Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna forum.wandaluzja.com
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell

FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Historia Polityczna
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 271, 272, 273 ... 324, 325, 326  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://historia.wp.pl/title,Historica-Lepold-II-wymordowal-10-mln-ludzi-w-prywatnym-panstwie,wid,18165257,wiadomosc.html?ticaid=116809

Leopold Kongijski za sprzedanie 10 milionów Murzynów do Zanzibaru wybudował Secesyjną Brukselę, którą w l. 60-90. idiotycznie WYBURZANO, czyli że nie wszystkie pieniądze poszły na prostytutki paryskie.
Słynne OBCINANIE DŁONI było "rozliczaniem się" z Uciekinierów z karawan niewolniczych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakub Kapiszewski, CHINY WYPIJAJĄ WODĘ I BUDUJĄ WYSPY – Państwo Środka krok po kroku umacnia kontrolę nad Morzem Południowochińskim. Tym razem chodzi o umieszczenie rakiet ziemia-powietrze. Tak Pekin pręży muskułu, aby zastraszyć Rywali, Dziennik Gazeta Prawna, 18 II 2016, s. A6.

Wietnam ustawia się w roli Strategicznego sojusznika USA na Morzu Południowochińskim, o czym świadczy bardzo duże przesunięcie wietnamskiej strefy ROSZCZENIOWEJ na wschód, z kapitalnym naruszeniem stref Konwencyjnych ONZ: Malezji, Brunei i Filipin kosztem oczywiście Zawłaszczenia Pekińskiego oraz strefy Roszczeniowej Tajwanu w południowo-zachodnim pasie do roszczonego archipelagu Paracelskiego.
Złamanie przez Pekin Doktryny Japońskiej o Międzynarodowej GLOBALNEJ Drodze Morskiej Singapur-Japonia przez Cieśninę Tajwańską, stawia Japonię w gronie Konfrontantów na Morzu Południowochińskim. Z powodu zaś SKATOWANIA przez Holokaustów mego Pełnomocnika w NASA Holokauści nie mogą produkować mego Aerobusa, ale mogą go mieć, albo od Japończyków, którzy produkują na prawie wojennym NIPPONA Przeciw KITANOWI, albo od Ukraińców, którym Zezwoliłem na to w roku 1991.
Jest to bardzo ważne, gdyż wg ekspertów ewentualna wojna na Morzu Południowochińskim zacznie się od operacji piechoty morskiej, której podstawowym środkiem jest helikopter. WYRŻNIECIE zaś Apaczy przez Kitany w wojnie jugosłowiańskiej, UMOŻLIWŁO Pekinowi aneksję Morza Południowochińskiego i wyklucza użycie Apaczy przeciw Kitanom na Morzu Południowochińskim.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2016/02/18/wolne-tematy-16-2016/
Ad. 9:

Kamieniołom w Strzegomiu okiem drona. Jeśli dobrze zrozumiałem pana Wandaluzję to tutaj właśnie Egipcjanie z kultury pucharów dzwonowatych podpatrzyli technologię cięcia granitu piłami diamentowymi. Ktoś kiedyś wrzucił tutaj w gajówce film, w który mowa była o tajemniczych blondwłosych Vanirach,którzy pomagali Egipcjanom budować piramidy. Może ci Vanirowie to byli Wandalowie-Słowianie z kultury amfor kulistych?
.https://www.youtube.com/watch?v=ibkB25LPh0o
Niestety, filmu o blondwłosych Vanirach, którzy pomagali Egipcjanom budować piramidy, nie przypominam sobie.

Ciekaw jestem jak pan Juliusz datuje kolegiatę w Opatowie:
.https://www.youtube.com/watch?v=Lb0cHGyKZeU
Kolegiata opatowska jest świątynią PRZEDCEGLANĄ, tj. sprzed Prometeomachii. Wg mnie jest to architektura PRZEDROMAŃSKA czyli SPRZED kremlinów kieleckich Chęsy.

Pytanie do pana Wandaluzji- czy nazwa Hel ma coś wspólnego z Helsinki, Helsingor? Czy jest to pamiątka po Hellenach kultury pucharów lejkowatych?
.https://www.youtube.com/watch?v=uHtKQ1NNOHo//
Oczywiście.

Historia cegły-wersja oficjalna:
http://www.muratorplus.pl/technika/konstrukcje/historia-cegy-od-starozytnosci-do-dzis_60074.html//
W dolnych warstwach zbudowanego przez Pana opactwa na wrocławskim Ołbinie znaleźliśmy wiele cegły BIZANTYJSKIEJ, tj. małych cegiełek do trzymania wątku kamiennego. Jest teoria LOMBARDZKA i DUŃSKA cegły Konstrukcyjnej, ale z mej chronologii architektury wynika jednoznacznie, że cegła Konstrukcyjna pojawiła się w Danii w czasie Prometeomachii a I. dziełem CEGLANYM w Polsce był zbudowany przez Zelnika z Zelandii ceglany mur obronny Starówki Płockiej. Po wypędzeniu przez Posejdona Zelniki przeniósł się do Rygi, którą budował uprowadzonym muratorskim warsztatem kieleckim.

Rzeszów okiem drona. Gdzieś czytałem, że Rzymianie dotarli w te okolice i przez jakiś czas utrzymywali garnizon w miejscu współczesnego Rzeszowa:
.https://www.youtube.com/watch?v=n1nAmXeavs0//
Kiedyś najbardziej PRZEBOJOWYM miastem w Polsce był Wrocław, dziś jest Rzeszów. - GRATULUJĘ. Jeden facet mówił mi, że Niemcy budowali metro z Rzeszowa na Słowację ? Nie pamiętam tej miejscowości, gdzie miał być wjazd, ale kojarzyła mi się z Rzeszowem.

Tajemnicze początki rolnictwa:
http://www.olabloga.pl/rolnictwo-dar-bogow-reptilian//
Przy sprawie Rolniczych Kultur Naddunajskich, datowanych na połowę VI tysiąclecia p.n.e., genetycy orzekli, że uprawiane przez nie zboża miały za sobą 50 tysięcy lat Pozytywnej Selekcji. Rolnictwo Zbożowe nie jest zaś możliwe BEZ sprzężaju i metalurgii żelaza.
http://www.olabloga.pl/piramida-w-ksztalcie-ufo//: OKRĄGŁA piramida Cuiculico na przedmieściu Meksyco City NIE MOGŁA BYĆ ZBUDOWANA PO XXVIIII WIEKU PNE.
http://www.olabloga.pl/szkielety-gigantow-kosmici-bogowie// Szkielet z grobu GIGANTA na Planszy jest z grobu badanej przez Rumunów i Amerykanów Techniki Nuklearnej w Bihaczu - jedynej, która DZIAŁA.

Film o fosie i murach obronnych Wrocławia:
https://youtu.be/6-QMBL0EHhk//
To są fekalia pruskie dla Głupich Polaczków. Konserwator Miejska Hawrylakówna pastwiła się na Wrocławiu NIEMIŁOSIERNIE, bo była kopulowana przez Zdrojewskiego.
Fosa WEWNĘTRZYNA i mury obronne CITY zostały zbudowane przez Henryka III Białego po „powleczeniu przez najemników niemieckich Króla Polski Bolesława Dzikiego na POWROZIE do Legnicy, gdyż książęta krajeńscy zdobyli skarbiec Śląski w Poznaniu”, ale fosa i mury ZEWNĘTRZNE Wrocławia są Dużo starsze.
Jest rysunek BERLINKI NA ŚLUZIE WROCŁAWSKIEJ W ROKU 1242: http://www.wandaluzja.com/?p=p_359&sName=monarchia-slaska//. To jest śluza Nowomiejska na fosie ZEWNĘTRZNEJ: Sypialnia Królewska, której kopią jest Dom Wielkiego Mistrza w Malborku, PŁONIE, gdyż zamek Królewski był Rozbierany jako SPRZECZNA z Prawem Magdeburskim Cytadela, które to Prawo patrycjat przyjął samowolnie po śmierci Henryka II i małoletności jego następców. Tą Samowolę Uznał Henryk III w r. 1260, co manifestuje jego statua w stroju Mieszczańskim na fasadzie wieży farnej, której Niemcy zabrali Miecz i dali rożen do GRILOWANIA.
I. linię murów miejskich z Fosą ŻEGLOWNĄ zbudował Tymoteusz – zięć Posejdona z Poznania, którego Janusz Bieszek nazywa Królem Lechii POZNANIEM. II linię murów NAWODNYCH zaczął zaś budować Henryk I a ukończył Henryk III. Tą linię uzupełnioną o BASTEJE eksponuje WROCŁAW Mikołaja Kopernika z roku 1525, opublikowany w r. 1562 jako NIEAKTUALNY wobec budowy bastionów Włoskich, które ukończono, jak mówi data na portalu Bastionu Polskiego: w r. 1584. Podczas wojny trzydziestoletniej bastiony te przebudowano na HOLENDERSKIE, z olbrzymim bastionem Sakwowym (Wzgórze Partyzantów) mającym chronić miasto przed ostrzałem z Gór Kocich, gdzie po wycofaniu się Polaków w czasie Potopu Austriacy zbudowali CYTADELĘ.
Fryderyk II zbudował Plac Broni na pl. Wolności, który uzyskał przesuwając Fosę na Południe i budując na linii III muru Henryka III Wiadukt dla ciężkiej artylerii fortecznej, oraz ROZBIERAJĄC ceglane mury Tymoteusza.
W Pokoju tylżańskim napisano: TWIERDZA WROCŁAW, ZBUDOWANA PRZEZ FRYDERYKA II HOHENZOLLERNA NA TERENACH ZABRANYCH MIASTU I W ZNACZNYM STOPNIU NA KOSZT MIASTA, PRZECHODZI NA WŁASNOŚĆ WOLNEGO MIASTA. Po podpisaniu Pokoju król pruski przyjął delegację Wolnego Miasta, której ODDAŁ tereny skonfiskowane przez Fryderyka II, tj. Arsenał Artylerii na terenie Ogrodu Botanicznego i Koszary Artylerii na Wyspie Mieszczańskiej, bo inne tereny Twierdzy zostały zakupione prze\z cesarzową austriacką po Potopie na TWIERDZĘ i Strategiczne Zapasy Pszenicy Węgierskiej.
Napoleon myślał, że cichcem wykupi Twierdzę od Wolnego Miasta, ale Clausewitz ukrył w niej 90-tysięczną armię, która, gdy Napoleon zajął Moskwę podjęła Pruską Wojnę Wyzwoleńczą, toteż musiał opuszczać Moskwę w Najsroższą Zimę więc armia wymarła mu z powodu Braku Kalesonów. Gdyby w zapisie tylżańskim była PRAWDA, że Twierdzę zbudowali Austriacy, to Napoleon by się Nie Zabił.
W 1850 r. Prusy skapitulowały w Ołomuńcu przed Austrią i Rosja, rękojmią czego była likwidacja twierdzy wrocławskiej, II co do wielkości w Europie. Twierdzę kupiło na licytacji Świdnickie Towarzystwo Kolejowe, które zrobiło na tym kokosy, gdyż ceny gruntów budowlanych wzrosły WIELOKROTNIE. Olbrzymią cytadele podzielono na 3 dworce: Główny, Górnośląski i Towarowy, i dlatego WYSTROJONY Dworzec Główny był Najładniejszy w Niemczech. Kolej jeździ wiaduktem Fryderyka II.

Kościół Garnizonowy we Wrocławiu:
.https://www.youtube.com/watch?v=Ua0pw5PonNk
Obecną farę wrocławska zbudował młodszy syn Posejdona Innachos podczas Wojny Bogów. Asklepios ze Lwowa zdobył wprawdzie Wrocław, gdzie zbudował 2 ISTNIEJĄCE kościoły: św. Doroty przy Świdnickiej i Mariacki Na Piasku, ale Innachos utrzymał się na zamku Biskupim (Katedralnym) a przez małżeństwo syna Foroneusza z Pragą z Krokowa zmusił Asklepiosa do wycofania się za Wisłę i Wislokę.
Jest to czytelne, gdyż Kroków (nie Kraków) budował fary południowoniemieckie a Innachos meklemburskie oraz Mont-Saint Michel, co przeniosło Wojnę Bogów na zatokę Biskajską.
WYDAJE SIĘ, jakby Gdańsk był budowany przez Niewydarzony warsztat fary w Bieczu ???

Zwiedzanie katedry św. Magdaleny we Wrocławiu:
.https://www.youtube.com/watch?v=XDt_rF6xW8E
To był Pierwszy Kościół Luterański we Wrocławiu. Bryła kościoła w OBECNYM kształcie został zbudowana przez Waleskę Złotowłosa, o czym świadczą ROMAŃSKIE przypory, takie same jak na Prezbiterium Katedry katolickiej jako Mauzoleum Waleski, gdzie wezwałem Bundestag, który finansował odbudowę krypty II przez konto na Moje Nazwisko.
Po zburzeniu kościoła MM przez Mongołów założono przypory GOTYCKIE i Gotyckie okna w Prezbiterium.

Ta uliczka w Strzegomiu jest podobno najstarszą ulicą Dolnego Śląska:
https://www.youtube.com/watch?v=dIVW57qeqp4
Nie może to być Najstarsza Ulica, gdyż pierwotny Strzegom był na Trzech Górach – skąd jego nazwa, którą zamieścił Ptolemeusz. Dopiero w końcu XIII wieku p.n.e. apanażowy książę Chrobrzy, Pan Mórz NEPTUN, zaczął budować miasto Strzegom poniżej swego zamku, który Prusacy przebudowali na Fort GAJ.
Ta Najstarsza Uliczka to Ścieżką pałacową LUWRU Agnieszki Meranki, który Austriacy wobec budowy pałacu Cesarskiego w Lubiążu zaczęli przebudowywać na twierdzę przez zakopanie, co ukończyli Prusacy. Środkową część Pałacu rozebrali komuniści zaś dolną Niemcy przebudowali na Koszary a Polacy na mieszkaniówkę.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Izabela Kacprzak, KONKURENCJA DLA ŁOSOSIA Z NORWEGII – Nowoczesne technologie, jakie powstają w Zachodniopomorskiem, są nadzieją branży przetwórstwa ryb; Rzeczpospolita, 19 II 2016, s. J4

Polacy kupili od Duńczyków patent na hodowlę łososia w solance geologicznej, co jest szansą dla PomZach. Zresztą nie tylko, bo Wisła i Odra były zatruwane górnośląskimi solankami kopalnianymi a teraz powstała szansa na ich użytkowanie PRZEMYSŁOWE. Poza łososiem można hodować też w nich jesiotry a nawet smolty śledzia. Może powstać przemysł odłowu smoltów z dostarczaniem ich do przemysłowych basenów z solanką, co miałoby sens na Pomorzu.
Po powrocie z RFN do Wrocławia w r. 1990 chodziłem na zebrania Dolnośląskiego Klubu Ekologicznego, gdzie proponowałem Bałtycką Konwencję Jesiotrową oraz restytucję bałtyckich tarlisk śledzia ATLANTYCKIEGO, który na skutek przełowienia przez Duńczyków i hanzeatów poszedł w r. 1425 na tarło do Holandii, dając Holendrom tyle co Hiszpanom SREBRO I ZŁOTO AMERYKI. - Gdy zabrakło słowiańskiego Prawa Śledziowego to szlag trafił bałtyckie tarliska i PRZEDSZKOLA Śledzia Atlantyckiego, czego BŁAZEŃSTWEM stał się Śledź Holenderski.
Odbudowa Bałtyckich Tarlisk Śledzia Atlantyckiego jest bardzo łatwa, gdyż wymaga tylko KILKULETNIEGO zakazu połowu sieciami Śledziowymi, kiedy NADMIAR smoltów bałtyckich będzie emigrował na Atlantyk a Śledź wraca na swe Tarlisko.
Moją Bałtycką Konwencją Jesiotrową zainteresował się tylko rudy Szkot, co ZAOWOCOWAŁO jesiotrową konwencją Waszyngtońską. Konwencja ta zdemaskowała jesiotrowy biznes Litewski, polegający na dostarczaniu do Niemiec jesiotra kazachskiego jako BUŁGARSKIEGO – ale komisarze JKWa w Bułgarii żadnych stawów jesiotrowych nie znaleźli.
Przypominam, że Jesiotra HODOWLANEGO to wymyśliłem ja: Gdy mój POMYSŁ z Instytutu Kształtowania Środowiska trafił na biurko Towarzysza Gierka to ten skierował to do Państwowego Gospodarstwa Rybackiego KONIN. Tan Rozszerzono to na JESIOTRA, ale Sowieci nie zgodzili się na hodowlę w tej technice bieługi, jednak przysłali jesiotra syberyjskiego, który okazał się UDANY.
Po upadku ZSRS prostytutka poznańska sprowadziła hydrotechnika z Berlina, który kupił wiadro mrożonej ikry i powołał Światowy Monopol Kawiorowy, bo ów Jesiotr Syberyjski nie był opatentowany ze względu na Sowiecki Monopol Kawiorowy. Ci z Konina zaczęli PŁAKAĆ i poskarżyli się mi więc ROZPĘDZIŁEM ów Światowy Monopol Kawiorowy.
Dzięki Łososiowi Duńskiemu Szczecin ma DOŚCIGNĄĆ za 4 lata Trójmiasto. Na str. J6 „Rz.” jest artykuł: Grzegorz Łyś, STARY ZAMEK W NOWYM WYDANIU; ze zdjęciem Wałów Chrobrego.
40 lat temu proponowałem DLA FINANSOWEGO RATOWANIA SZCZECINA budowę tam Petrochemii i Konstalu dla Berlina w oparciu o hutę WULKAN. Dla Niemców Szczecin był atutem marynistycznym, gdyż brał POKEROWO stoczniowy przemysł brytyjski. W systemie Katowice – Szczecin – Kiruna węgiel był spławiany do Szczecina, skąd rudowęglowce wiozły go do Szwecji, gdzie ładowały RUDĘ którą przerabiano w Szczecinie i dostarczaną frachtem powrotnym Żeglugi Odrzańskiej na Górny Śląsk.
Z drugiej strony Żegluga dostarczała z Górnego Śląska KONSTAL dla stoczni nadodrzańskich, które produkowały PODZESPOŁY okrętowe, dostarczane przez Żeglugę do Szczecina, gdzie JE MONTOWANO – wobec czego brytyjski Lew Morski BYŁ BEZ SZANS. Z tej racji Stocznia Wrocławska zatrudniała 70 tysięcy pracowników.
W kocu lat 90. zostałem zaproszony na polsko-holenderską konferencję ODRA 2006, gdzie dyskutowano Odbudowę ODRY PRZEMYSŁOWEJ. Wszedłem na mównicę i powiedziałem, że Odra Przemysłowa została zniszczona przez komunistów i ZLIKWIDOWANA przez liberałów, wobec czego trzeba ją budować Od Początku: Zadałem retoryczne tyranie: KTO DA NA TO PIENIĄDZE? - NIEMCY. - CZY ODRA PRZEMYSŁOWA SIĘ ZWRÓCI? - NIGDY. - WOBEC TEGO NIEMCY PRZEJMĄ ODRĘ ZA DŁUGI.
Ja byłem na tej konferencji Nieodzowny, GDYŻ TYLKO JA BYŁEM TAM WYPŁACALNY – Czyli że ja miałem Płacić za Odrę Przemysłową a liberałowie mieli KRAŚĆ. Powiedziałem jednak NAJWAŻNIEJSZE, że skoro trzeba Odbudowywać Odrę Przemysłową od ZERA to trzeba pamiętać, że Odra Przemysłowa jest NIEKONKURENCYJNA wobec Kanału Przemysłowego: Sosnowiec – Bydgoszcz – Elbląg, a ten wobec Rudy Kurskiej. Ponieważ jednak Ruda Kurska ODDALA SIĘ od Polski i Czech to powagi nabiera Kanał Przemysłowy.
Protestowano mnie: O CO Z ODRĄ? na co odpowiadałem, że Parki Łowieckie i Odra Jachtingowa – 10-krotnie tańsza od Przemysłowej – jako Droga do NAJWAŻNIEJSZEGO dla Skandynawów Dunaju. Kilka lat temu pocieszył mnie multimilioner norweski, który kupił w antykwariacie niemieckim plany IMPERIALNEGO Pałacu secesyjnego na Wałach Chrobrego, na miarę Wersalu czy Kremla. Chciał to zbudować jako Hotel dla Skandynawów zapewniając, że SZCZECIN BĘDZIE NAJŁADNIEJSZYM MIASTEM NAD BAŁTYKIEM i wielkim ośrodkiem Jachtingu jako skandynawskiego sportu narodowego – ale nie dogadał się.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2016/02/18/wolne-tematy-16-2016/#comment-556287
Ad. 152: Do GAMONIA Zerohero.

To jest SZCZEKANIE Chińskie. Pani AniaK skomentowała mą ostatnią Odpowiedź na Prospekt Blogowy Rubensa: MIĘDZY WÓDĄ A ZAGRYCHĄ (Ad. 133), co się nazywa Tonikiem.
Wypraszam sobie zarzucanie mi przez Gamoni TRUCICIELSTWA.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek Skawiński, JAK HITLER CHCIAŁ ZAATAKOWAĆ USA? Niemieckie bomby miały zniszczyć wschodnie wybrzeże USA: Świat Wiedzy HISTORIA z transparentem: Tajne Plany III Rzeszy: Jak Hitler Chciał Zaatakować USA; 1/2016, luty-marzec, s. 15-23

Hitler był od początku Aktorem Planu Bismarcka, który zakładał wykorzystanie OTRUCIA Rosji i Francji fekaliami pruskimi w postaci Troi Schliemanna również dla ZGARNIĘCIA. Doktryna konserwatyzmu angielskiego mówi bowiem o władztwie kapitału historycznego nad finansowym, więc Zniszczenie zniszczenie finansów Rosji i Francji WYGNANIEM rosyjskich papierów wartościowych z giełdy berlińskiej, którą to BOMBĘ musiała przyjąć giełda paryska, destabilizowało związane ze sobą silnie mocarstwa anglosaskie. Tym decydujący CIOS zdała córka Hitlera z zamrożonej spermy (Moskwa, Praga, OstBerlin) rzucając mi w twarz: NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW, co skazało mocarstwa anglosaskie na fekalia Hitlera w postaci Satelitarnej Detekcji Złota, obsługiwanej przez Juden SS.
Ja nikogo fekaliami nie częstuję. W odpowiedzi na moją książkę „Incydentu nie było, Gdańsk 2001” Anglicy opublikowali paszport Adolfa Hitlera jako POTRÓJNEGO Żyda a teraz zaś Hitler okaże się Żydem POCZWÓRNYM jako Holokaust czyli Amerykanin. Kiedyś była węgierska komedia, jak to prześladowany przez antysemitów Adolf Hitler został Antysemitą i poprowadził Niemców do Zwycięstwa – co STAŁO SIĘ CIAŁEM w postaci skarbca Hitlera w Wałbrzychu, który Gwarantuje Niemcom WSCHODNIĄ granicę na Missisipi, do zapicia czego potrzeba TONIKU.
Hitler był HAZARDZISTĄ z Parowca na Missisipi, który postawił Wszystko na Plan Bismarcka „zwinięcia Rosji i USA” Gambitem, który zrealizowała dopiero jego córka Trując USA i WBr Satelitarną Detekcją Złota. Został bowiem zwarty Układ RFN z USA, że za Skarb Włastów w Modlinie Niemcy dostaną Skarb Hitlera w Wałbrzychu, ale Izba Lordów wykorzystała Skarb Włastów do rewindykacji Angosaskich USA. Namiary geofizyczne AGH w Wałbrzychu miały zaś wykazać 2,5 miliona ton złota, co odnosi się historycznie tylko do Bułgarskiego Skarbu Imperialnego, a to znaczy, że Holokauści zostali nie tylko Anglosasami, ale i Hitlerowcami i będą się Modlić do Paszportu Adolfa Hitlera.
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski z USA mówił, że politolodzy z uniwersytetu w Monachium tłumaczyli Adolfowi, że ROSJĘ MA W KIESZNI przez pakt Antykominternowski, do którego Polska, jako państwo faszystowskie, przystąpić MUSI. Otóż to wsadzenie sobie przez Adolfa Rosji do KIESZENI przesądzało los USA, które np. przez rewolucję Antymurzyńską stawały się niemiecko-żydowskie z granica na Missisipi, co było realizacją Planu Bismarcka.
Hitler URATOWAŁ Polskę przed paktem Benesza ze Stalinem i czechosłowacką bombą atomową jako STALINOWSKĄ, ale Beck oszukał Hitlera, bo do paktu Antykominternowskiego nie przystąpił i udziału w rozbiorze Czechosłowacji nie wziął, co Osamotniło Hitlera, który musiał Zdjąć Płaszcz Krzyżowca Antybolszewickiego. Musiał się nawet sprzymierzyć ze Stalinem przeciw Polsce, wobec czego upadł w bitwie nad Bzurą Gambit Antyamerykański. Gambit ten miał polegać na ogłoszeniu w Brześciu Litewskim, że Sowieci przy płodzeniu Amerykanów zamordowali 12 milionów Polaków i Sto Małych Narodów Rosji.
Po upadku Gambitu Antyamerykańskiego Niemcom pozostała doktryna Himmlera, że ISLAM JEST NIEMIECKI, której przestraszył się Mussolini. Zapomniałem nazwiska jednego szlaguna mazowieckiego, który bodaj w r. 1967 tłumaczył mi, że analogicznie do antybrytyjskiej i antysowieckiej doktryny Himmlera była doktryna Hitlera, obliczona na podbój USA przez Latynosów.
Gdy Sowieci weszli do Afganistanu to facet z wywiadu wojskowego zaczepił mnie, CO JA NA TO? Ja, że KLUCZ DO AZJI itd., na co on: TO KONIEC ZWIĄZKU RADZIECKIEGO, będziemy sami bronić granicy Zachodniej. - DLACZEGO? - ISLAM POLITYCZNY PÓJDZIE ZA NIMI.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://tech.wp.pl/kat,1009659,title,Gemini-helikopter-do-zadan-specjalnych-Spojrzcie-na-jego-smigla,wid,18171708,wiadomosc.html

GEMINI - HELIKOPTER DO ZADAŃ SPECJALNYCH. SPÓJRZCIE NA JEGO ŚMIGŁA.

Pięćdziesiąty RYWAL Znienawidzonego przez Amerykanów mego AEROBUSA: http://www.wandaluzja.com/?p=p_279&sName=45.-nowa-technika-lotnicza - skany// i pierwszy, KTÓRY NIE JEST ZAJOBEM. Nie wiem, czy nadaje się na helikopter BOJOWY, ale nawet Jeśli to tak jest NIEKONKURENCYJNY wobec Aerobusa jako SADDAMA, KITANA, NIPPONA, KAMAZA czy TATA na kapitale południowokoreańskim.
Zakłady GEMINI helicopters są w Albercie Kanada – GRATULUJĘ.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2016/02/19/bury-w-hajnowce/
46. Wandaluzja said - 2016-02-20 (sobota) @ 10:53:55
To była walka miedzy Beria a Bierutem. Rokossowski zdobył Modlin, gdzie było Złoto Włastów z Wrocławia, i dał Bierutowi, który wykupił za to od Berii Podlasie, którego prywatnym Folwarkiem była Białoruś.
Otóż Beria po zainkasowaniu Zapłaty zaczął mordować Polaków na Białorusi paląc wsie z Mieszkańcami i zorganizował na Podlasiu akcję zbierania Podpisów za Przyłączeniem Podlasia do Białorusi.
Wobec tego Bierut kazał ORDONOWI wymordować komisarzy Berii i spalić kilka wsi NA SPOSÓB BERIOWSKI jako Groźbę Powieszenia Stalina i OSTRZEŻENIE przed rzezią Beriowców na Białorusi.
Tą historię znam z rodzinnego domu.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.biztok.pl/biznes/od-przyjazni-do-interesow-czyli-najslynniejsze-biznesowe-duety_s22839

WOŹNIAK-JOBS to nie para Biznesowa tylko ZŁODZIEJSKA. Stefana Woźniaka widywałem WIELOKROTNIE jako młodszego brata Kierownika Mechaniki Precyzyjnej ELWRO Michała Woźnicy – Żyda węgierskiego z Oświęcimia – z czego wynika, że po wyemigrowaniu do USA zmienili nazwisko na WOŹNIAK.
Michał Woźnica zyskał rozgłos jako twórca Plagiatu Mikrokomputera MYSZ Jacka Karpińskiego, który oglądałem na biurku Michała w ELWRO. Mój brat mówił mi, że gdy informatycy z Warszawy zrobili w Elwro awanturę za PLAGIAT to Komputer Woźnicy kupili Bułgarzy, na co wszyscy położyli uszy po sobie a piękne Kurwy Bułgarskie, które pilnowały tego kapitału, przypominam sobie.
Bułgarzy wywieźli Komputer Woźnicy do Indii, gdzie studiowali synowie Teodora Żiwkowa, których było 168, i utworzyli firmę Bangalur Microsoft, która okazała się MICROSOFTEM Amerykańskim. GENIUSZEM Steve Jobsa został Stefan Woźniak a GENIUSZEM Billa Gatesa Michał Woźnica. Gdy jednak Steve Jobs chciał zamordować w Kalifornii Stefana Woźniaka to ten oskarżył go SĄDOWNIE, że Żadnego APPLE-Myszy nie było tylko POLUTOWALI w Garażu podzespoły przywiezione przez Michała Woźniaka. - Afera na miarę Wojewody KIJA z Kijowa, którego Myszy Zjadły.
Sprawa została załatwiona dokładnie według 23. punktu instrukcji NKWD: 45. Przykazań Niszczenia Polski i Polaków: http://www.wandaluzja.com/?p=p_327&sName=testament-stalina// 23. Należy zwrócić szczególną uwagę na ruch racjonalistów i wynalazców, rozwijać go i popierać, ale wszystkie odkrycia dokładnie rejestrować i zapisem przekazywać do centrali. Dopuszczać do realizacji tylko te wynalazki, które przydatne są w przemyśle wydobywczym, wstępnej obróbce i określone w specjalnej instrukcji. Nie mogą być realizowane te odkrycia, które mogłyby doprowadzić do wzrostu produkcji kosztem ograniczenia wydobycia surowców lub zaniechania zaleconych działań. W wypadku głośnych odkryć spowodować ich sprzedanie za granicę. Nie dopuszczać do publikacji zawierających wartości opisów wynalazczych.”
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=18174600&kat=1342&title=Walesa-60-proc-bezpieki-to-byli-patrioci-Czuli-ze-chronia-Polske-przed-niszczessciem

WAŁĘSA: 60 PROC. BEZPIEKI TO BYLI PATRIOCI. CZULI, ŻE CHRONIĄ POLSKĘ PRZED NIESZCZĘŚCIEM

- 60 procent bezpieki to byli patrioci. Czuli, że chronią Polskę przed nieszczęściem, bo przekonano ich, że nie ma szansy na urwanie się Sowietom. Tam było więcej bandytów i łobuzów, niż w innych zawodach, bo to taka służba, ale nie wszyscy. Nie żartujmy, gdyby oni się postawili, byli tacy, jak ich oceniamy, żadnej szansy na wolność by nie było - w ten sposób Lech Wałęsa opisał tajne służby PRL w "Faktach po Faktach" na antenie TVN24. Zdaniem byłego prezydenta, "remisowe zachowanie" służb umożliwiło zwycięstwo "Solidarności". - Im się wydawało, że oni mnie wciągają, a ja byłem przekonany, że to ja ich wciągnąłem - stwierdził Wałęsa.
Gierek mówi w Przerwanej Dekadzie, że WAŁĘSĘ FINANSOWAŁ ANDROPOW POPRZEZ KANIĘ. Te 200 milionów dolców, co dała Wałęsie CIA, To Gówno, które nawet do Milewskiego w Brukseli nie dotarło, gdyż zostało ukradzione przez Roberta Maxwella, który sprzedał Jaruzelskiemu monitorowane przez Mossad komputery i takie darował Solidarności więc Milewski dowiedział się o tym dopiero po kilkunastu latach. Wielką Kasę postawił na Wałęsę dopiero Andropow.
Gierek mówi: Kania nie był bogaty z domu i NIE KRADŁ, bo myśmy patrzyli na ręce. Skoro zaś został KREZUSEM to Znaczy, że obłowił się przy Andropowie i Wałęsie, gdzie MYŚMY dostępu nie mieli.
Stan Wojenny był dla wydania Wariackich Papierów dla 128 tysięcy solidarnościowców, którzy nie mili spermy jerozolimskiej, i 12 tysiącom nacjonalistów, z których żaden do polityki nie wrócił, więc można było Polskę WYRZUCIĆ NA ŚMIETNIK: http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Polska-na-smietnik-Jacek-Zakowski-bez-Walesy-historia-II-polowy-XX-w-sie-nie-domknie,wid,18174802,wiadomosc.html//.
Gierek powiedział, że WAŁĘSA NIE BYŁ AGENTEM SB TYLKO KGB dla Zlikwidowania Polski. Były 2 instytucie, które nie kryły zamiaru zamordowania mnie: Armia Amerykańska i Prezydent III RP Lech Wałęsa dla Armii Amerykańskiej, która CHRONIŁA Satelitarną Detekcję Złota. Przed Amerykanami uratował mnie Kanclerz Kohl a przed Wałęsą Aleksander Kwaśniewski. Jarosławowi Kaczyńskiemu przypisuje się powiedzenie o Wałęsie: GORSZY OD NAJGORSZEGO KOMUCHA.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pon Lut 22, 2016 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=18175604&kat=1342&title=Stanislaw-Ciosek-Bzdura-totalna-Na-Walese-nie-bylo-sposobu//

Ciosek gra Wariata. Wałęsa na Agenta się nie nadawał, gdyż był ROZBIJACZEM, i właśnie jako Rozbijacz miał Zniszczyć i ZLIKWIDOWAĆ Polskę. Gierek mówi, że Wałęsę finansował Andropow przez Kanie, który obłowił się na tym sowicie. „Kania nie był bogaty z domu i NIE KRADŁ, bo myśmy patrzyli na ręce, a skoro został KREZUSEM to przy Andropowie i Wałęsie, gdzie myśmy dostępu nie mieli.”
Wałęsa został Wyrejestrowany w r. 1976, bo przeszedł do KGB, jako Możebny Zniszczenia Polski. Czesław Wójcik mówił wielokrotnie, że był na spotkaniu z Profesorem z Kijowa, który przywiózł gazetą z Odessy, w której profesor szkoły KGB w Odessie opisuje, JAKIM TO UCZNIEM BYŁ LECH WAŁĘSA.
Gdy wróciłem z RFN w 1990 r. to w TVP zapytano Wałęsę, JAK TO SIĘ STAŁO, że w Wykidajły awansował na Przewodniczącego Związku? Wałęsą zrazu nie pamiętał, ale Przypomniał sobie: Z Warszawy przyjechali Intelektualiści, z Mazowieckim i Geremkiem. Komitet strajkowy kazał mu ich Wyrzucić i Poszedł Spać – ALE JA ICH NIE WYRZUCIŁEM TYLKO ZAPROWADZIŁEM DO AULI, POSADZIŁEM PRZY STOLE PREZYDIALNYM I OBUDZIŁEM ROBOTNIKÓW.
Dokonał więc zamachu stanu według instrukcji z Odessy, bo robole WYPIERDOLILI Komitet Strajkowy dla nałożnika Hitlera.
W RFN opowiadano, że multimilioner amerykański kupił u Stasi teczkę Wałęsy, której kopię przekazał Solidarności ze słowami, że jeśli nie zrobią Porządku z tym agentem kapitału nowojorskiego to ON ZROBI PORZĄDEK.

https://marucha.wordpress.com/2016/02/20/wolne-tematy-17-2016/
217. NICK said - 2016-02-22 (poniedziałek) @ 21:01:53:
ZASADNICZY KOMENTARZ. Wandaluzja. (216).

Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Wto Lut 23, 2016 7:14 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Wto Lut 23, 2016 12:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Towarzystwo Wałbrzych-METRO
https://www.youtube.com/watch?v=gI_tLWTt_1A
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Wto Lut 23, 2016 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Towarzystwo Wałbrzych-METRO:
http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/dziejesienazywo-zlota-bizuteria-jak-bankowa,70,0,2024774.html//
Plansza ze złotą biżuterią i transparentem:
TO LEPSZE OD LOKATY W BANKU.
POSŁUCHAJ CO MÓWIĄ EKSPERCI

Keynes i Paderewski WYMOGLI na Roosevelcie Nacjonalizację Złota dla Zapobieżenia Wykupienia USA przez NIEWOLNICZY przemysł sowiecki – z wydajnością pół kilograma złota na CZASZKĘ – oraz likwidacji Wielkiego Kryzysu.
KRYZYSY są bowiem powodowane Ucieczką pieniądz i kapitału od papierów wartościowych do Renty Deflacyjnej Złota, która jest zawsze WYŻSZA od renty kapitałowej. Po co tyrać w Biznesie i Rządzić przemysłem Papierami, gdy można kupić Złoto i mieć zysk znacznie Większy przez złożenie w sejfie czy banku.
Nacjonalizację złota USA zlikwidował familiant Buschów-Scherffów-Bushów Ronald Reagan. Przed Likwidacją uratowała USA Kanclerz Merkel DAJĄC im Złoto Włastów z twierdzy Modlin, które DZIAŁA jak Złota Państwowe, Gwarantując WYPŁACALNOŚĆ USA – ale Izba Lordów położyła rękę na Zlocie Włastów dla rewindykacji Anglosaskich USA.
Ostatnio DOLAROWI Stadnickiego zagroził BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Południowa Afryka) powołując wspólny system bankowy Negujący Dolara. Rywalem i Wspólnikiem Dolara miał być EUROS na Satelitarnej Detekcji Złota, ale nieformalnej spółce $-E zagroził Wąż Walutowy BRICS na Reaktorze SKODA.
SPADKOBIERCĄ $-E mają być Posthitlerowskie Niemcy na Skarbcu Hitlera w Wałbrzychu, którym ZAGROZIŁEM ja przez OBALENIE Keynesa i Paderewskiego z ich ANTYKRYZYSOWĄ Nacjonalizacją Złota. Antytezą Keynesa-Paderewskiego jest SARMACKI Babski Monopol Złota, co jest podziałem kapitału na KOBIECE złoto i MĘSKIE papiery wartościowe.
W paszporcie Urzędowego Żyda Adolfa Hitlera napisano: Penis – mały (co znaczyło, że nieobrzezany). Greckie tuniki były krótkie, gdyż Grecy wyznaczyli relację Penis - Inteligencja, co pozwalało rozpoznać Inteligencję po Penisie. Paszport ten nie pochodzi z komedii węgierskiej tylko z akt Inteligence Service.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Wto Lut 23, 2016 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2016/02/20/wolne-tematy-17-2016/
8. Rubaszny Rubens said - 2016-02-20 (sobota) @ 20:37:09

Ciekaw jestem jak pan Wandaluzja datuje te kościoły z Pomorza Zachodniego. Podaję dwa przykłady a jest ich więcej. Wyglądają jakby były dziełem jednej szkoły muratorskiej:
http://www.architektura.pomorze.pl/index.php?art_id=613
http://www.architektura.pomorze.pl/index.php?art_id=626
To jest Pomorska Architektura Granitowa kultur Naddunajskich, rozbudowywana drewnem i CEGŁĄ. Najstarszym dziełem tej architektury był prawdopodobnie rozebrany przez gierkowców chram w Pile – wyraźnie według modelu glinianej katedry wawelskiej, na miejscu której Pan z Wrocławia zbudował katedrę na kolumnach NEFRYTOWYCH z Jordanowa.

Zwiedzanie zamku Helsingor. Nazwa podobnie jak Helsinki czy Hel jest pamiątką po Hellenach z kultury pucharów lejkowatych,którzy przypłynęli z Ameryki Północnej na początku V tysiąclecia pne:
.https://www.youtube.com/watch?v=NTBu1tmMSsg//
To jest prawdopodobnie NAJSTARSZY zamek CEGLANY w Europie Północnej, a jeśli tak to został zbudowany przez Tartess-Tanger. Zeus z Poznania zlikwidował mury neolityczne budując wewnątrz nich regularne gmachy mieszkalne z narożnymi wieżami, które przebudowano Renesansowo. W zamku II mieszkał podczas podboju i okupacji Danii w l. 1085-6 historyczny Hamlet Mieszko Bolesławowic, którego dramat rozegrał się na dworze stryja w Płocku.
Anonim Roskildzki nic nie wie o Hamlecie a jest to dramat ROSKILDZKI. Hamlet pojawia się ANACHRONICZNIE u Saksa Gramatyka. Dramat Płocki napisał nie poeta Judyty Czeskiej Widsith, który po jej śmierci wyjechał do Anglii, ale panegirysta Mieszka Bolesławowica Gall Anonim z Wenecji a do Danii przynieśli go repatrianci po śmierci Mieszka w r. 1089.

Kultura pucharów lejkowatych jest również odpowiedzialna za te grobowce na Kujawach zwane polskimi piramidami:
.https://www.youtube.com/watch?v=vrZAxhyQ1AQ//
Kiedyś uważano Grobowce Kujawskie za kulturę amfor kulistych, ale grobowce AK okazały się tam WTÓRNE. Teraz WTÓRNYMI okazują się grobowce pucharów lejkowatych czyli Hellenów, z czego wynika, że GK budowała ludność kultur Naddunajskich. W Słoniowicach Wielkich k. Kazimierzy Wlk odkryto drewniane PAŁACE, które mogły być pierwowzorami GK.
Przez Słoniowice wiedzie droga z Panonii via Spisz do Kielc. Naddunajcy mogli tędy pędzić bydło, które zamykano w wielkim kwadratowym dziedzińcu, zamkniętym z 3 stron wielkimi równymi nasypami a z IV strony PAŁACEM drewnianym, pod którym znaleziono resztki zwietrzałego grobowca megalitycznego. W jednym z takich OBRABOWANYCH grobowców znaleziono miedziany sztylet, co świadczy, że były bogato wyposażone.

Artykuł o reliktach zamku na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu:
http://medievalis.przewodnikwroclaw.eu/2015/09/ratujmy-wroclawski-zamek/
Zamek ten jest nazywany KSIĄŻĘCYM, ale ja podczas wykopalisk Franza J. Straussa w połowie lat 80. wykazałem, że to był zamek BISKUPI. Gdy rada miejska SKONFISKOWAŁA Henrykowi IV Probusowi zamki Za Długi to wprowadził się on prawem kaduka do Złotego Biskupa ZAŻYWAJĄC jego bogatego skarbca. Zamek Królewski był na Nowym Mieście a Książęcy na Uniwersytecie.
Moją kwalifikację zamków wrocławskich potwierdziły wykopaliska na Uniwersytecie. Znaleziono tam mianowicie Majestatyczną pieczęć Henryka IV, co tłumaczyłem TYLKO JA: Gdy pokojowiec obudził Księcia, że na zamku są Halabardnicy, to ten kazał mu ukryć Pieczęć, którą ten wsadził w Szczurzy Kąt: (J. Prawdzic-Tell, Obrona Wyspy Książęcej przed halabardnikami, Gazeta Robotnicza, 22 XII 1994, s. 7): NIE STAWIAJ SIĘ TAK HARDO, BO DOSTANIESZ HALABARDĄ.
Na Ostrowie odkopano mur forteczny pochylony o 45 stopni (E. Małachowicz, Wrocławski zamek książęcy i kolegiata św. Krzyża na Ostrowie, WPWr 1993, s. 83). Panowie Profesorowie pokiwali głowami NA PARTACKIE FUNDAMENTOWANIE, ale wytłumaczyłem im, że przy oblężeniu załogi Henryka Głogowskiego przez mieszczan i Henryka Grubego w 1291 r. założono PODKOP OBLĘŻNICZY, o czym Masoni słyszeć nie chcieli i JAKBY chcieli mnie otruć, jak Hawrota ???
Henryk Legnicki nie miał we Wrocławiu Ni Pałacu Ni Zamku, bo gdy zażywał kąpieli w neolitycznym zamku na Wojnowie to został pochwycony przez Henryka Glogowskiego i uwięziony w BECZCE – jak w Bagdadzie?

Erdogan chce odtworzyć Imperium Osmańskie?
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/erdogan-chce-odtworzyc-imperium-osmanskie//
Erdogan tworzy Imperium TURYSTYCZNE a to Najważniejszy Przemysł. Musi jednak wyeksponować Yenicapi jako Najstarszy Port; Hagia Sophię jako Mauzoleum Eurydyki oraz Troję Homerowską na Złotym Rogu. Ja zgodzę się na przekopanie Kanały Marmaryjskiego za Kontrybucję Badenii-Wirtembergii za TROJĘ-EXPO w r. 2001, która była Szydzeniem ze mnie. W Hissarliku nie znaleziono ANI JEDNEGO grobu trojańskiego czy greckiego, choć jest to teren przebadany Najlepiej.
Mapa 1566, w którym umarł Sulejman Wspaniały jest niedorzeczna. Polska miała ZAWSZE dostęp do Morza Czarnego, bez czego list Kozaków LEWOBRZEŻNYCH do sułtana Mehmeda Myśliwca w r. 1667 nie miałby sensu; Kozacy Prawobrzeżni przyjęli jednak Ultimatum na wieść o bitwie pod Mątwami-Inowrocławiem. Podczas oblężenia przez Sulejmana Oranu ruszyła polsko-moskiewska wyprawa na Powołże, co było wydarzeniem na miarę Klęski Niezwyciężonej Armady. Poza tym Turcja była uzależniona od drewna szkutniczego z Litwy.
Sulejman umarł w LEKTYCE podczas desperackiego wypadu Węgrów z twierdzy Szigetvar w południowo-zachodnich Węgrzech. Wypad zakończył się klęską więc załoga – nieświadoma śmierci sułtana – skapitulowała.

Tajemnicze potwory na starożytnych egipskich rzeźbach:
http://www.podkop.com/2016/02/18/serpopardy-dinozaurowate-starozytne-stwory/
Dla mnie ważne jest, że słonie Syryjskie czyli MAMUTY przedostały się ze zwierzyńców faraonów do Nilu, którym rozprzestrzeniły się po Afryce. Słoń syryjski ostał się jako Słoń Wodny, gdyż został wyparty z DZUNGLI przez hodowanego przez Ptolemeuszy w Sudanie indyjskiego słonia HANNIBALA.

Wrocławskie tympanony fundacyjne:
http://medievalis.przewodnikwroclaw.eu/2014/11/wroclawskie-tympanony-fundacyjne/
Należący do Włastów kościół Mariacki Na Pisku został PRZEDŁUŻONY przez Pieszkę o 3 przęsła na Wschód, a 3 przęsła zachodnie z masywem wieżowych zbudował Asklepios ze Lwowa podczas Wojny Bogów. Włastowie zbudowali tylko kaplicę św. Jadwigi z Prawdziców w Trzebnicy portretując się Pod Krzyżem, gdyż tą drogą szedł Oślepiony i Objęzyczony Piotr do Poznania. Trzebnicę Włastowie otrzymali od Jadwigi z Prawdziców, od której pochodzi gotycka sztuka trzebnicka.
Kościół św. Krzyża został zbudowany za pieniądze ze skarbca Biskupiego, gdy Henryk IV Probus WPROWADZIŁ się do zamku Biskupiego. Po zbudowaniu tego Mauzoleum Książęcego w 1282 r. warsztat budowlany wyjechał do Lublina, gdzie wzniósł wspaniałą farę lubelską. Biskup jednak nie odzyskał zamku na Ostrowie, gdyż po otruciu Henryka IV zamek został obsadzony przez Henryka Glogowskiego a po zdobyciu ZBURZONY przez mieszczan, więc Henryk Gruby musiał mieszkać na Wojnowie.

Kościół św Marcina na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu:
http://medievalis.przewodnikwroclaw.eu/2015/11/kosciol-sw-marcina-na-ostrowie-tumskim/
Rotunda św. Marcina na zamku Biskupim jest pozostałością Mniejszej z 2 olbrzymich wież. Podczas wykopalisk Franza J. Straussa sformułowałem relacje pomiędzy zamkami nad Młynówką: Biskupim Innachosa i Piaskowym Asklepiosa. Gdy Innachos zbudował wielki gród RUSZTOWY to Asklepios kazał zbudować OBECNY kościół Mariacki – żeby widzieć, co się w tym grodzie dzieje. Wobec tego Innachos kazał zbudować 2 olbrzymie wieże, żeby wiedzieć, co si8.ę dzieje ZA TYM KOŚCIOŁEM. Wieże te kazał rozebrać Attyla podczas III wojny Huńskiej.

Renesansowy Wawel:
http://butterfield-reignbeau.blogspot.com/2014/05/renesansowy-wawel.html//
Tzw. Kraków Renesansowy jest rysunkiem Kopernika z r. 1509: http://www.wandaluzja.com/?p=p_209&sName=40.-horologia-polska//. Prawdopodobnie PIERWSZYM polskim władcą Renesansowym był Władysław Jagiełło.

Artykuł o przedromańskich kościołach:
http://www.travelandarts.com/2015/12/przedromanskie-koscioy-na-wzgorzu.html//
Największą świątynią PRZEDROMAŃSKĄ jest kościół św. Jerzego na Hradczanie, zbudowany przez Kroka dla Jura-Uranosa. Chronos zbudował dla Jura na Wawelu Budowlę Czworokątną z piękną wieżą, ale Krok wygnał go do Kazimierza Dln i Płocka i zbudował w Łęczycy MODEL dla mauzoleum Jura na Wawelu w postaci Tumu, który się Spodobał więc został powielony w POWIĘKSZENIU na Wawelu jako Katedra Romańska choć był Przedromański”, oraz w Niemczech.
Konstruktywizm Romański upowszechnił u nas zięć Kroka Chęsa-Hanys-Hanza-Hans-Amfiktion w postaci Kremlików Kieleckich jako STALOWNI kieleckich, dla konwencji stalowniczej z Dionizosem z Tartessu-Tangeru.

Zamek w Nowym Sączu:
http://www.krawontka.pl/ruiny-zamku-w-nowym-saczu/
Cienkie mury zdają się świadczy, że był to kral dla bydła panońskiego, budowany równocześnie z Szydłowem.

Film o bitwie pod Legnicą:
.https://www.youtube.com/watch?v=rDDlHgQBcAg//
Według Kroniki Irańskiej to Wielki Chan Mongołów Ugedej przeszedł Ural 2 armiami po 200 tysięcy wojowników, z których Północna rozbiła na Białą armię Bułgarską o sile 400 tysięcy wojowników. Autor Kroniki dodaje, że BUŁGARZY mieszkają do Uralu do ziem Franków czyli Niemców, czyli że bitwa nad Białą była z Polakami.
Z tego wynika, że rację mają historycy sowieccy, którzy siły mongolskie w Polsce i na Węgrzech szacowali PO 120 TYSIĘCY. Ugedej udał się do Iławy Mazurskiej chcąc forsować Wisłę pod Toruniem, ale dokonał tego powyżej Płocka i ZAWAROWAŁ pod Łęczycą: Mój artykuł w Gazecie Robotniczej w r. 1994 ze złośliwym błędem redakcyjnym ma tytuł ŁĘCZYCA CZY LEGNICA? w którym tłumaczę Śmierć Ugedeja w Bagnistym Lesie odejściem Henryka II naprzeciw Bajdarowi pod Sandomierzem z pozostawieniem Dowództwa pod Łęczycą wojewodzie kaliskiemu Borkowicowi, który zaraz po odejściu Henryka Zaatakował Ugedeja.
Po śmierci Wielkiego Chana następcą został Ordon-Mendog, ale do Krakowa przybył przez Spisz Batu, któremu udało się uwolnić z Wielkopolski zablokowanego tam Mendoga. Mendog był dowódcą dość skromnych sił mongolskich pod Legnicą, bo 50 tys, gdzie SKOMPROMITOWAŁ się, więc Rada Wodzów zabrała mu sukcesję po Ugedeju na rzecz Batego.
Po bitwie legnickiej, w której główną rolę odegrały puszczane z fumatorów na 4 kołach chińskie Gazy Bojowe, Batu udał się STEROWCEM do Miszkolca, gdzie dowodził bitwą z gondoli wiszącej na linie. Przyglądając się przed bitwą obozowi węgierskiemu WZDYCHAŁ I WZNOSIŁ WZROK KU GÓRZE.
Film o Bitwie Legnickiej powinien zawierać wzięcie przez mieszczan średzkich obozu mongolskiego w Tyńcu Legnickim, gdzie była żona Ugedeja z Majestatycznym Skarbem Czyngis Chana o wadze 30 ton, czyli tylko o 7 ton mniejszym od Majestatycznego Skarbu Attyli jako Narodowego Skarbu Rumuńskiego. Byłem komisarzem WOAK Skarbu Czyngisa, który odsprzedali mi Bawarzy za Polskiego Bobra Kasztelańskiego, ale rewindykację uniemożliwili Mazowiecki, Geremek i Zdrojewski: http://www.wandaluzja.com/?p=p_196&sName=skarb-tysiaclecia//. Ponieważ twierdziłem, że jest to Majestatyczny Skarb Czyngis Chana to może Niemcy chcą zwrócić tan Skarb Mongołom ???
Wszystko wskazuje też, że znalazłem również Imperialny Skarb Attyli poszukiwany od bitwy nad Nedao-Nidą, jako łup wandalski w Modlinie, który kanclerz Merkel wywiozła do USA. Skarb ten zwrócimy Węgrom.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sro Lut 24, 2016 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SEJM KRUSZWICKI W ROKU 899, KTÓRY ILUSTRUJE CZARA WŁOCŁAWSKA, POWINIEN BYĆ NA DZIEDZIŃCU PAŁACU CESARSKIEGO.

Skończyły się Wybryki Jerozolimskie, zaczęły Kruszwickie. Kruszwica była oficjalną stalicą Polski do zniszczenia jej przez Sieciecha w r. 1096, z czego Dzieduszyccy zrobili nie wiedzieć czemu rok 1093. Wytłumaczyłem im, że w r. 1093 była I wyprawa palatyna śląskiego Magnusa Własta na Płock, w trakcie czego osadził on w Kruszwicy syna Jadwigi z Prawdziców Zbigniewa.
Kruszwica chciał jednak rządzić Polska, jak londyńska City Anglią. Gdy więc Zbigniew zażądał ustąpienia kanclerza Sieciecha to na pomoc Kruszwicy przybyło tysiące rycerzy, którzy trzymali pieniądze w bankach kruszwickich, ale Sieciech rozgromił to rycerstwo i Zdobył, Obrabował, Spalili i Wymordował STOLICĘ.
Władysław Herman nie zgodził się jednak na bicie monety ze zrabowanego srebra kruszwickiego ze swym IMIENIEM, toteż Sieciech musiał bić Palatynackie SIECIECHY.
SIECIECHY bito aż palatyn Magnus Włast nie wyprawił się ponownie na Płock, efektem czego było Wygnanie Sieciecha i objęcie urzędu kanclerskiego przez Magnusa. Sieciech udał się do rodzinnych włości pod Krakowem, który był wtedy okupowany przez Węgrów – ale na skutej zabiegów dyplomatycznych Węgrzy wydali Sieciecha, który stanął przed sądem Królewskim, który skazał go na OŚLEPIENIE.
Było to Szczęście dla Polski, gdyż Turcy chcąc odciągnąć Węgrów od udziału w I wyprawie krzyżowej uderzyli po raz III na Polskę. Do koncentracji doszło pod Przemyślem, gdzie tylko Węgrów było 90 tysięcy. Bitwa nad Wiarem polegała na tym, że Węgrzy uderzyli na Turków i zaczęli UCIEKAĆ wciągając Turków na ukrytych Polaków, w wyniku czego nad Wiarem zginął emir Baku i „sto tysięcy Turków", którzy musieli ewakuować Ruś Kijowską. Za to należy się Kanclerzowi Magnusowi pomnik w Przemyślu jako PRAWDZIWEMU ZDOBYWCY JEROZOLIMY.
Wiosną ubiegłego roku zostałem zaproszony przez wydawnictwo KUJAWY dla Potwierdzenia mej interpretacji KRUSZWICY. Z Inowrocławia zawieźli mnie do Kruszwicy, gdzie stwierdziłem że w zamku Mysim mógł być SKARBIEC, ale nie można się tam było bronić przed całą armią. Można się też było bronić przed SZCZURAMI, gdyż nie było spichrzy z pszenicą. Kilka spichrzy z pszenicą mogło być na zamku kasztelańskim GRODŹTWO po drugiej stronie Noteci, ale taki system wymagał mostu FORTECZNEGO, jakiego prawdopodobnie tam nie było.
DZIESIĄTKI spichrzy z pszenica ukraińską dla Skandynawów było natomiast w Płocku, co odsyła sprawę Popiela Myszowatego – wcześniejszego Wojewodę Kija – do Płocka. Skarbca w Kruszwicy już wtedy nie było, gdyż Popiel II kazał synowi Leszkowi-Sobiesławowi przewieść flotyllą skarby na zamek Gocki na cytadeli Napoleona w Gdańsku, który wziął ze sobą kolesia Siemowita-wojewodę.
Oblężenia Płocka przez cesarza Karola III Grubego zaczęło się od rozbicia z katapult spichrzy a potem puszczania po murze MEGALITYCZNYM zapłodnionych szczurzyc, jak to przedstawia kaplica cesarskiego szczurołapa w Puergg. - W Alpach byli zawodowi łapacze świstaków, z których wytapiano sadło.
Zlokalizowaliśmy IMPERIALNĄ katedrę św. Wita na terenie zakładu kamieniarskiego na Świątnikach, gdzie był też zniszczony przez Krzyżaków zamek Biskupi. POTWIERDZIŁEM też, że zbudowany po zdobyciu Paryża przez Popiela I Gnuśnego pałac CESARSKI był na terenie bardzo dużego Folwarku przy ul Poznańskiej, skąd jego symetryczna Promenada z mniejszego boku prostokąta prowadziła ul. Sportową i mostem fortecznym na Półwysep, i drugim mostem fortecznym do Grodziszcza między Gopłem a jeziorami Bródzkimi. Pałac ten został przebudowany przez Prusaków na koszary a potem na folwark.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 271, 272, 273 ... 324, 325, 326  Następny
Strona 272 z 326

Skocz do: