁOWIANIE – wobec czego Każe im wywędrować z Ukrainy Zachodniej na teren NRD. Stolica Wenedów była jednak od zarania WENETA czyli Bydgoszcz (Big Ghost) a Wenecja znaczyła Małą Wenetę, zaś Wielką rozebrali Krzyżacy w l. 40. XIV wieku. Wenetowie to po prosty jedna z nazw, która weszła do historiografii europejskiej jako WANDALOWIE kultury przeworskiej. Polscy historycy wykazywali transformację nazwy: Wenetowie – Wenedowie – Wandalowie, choć nazwa Weneta ma pochodzić od Wandaluza kultury amfor kulistych, który zdobył to wspaniałe miasto na Hellenach-Grekach kultury pucharów lejkowatych.
Co za idiota zametrykował mury Troi na Złotym Rogu Konstantynem Wlk choć między murami trojańskimi a rzymskimi Konstantynopola jest Przepaść Technologiczną – jakie to przykłady można mnożyć. To doprowadziło do Zidentyfikowania Troi na Złotym Rogu z Jerozolimą Biblijną – ale skoro można było zidentyfikować Troją na Złotym Rogu z Atlantydą to dlaczegoż BY NIE JEROZOLIMĘ!!!??? zwłaszcza, że miał się Podpisać pod tym sam Władymir Władymirowicz Putin.
Gorbaczow Przegrał Ukrainę sprzedając swe karty Troi na Złotym Rogu – którymi osiągnął Tron genseka – Turkom za miliard $
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Paź 12, 2014 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://fakty.interia.pl/swiat/news-berlusconi-broni-putina-humanitarna-ekspedycja,nId,1534624#iwa_item=3&iwa_img=0&iwa_hash=17603&iwa_block=facts_news_small

Berlusconi zakasował swój żart o Obamie. Ciekawe skąd wynika jego pewność siebie? Głupi żart o Obamie był prawdopodobnie, żeby italiani nie glosowali na Obamę, ale zbiegł się z konfrontacją głupiego projektu Ratowania Wenecji MOJŻESZ – z mojej książki „Incydentu nie było” - z mym wnioskiem Ratowania Wenecji techniką Moskiewsko-Warszawską, która jest AKTUALNA. Ponieważ MOJŻESZ był za pieniądze Unijne więc musiał wygrać z techniką M-W, którą Petersburg mógł zrealizować za Stare Żelastwo. Teraz właścicielem techniki Moskiewsko-Warszawskiej są Węgrzy.
Wałęsa nie był agentem SB. Gierek w Przerwanej Dekadzie pisze, że Wałesę finansował Andropow poprzez Kanię, który obłowił się na tym sowiecie. Jeśli Kania, który nie był bogaty z domu, został przy Solidarności krezusem a NIE KRADŁ to skąd? Jedynym wielkim systemem korupcyjnym do Złodziejkiej Prywatyzacji było finansowanie Solidarności.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://marucha.wordpress.com/2014/10/11/wolne-tematy-61-2014/

101. Boydar said - 2014-10-13 (poniedziałek) at 18:23:00
To czemu Pani Lily (100) tego nie wkleiła; są tacy co i całą Encyclopaedia Britannica najchętniej by "paste", nie ma się co szczypać.

Najpierw trzeba sobie uświadomić, że ich kraj nie może mieć w nazwie historyczny człon biorący początek od Polan. Ich nostalgia, ich sentymenty będą zawsze ograniczały rozwój ducha narodowego, gdy w nazwie nie pojawi się słowo Polska. Nadto trzeba będzie wciąż jątrzyć, aby nigdy nie wyzbyli się tęsknoty za Polską i najlepiej monarchistyczną. Należy jednak podawać tę tęsknotę tak, aby zbytnio nie podkreślać imperialistycznej wielkości państwa, chociażby za czasów zygmuntowskich. Wręcz przeciwnie, trzeba ich epatować wyłącznie klęskami, przegranymi powstaniami, muzeami mordów ludobójczych przeprowadzanych na nich, których mają pełno w swojej historii. Z czasem wytworzy się w ten sposób niechęć u Polaków do własnych dziejów i stąd już łatwo sprzeda im się naszą historię, historię naszego Wielkiego Narodu.
Trzeba wciąż powtarzać, że Polak jest mało inteligentny, leniwy, kłótliwy, np. Gdzie zbierze się dwóch Polaków, tam powstaną trzy różne opinie. Polacy żyją w brudzie, są pijakami, erotomanami, zboczeńcami. Układ sił ponadnarodowych, nigdy nie dopuści do tego, żeby Polacy byli bogaci. Oni zawsze będą żyli w nędzy, albo na poziomie wegetacji. Pieniądze należą do nas. Stąd my jesteśmy inteligentni, żyjemy w zgodzie, jesteśmy pracowici i zaradni. Wychowywać ich trzeba w wrogości do zasad. Najlepsza jest w tym wypadku doktryna Korczaka, czyli uczyć ich od maleńkości donoszenia jeden na drugiego. Wytwarzać uczucie zawiści, tak by inny nie dopuszczał do rozwoju drugiego. Zazdrość ma być cechą główną tego plemienia. Niech jątrzą, niech donoszą, niech niszczą siebie nawzajem. Kraj w środku Europy ma być dla nas, bo tylko my z tego potrafimy zrobić dobry interes.
Jeżeli spotkasz Polaka z talentami, nigdy nie podkreślaj jego zdolności, wręcz przeciwnie, tak go minoryzuj, aby sam zrezygnował z rozwoju swoich zdolności, a gdy już nic nie będzie znaczył, wydaj jego teorie i odkrycia pod własnym nazwiskiem. Nawet jeżeli oskarży cię o plagiat, wygrasz w sądzie, bo przecież nasi ciebie będą chronić, a nie rozpijaczonego żula. Pamiętaj, Polak to żul, jeżeli nie – pij z nim tak długo, aż doprowadzisz go do bankructwa.
Jeżeli przypadkiem jakiś Polak dojdzie do pieniędzy, szukaj w jego rodzinie właściwych korzeni, tak byśmy światu ogłosili, że po kondzieli to też nasz. Trzeba pilnować urządzenia powszechnej informacji. Musimy konstruować treści tych przekazów, aby w każdym czasie, całe swoje życie Polak był atakowany złymi informacjami na swój temat. Negacja daje w końcu obrzydzenie, bo niby jaką wartość reprezentuje to plemię?… Sam układaj zdania nienawiści na nasz temat, rozsyłaj je z wyraźnym wskazaniem Polaków jako autorów tej ksenofobii. Wszyscy muszą być przekonani, że Polacy potrafią tylko nas nienawidzić. My niesłusznie cierpimy, niesłusznie znosimy bóle, oni są przyczyną naszej tragedii i niech za to płacą ciągle, bez końca.

http://zenondziedzic.blog.pl/2012/05/02/obywatel-z-d/ ten link to zasługa Pani Lily
Te Zalecenia do POLSKIEJ Polityki Historycznej i Strategii Politycznej wobec Polaków są lepsze od 400 ataków żydowskich ogierków na Światynię Salomona w Jerozolimie.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.interia.tv/wideo-zabojstwo-jfk-wciaz-wiecej-pytan-niz-odpowiedzi,vId,1239095,vAId,94430?parametr=interiatv_wiecej#pst67669189

~znachorek - 11.11.2013 (21:31)

Prawdziwa przyczyna zabójstwa Kennediego. 4 VI minęła właśnie 45 rocznica wydania rozkazu wykonawczego 11110 (E.O. 11110) przez prezydenta Kennedy’ego. Rozkazy wykonawcze charakteryzują się tym że na bazie konstytucji USA muszą zostać wykonane. Słowem, ruki po szwam i nie dyskutować.
W tym miejscu historia robi się bardzo interesująca. Okazuje się mianowicie że numer 11110 był jedynym rozkazem wykonawczym który został całkowicie zignorowany. Dosłownie zniknął, przepadł, rozpłynął się, słuch po nim zaginął. Co oczywiście prowadzi do intrygującego pytania co w nim takiego było że grupa trzymająca władzę tak się tego obawiała? Otóż następcy Trumana, zarówno prezydent Eisenhower jak i Kennedy, rozumieli powagę sytuacji i istotę faktycznego zamachu stanu dokonanego za kadencji poprzednika. Ike nie odważył się jednak wystąpić otwarcie przeciwko trzymającej władzę elicie. Być może dlatego przeżył. Dopiero w swoich uwagach na zakończenie prezydentury zdobył się na szczerość, przestrzegając przed dyktaturą gospodarczo- wojskowego lobby. Natomiast prezydent Kennedy też się orientował czym grozi taka sytuacja i zdecydował się na konfrontację.
Chcąc ratować resztki wpływu prezydenta na gospodarkę i przeciwdziałać wykupywanej własności Stanów Zjednoczonych wydał właśnie ów feralny rozkaz wykonawczy 11110. Z zewnątrz miało to wyglądać jako poprawka do rozkazu wykonawczego 10289 Trumana. W istocie jednak rozkaz wywracał całą elitę finansową USA. Kennedy rozkazał aby departament skarbu (tj rząd federalny) wypuścił certyfikaty na posiadane srebro. Skarb USA miał wówczas olbrzymie rezerwy srebra i srebro było w powszechnym obiegu monetarnym. Na każdą posiadaną uncję srebra musiałby być wystawiony papier. Tylko takiego papieru można by było używać jako pieniądza. Innymi słowy, wyprodukowano by tylko taką ilość dolarów jaka miała pokrycie w srebrze. Kontrola tej produkcji miała znajdować się w rękach rządu. Kennedy zdecydował się na srebro zamiast złota ponieważ rynek srebra jest dużo trudniej kontrolować, a tym samym trudniej go manipulować grupom nacisku. Postanowił wypuścić w obieg 4,3 miliarda dolarów, powstałych w oparciu o realną wartość posiadanego przez USA srebra.
Była to pierwsza od pół wieku emisja pieniędzy przez skarb państwa, z pominięciem FEDu. Z pieniędzy tych nominały $2 i $5 dolarów zdążono nawet wydrukować i puścić w obieg, natomiast nominały $10 i $20 zostały jedynie wydrukowane. Czasu aby i je puścić w obieg zabrakło. Banknoty rządowe miały nagłówek “United States Notes”, w odróżnieniu od “Federal Reserve Notes”. Do dzisiaj są w Ameryce osoby które posiadają takie pieniądze (Fig.1).
Łatwo jest zrozumieć czym groził sprawującej faktyczną władzę w USA elicie dekret Kennedy’ego. Odbierał on Rezerwie Federalnej rzecz najważniejszą w całym przekręcie - prawo do pożyczania na procent rządowi Stanów Zjednoczonych wygenerowanego z czystego powietrza “pieniądza”. Ruch ten natychmiast eliminowałby z biznesu wiele organizacji finansowych, oczyściłby giełdę ze spekulantów i efektywnie wymusił zawieszenie działalności FEDu. Odebrane Rezerwie Federalnej (FEDowi) prerogatywy generowania pieniądza powróciłyby do rządu federalnego, dokładnie tak jak wymaga tego konstytucja Stanów Zjednoczonych.
Rozkaz wykonawczy 11110, autoryzując generowanie pieniądza przez departament skarbu a nie przez prywatny bank jakim jest FED, zawierał dosłowną stypulację “ to issue silver certificates against any silver bullion, silver, or standard silver dollars" [do wypuszczania certyfikatów srebra opartych na srebrnym bullionie, srebrze lub standardowych srebrnych dolarach].
Oznacza to że na każdą uncję srebra w sejfach departamentu skarbu rząd mógł wprowadzić pieniądz oparty na przechowywanym tam metalu. Krótko mówiąc - rozkaz wykonawczy Kennedy’ego oznaczał w praktyce koniec FEDu, koniec przekrętu z papierowym pieniądzem bez pokrycia i koniec związanej z tym bonanzy dla ukrywającej się za tym elity.
Kennedy chciał rewindykować FED przy pomocy Srebra Państowego a ja przy pomocy SARMECKIEGO Babskiego Monopolu Złota. Keynes i Paderewski Uratowali USA narzucając Roosveltowi Faszystowską Nacjonlizację Złota jako ZAPORĘ przed Rentą Deflacyjną Złota i Złotu Rosyjskiemu. Zaporę tą zlikwidował agent Buschów-Bushów z Krakowa-Katowic Ronald Reagan, ale teraz wobec Sarmatyzmu jest ono już niepotrzebna.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Paź 16, 2014 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://marucha.wordpress.com/2014/10/15/niemcy-jacy-niemcy-historia-europy-600-1000-a-d/

Artykuł kończy mapa EUROPA 600 A.D. z komentarzem: „Kolejna mapa potwierdzająca, że Niemiec między Francją, a Polską po prostu NIE BYŁO!” Podmiotową jest tu jednak opublikowana przez Anglików mapa Grzegorza Wlk z r. 600, który za Zwrot Wenecji UZNAŁ granice Imperium Lechickiego na Renie, Alpach, Adriatyku, Maricy, Morzu Pontyjskim i Kaukazie: http://www.wandaluzja.com/?p=p_100&sName=28.-lechiada//.
Jeśli ktoś zapyta, SKĄD granica polsko-frankijska na Renie? to trzeba odpowiedzieć za Niemcami że za ODSTĄPIENIE Awarów od Paryża Frankowie zgodzili się na linię demarkacyjną na Renie, która w 600 r. została uznana za Zachodnią Granicę Polski.
Granica na Renie utrzymała się do bitwy pode Vogatisburgiem-Norymbergą w r. 632, kiedy to Karolingowie – jako Strażnicy Kaftana Bezpieczeństwa Dagoberta Wlk – otrzymali Marchię Niemiecką pomiędzy Renem a Łabą i Solawą.
W r. 789 odbył się w Krakowie Zjazd Karola Wlk z Leszkiem III Wyścigowym i Kalifem z Bagdadu, na którym uzgodniono, że Kalif, za wypędzenie przez Polaków Turków z Afganistanu, Indii i Chin, dopomoże Polakom rewindykować Nadwołżańską Chazarię. W r. 805 najstarszy syn Karola Wlk, Karloman, wkroczył jednak z armią do Czech, wobec czego interweniował Leszek III jako Wojewoda Lech, bo był w Czechach tylko WOJEWODĄ.
Frankowie zaprosili Wojewodę Lecha – bo nie żadnego BECHA, jak chcą Czesi – na Rozmowy i ROZDARLI KOŃMI. W odpowiedzi Sejm spuścił z łańcucha Normanów i wysłał armię z pozostawionym w Krakowie jako zakładnikiem Ludwikiem Pobożnym, która zabiła Karlomana i Ubezwłasnowolniła Karola Wlk. KORONACJA w paryskiej krypcie Karolingów przestawia koronację Ludwika Pobożnego MIECZEM przez Popiela I Gnuśnego: http://www.wandaluzja.com/?p=p_118&sName=30.-polska-popielidow//. SUWEREN nie jest bowiem żadnym generałem frankońskim, ale obcym monarchą.
W r. 886 Prawdzice oblegli Nowogród Wlk, na pomoc któremu cesarz Karol III Gruby wysłał Swewów, ale Prawdzice przekupili ich i razem z Nowogrodzianami wysłali na Paryż, gdzie ci obalili grubasa i wynieśli Kapetyngów. W r. 899 doszło zaś do bitwy pod Lutomierskiem k. Łodzi, gdzie Prawdzice rozgromili i zhołdowali Piastów, aby potem Zniszczyć Rzeszę Karolińską i utworzyć Protektoralne Niemcy ze stolicą w Erfurcie.
W r. TYSIĘCZNYM odbył się w Szczecinie-Gnieźnie Zjazd Milenijny, w czym Gniezno znaczyło STOLICĘ. Był on Koniecznością, gdyż w Kolonii rządził jako Król Niemiecki Karol Dolnolotaryński. Spisek polegał na tym, że Prawdziców jako cytylo-metodystów na Zjazd nie zaproszono, wobec czego urządzili oni konkurencyjne obchody w Kwidzynie, Zatorze-Malborku i Littawie-Królewcu, na które zaprosili Wyklętego Króla Francji Roberta Złodzieja, który wpłynął na Bałtyk w towarzystwie Olafa Tryggvasena.
Przeciw flotom francuskiej i norweskiej stanęły floty polska, duńska i szwedzka, ale do bitwy nie doszło, gdyż Robert przyjął Zaproszenie na Wały Chrobrego – wobec czego cesarz Otton III OPUŚCIŁ ZJAZD. To umożliwiło rozgromienie Olafa w Bitwie Królów u brzegów Rugii, który wskoczył do morza w pełnej zbroi, zaś Otton dał się uprosić – ale ze Złodziejem się nie spotkał – dzięki czemu Cesarscy, Polacy i Węgrzy ZDOBYLI KOLONIĘ.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 202, 203, 204 ... 324, 325, 326  Następny
Strona 203 z 326

Skocz do: