Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna forum.wandaluzja.com
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell

FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antyk
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 33, 34, 35  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Sty 31, 2015 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2015/01/18/wolne-tematy-4-2015/
80. Juliusz Prawdzic-Tell said - 2015-01-19 (poniedziałek) at 10:47:10

https://marucha.wordpress.com/2015/01/18/wolne-tematy-4-2015/

Ad. 40, 42: http://www.kramola.info/vesti/neobyknovennoe/russkie-megality-v-amerike//

Nie wiedziałem, że Magality mają tylu entuzjastów. Artykuł „Rosyjskie megality w Ameryce” jest skutkiem Sieroctwa megalitów amerykńskich. Gdy w 1966 r. wystąpiłem z AMERYKAŃSKĄ genezą Kultury Megalitycznej to w PR usłyszałem, że WE WROCŁAWIU głosi się Bzdury o Amerykańskim pochodzeniu Megalitów i Jakichś Hindusach na Wawelu, co jest UWŁACZANIEM Zdrowemu Rozsądkowi.
W 1968 r. Grecy i Rosjanie znaleźli jednak budowle megalityczne na Bahamach, które opublikował UNESCO Curier (May 1972) jako OPUSZCZONE 7 tys lat temu czyli 5000 pne. Tak bowiem odatowano TORF, którym megality porosły po OPUSZCZENIU – czyli że byłyby Starsze od Troi na Złotym Rogu i zbudowanego tam mauzoleum Eurydyki HAGIA SOPHIA.
Zinterpretowałem megality na Bahamach jako PLAŻOWE porty wielorybnicze, co zostało potwierdzone znalezieniem identycznych na Azorach, które były zawsze ośrodkiem przemysłu wielorybniczego. Potem znaleziono spiralę z platyny uralskiej zalaną lawą nieczynnego od 10 tys lat wulkanu ŚLĄSKIEGO oraz Bardzo Stare megality na Uralu.
Ponieważ megality na Bahamach były Bezpańskie to upomnieli się o nie Rosjanie na podstawie analogii do URALSKICH, ogłaszając, że CAŁE WSCHODNIE WYBRZEŻE Ameryki Północnej – od Nowej Szkocji po Forydę – było uzbrojone Megalitycznym Falochronem, który w znacznym stopniu ZACHOWAŁ się i jest traktowany jako nowożytni.
Profesor Szafrański z Płocka pogratulował mi SPROWADZENIA ATLANTOLOGII NA GRUNT ARCHEOLOGICZNY – przez identyfikację Atlantydy z Ameryką Północną. Ja twierdziłem, że w Ameryce jest Technika Megalityczna, która nic wspólnego ze znaną w Starym Świecie KULTURĄ MEGALITYCZNĄ nie ma. Miała to być Schizma Solarna w Meksyku, która jako EKSTERMINOWANA rozprzestrzeniła się po świecie jako Megalityczne Kultury Żeglarskie.
Ponieważ megality amerykańskie jako BUDOWNICTWO WODNE były budowane narzędziami OSTRZONYMI to twierdziłem, że nie mogły to być narzędzia z Brązu tylko Stalowe. Argumentem było znalezienie przez Greków w punkcie ZEROWYM Bahamskiej Anomalii Magnetycznej aktywnej hydrotermicznie sztolni, obok której stoi PIRAMIDA, a ponieważ dno oceanu jest w tym miejscu równe jak stół to piramida została zbudowana z odpadów KOPALNIANYCH.
Pomnikiem Kultury Megalitycznej jest Stonehenge – budowane narzędziami STALIWNYMI. Sądziłem, że była to technika Małoazjatycka a Anglicy POPARLI Herezję Murzyńską UNESCO, że Stonehenge budowali MURZYNI z Tartessu-Tangeru jako importerzy stali małoazjatyckiej. Stali TAKIEJ okazało się jednak nie być, bo Wojna Trojańska była światową wojną stalownictwa śląskiego z kieleckim. Słowianie z Wenecji oblężeniem Troi DUSILI aryjskie stalownictwo kieleckie, czym Wygryźli Ariów, którzy wynieśli się do Indii.
Megality europejskie powstały z tej racji, że Jur-Uranos wybierając się z KOCHANKĄ na Ural zakazał synom fortyfikowania techniką murarską, wobec czego ci fortyfikowali się MEGALITYCZNIE: Krok na Hradczanie a Chronos w Kazimierzu Dln i Płocku. Sanktuarium ATENY na Srebrnej Górze w Krakowie zbudował Erychtonos z Bratysławy po wygnaniu Chęsy-Hanysa-Hanzy-Hansa-Amfiktiona, zięcia Kroka, z Krakowa do Poznania, Wrocławia i Pragi.
Wspaniały kościół bielański zachował się w przebudowie barokowej, ale jego kopia Chronosa na zamku Królewskim w Płocku runęła do Wisły wraz zamkiem AMAZON podczas renesansowej przebudowy z powodu nieszczelnego wodociągu, wobec czego Bona przeniosła się na Cytadelę warszawską.
Kiedyś proponowałem klasztorowi Tynieckiemu, który zrobił hit turystyczny, żeby kupił cytadelę na Bielanach, i adaptował Sztab Austriacki a Polski Szpital Wojskowy na HOTEL. Wydawało mi się, że wielki budynek Sztabu Austriackiego i Szpitala to zamek GARGAMELL, odbudowany przez Kazimierza Wlk po zburzeniu przez Jana Luksemburskiego.
Miałem ćwiczenia z archeologii z nacjonalistką Elżbietą Ostrowską, która powiedziała mi, że Archeolodzy spodziewają się TAM obiektu ma miarę Pałacu Dioklecjana w Splicie, co puściłem minouszu jako zbyt egzotyczne. Potem dowiedziałem się, że robił tam WYKUPY Hawrot podczas wykopalisk na Salwatorze datując MURY Salwatoru na Kulturę Łużycką – ca co został OTRUTY.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Sty 31, 2015 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2015/01/23/wolne-tematy-5-2015/
11. Rubin said - 2015-01-23 (piątek) at 11:17:21

Ślady starożytnej wojny atomowej w Kalifornii:

http://wolnemedia.net/historia/starozytne-wojny-atomowe-2/

Ilu Żydów zginęło w Holokauście?

http://wspanialarzeczpospolita.pl/2015/01/17/holokaust/

Ślady pił diamentowych w starożytnym Egipcie:

http://www.rynekkamienia.pl/data/download/egipt-nk34.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Sty 31, 2015 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

12. Renuar said - 2015-01-23 (piątek) at 11:31:46

Kilka pytań do Wandaluzji:

1. Gdzie konkretnie na Wawelu znaleziono ślady piły diamentowej? Proszę podać możliwie najbardziej dokładną lokalizację.Czy istnieją jakieś zdjęcia dokumentujące to odkrycie?

2. Po co Krzywousty wyprawił się aż do Chin?

3. Czy w miejscu Klasztoru Kamedułów na Srebrnej Górze stała kopia latarni Faros? Czy też ona stała gdzieś indziej?

4.Czy prawdziwa jest legenda o królowej Scytów,która pokonała w bitwie króla perskiego Dariusza Wielkiego i obcięła mu głowę?

5.Skąd się wzięli Baskowie w Europie?

6. Kto zbudował wielkie tajemnicze świątynie w Kambodży?
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Lut 01, 2015 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

147. Juliusz Prawdzic said - 2015-01-24 (sobota) at 23:30:07

CEZARY Redaktor działu Historia, KTO WYPŁYNĄŁ NA ATLANTYDZIE? Zagadka nierozwiązana od 2,5 tysiąca lat; Fakt HISTORIA gazeta codzienna, 24-25 I 2015, s. VI

Atlantyda jest teraz KRYMINAŁEM, gdyż zniknął kapitał Atlantologii angielskiej. Nastąpiło to po moim wystąpieniu w/s Kultur Megalitycznych w r. 1965, gdyż stwierdziłem, że Stonehenge nie ma nic wspólnego a Atlantydą Platona, którą odnosiłem do kontynentu Amerykańskiego. Spowodowałem też Orzeczenie Geologicznego Urzędu USA, że w OSTATNICH 20 TYSIĄCACH LAT ISTOTNYCH ZMIAN GEOGRAFICZNYCH W BASENIE ATLANTYCKIM NIE BYŁO, co wyeliminowało domniemaną wyspę między Europą a Ameryką.
Anglia ogłosiła KAPITULACJĘ po odkryciu przez Greków i Rosjan megalitów na Bahamach w r. 1968: J. V. Luce, THE END OF ATLANTIS – New Light on the Old Legend, London „Thames and Hudson” 1969; KONIEC ATLANTYDY, W-wa WAiF 1980.
Jednak nie wszyscy uznali mnie a Buntownikom przewodził szwajcarski szalbierz Erich von Daeniken z książką WSPOMNIENIA Z PRZYSZŁOŚCI – nie Przeszłości, zaś Honoru STONEHENGE bronił Słynny Euzebio z MILIONAMI Murzynów, którzy się Grzegorza Lato NIE BALI.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Lut 01, 2015 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

231. Juliusz Prawdzic said - 2015-01-26 (poniedziałek) at 09:39:54

UKŁONY dla Pani Doktor czy może Profesor?

Chodzi ZA MNĄ taka sprawa. Kiedyś Prezydent Sadat wygnał mnie z Egipt więc wycofałem mój kapitał egiptologiczny do Izraela, gdzie miałem Świątynię Salomona o której Żydzi NIE WIEDZIELI a reprezentowanie mnie w Egipcie powierzyłem Francuzom. Ci zaraz dostali ZAJOBA, bo takiego kapitału egiptologicznego NIE WIDZIELI, ale znaleźli przy okazji Pałac Kleopatry więc pouczyłem ich, że ŻADNEGO Pałacu Kleopatry nie było, tylko Największy i Najwspanialszy w Starożytności zespół pałacowy Ptolemeuszy, który Konstantyn Wlk kazał przenieść do Konstantynopola, żeby odebrać Aleksandrii MAJESTAT ŚWIATOWY.
To było dopiero Początkiem Sprawy, bo Niemcy dostali WIĘKSZEGO ZAJOBA i Zrekonstruowali ten Zespół Pałacowy na fundamentach RZYMSKICH. Na to Żydzi, którzy TRYKAJĄ W ścianę Płaczu Pretorium Rzymskiego, dostali Zajoba JESZCZE WIĘKSZEGO, bo Prezydent Ben Gurion oświadczył w Knesecie: WIEDZIAŁEM, ŻE BIBLIOTEKA ALEKSANDRYJSKA JEST DUŻA, ALE NIE PRZYPUSZCZAŁEM, ŻE AŻ TAK WIELKA…
Wg mnie sprawa nie odnosi się do Biblioteki Aleksandryjskiej, która jako Łup Kalifa dostała się Omajadom, którzy podarowali ją Uniwersytetowi w Tangerze, ale Biblioteki PTOLEMEUSZY, 10 razy większej od publicznej Aleksandryjskiej, bo zawierającą prochibity. Pałacowa biblioteka Ptolemeuszy zyskała status Archiwum Cesarskiego, ale podczas rozbiórki Pałacu została przeniesiona nie do Konstantynopola, ale do skarbca Aleksandra Wlk w podziemiach LabirynTHOSU-Athosu, którego Prus szukał w Tebach Stubramnych.
Bułgarzy utworzyli tam Republikę Mnisią, która wystosowała adres Hołdowniczy do Katarzyny Wlk z zapewnieniem, że Pergaminowa Biblioteka Aleksandryjska JEST w metalowych kontenerach. Jeśli więc Ben Gurion nadmienił w Knesecie o Bibliotece Aleksandryjskiej to znaczy, że kupił ją od mnichów Krezus Eichmann i wywiózł transatlantykiem Steubler, który zmienił amerykańska flagę na bułgarską SZTRUMĘ, i wywiózł do Niemieckiej Hajfy, skąd po aresztowaniu Eichmanna przez Kneset została przewieziona do Tel Awiwu.
Jest to tak pewne, jak to, że Biblioteka Pegamońska jest w zasobie Tajnego Archiwum Watykańskiego, gdyż Pałacem Papieskim był PALATYN i Forum Romanum, gdzie były archiwa Senackie i Cesarskie, więc po ZRÓWNANIU Z ZIEMIĄ Pałacu Papieskiego przez lancknechtów Lutra ukryte w podziemiach Archiwum Papieskie przeniesiono do Watykanu.
Jurysdykcję nad Tajnym Archiwum Papieskim przekazałem Bibliotece Kongresu USA, natomiast co do Skarbca Aleksandra Wlk, Cesarskiego, Bizantyjskiego, Bułgarskiego i Mnisiego, ale nie Tureckiego, to nie mogę się zdecydować, toteż byłbym wdzięczny, gdybyś poradziła mi. Na dworze cesarzy bizantyjskich była Gwardia Wareska czyli Słowiańska, ale służyli w niej Skandynawowie, więc może któryś w Wikingów od kapitału ludowego zainteresuje się tym?
W Polsce jest afera. Polka skłoniła angielskiego kochanka do operacji prącia. Za kilkanaście tysięcy $ ZMNIEJSZONO mu jednak z 13 do 8 cm, więc ten zamordował kurwe.

Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Nie Lut 01, 2015 8:21 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Lut 01, 2015 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2015/01/27/wolne-tematy-6-2015/
89. Juliusz Prawdzic said - 2015-01-28 (środa) at 09:36:17

https://marucha.wordpress.com/2014/10/22/powiazanie-genetyczne-slowian-i-germanow/

Powiązanie genetyczne Słowian i Germanów
Posted by Marucha w dniu 2014-10-22 (środa)
(…) Duże emocje wzbudza fakt w jaki sposób powiązani są Słowianie i Germanie. Oraz dlaczego Germanie mają mniej powiązań z Sanskrytem i indoeuropejskim niż Słowianie.

Artykuł na podstawie: Łukasz Rzepiński: http://lukaszrzepinski.salon24.pl// jest niedorzeczny, gdyż SPRZECZNY z mymi Kulturami Megalitycznymi, które WZIĘŁY WSZYSTKO. Hitler krzyczał: NIEMCY NIE WYWODZĄ SIĘ OD NEANDERTALCZYKA TYLKO OD STROŻYTNYCH GREKÓW, co odnosiło się jednak nie do Greków Antycznych tylko SKANDYNAWSKICH Hellenów. Nazwa GRECY pochodzi od naszego Gereona – handlarza czerwonym bydłem ukraińskim WSCHODNIEJ grupy kultury pucharów lejkowatych.
Po zbudowaniu w Krakowie na Srebrnej Górze zamku GARGAMELL udał się on nad Wołgę, którą nazwano jego imieniem g’OARRES, ale Tyfon z Pragi rozgromił jego 2 wodzów i zburzył Romański Wawel a potem zabił samego Gereona. Na mocy Pokoju królową została córka Gereona hrabina kłodzka Waleska Złotowłosa, która PRZERWAŁA budowę wawelskiego mauzoleum Gereona jako zbyt skromnego i podjęła budowę Mauzoleum w postaci wawelskiej katedry OBECNEJ. Wiemy to stąd, że Krypta Grobów Królewskich jako Grobowiec Gereona jest PRZEPALONA fosforem annopolskim, gdy BLIŹNIACZA krypta w prezbiterium katedry wrocławskiej, jako grobowiec Waleski, jest pięknie ZESZKLONA, co oglądał z uwagą wezwany przeze mnie Bundestag, który finansował odbudowę krypty II z konta na MOJE NAZWISKO jako autora Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej. Bundestag został jednak Rozgromiony przez BISKUPKI, wobec czego żona Kanclerza Kohla POWIESIŁA SIĘ.
Gereon ODDZIELIŁ więc Greków od Hellenów Skandynawskich, którzy stali się SWEWAMI-Swebami, zaś Grecy ci zostali przez SŁOWIAN do Egei, gdzie podzielili się na Trojan-Traków i Achajów.
Najpierw nazwa ludów na północ od Alp i Karpat pochodziła do zamku GARGAMELL w Krakowie, gdyż Aleksander Macedoński jako książę krakowski kazał wbijać słupy graniczne nad Renem i MaceDONEM, a po oddaniu przez Juliusza Cezara celtyckiej Teutonii Cymbrom i Swewom nazwa ta przeszła na nadreńskich Swebów.
Jest powiedzenie REN STWORZYŁ GERMANIĘ A KOLONIA NIEMCY – ale Swebską Germanię utworzył Juliusz Cezar, świekier naszego Leszka Chytrego.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Lut 01, 2015 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

273. Juliusz Prawdzic said - 2015-01-30 (piątek) at 16:36:16

Dzisiejszy FAKT donosi o znalezieniu na Ostrowie Tumskim w Poznaniu POSADZKI GIPSOWEJ, po której Stąpali Mieszko I i Chrobry. POSADZKA miała okrążać Palatium „wczesnopiastowskie”.
Jeśli jednak Posadzka jest w tak Doskonałym Stanie to znaczy, że była używana KRÓTKO – nie dłużej niż kilkadziesiąt lat i chodzono po niej Na Bosaka. To zaś PASUJE nie do Grobowca II, ale I: W I. Grobowcu powinien zaś być pochowany Ktoś, kto budował I. Katedrę Poznańską; zaś w II. Pan Oceanów Posejdon a w III – Obecnej kaplicy Mariackiej – Dobrawa Czeska. Jeśli pomiędzy budową I. a II. kaplicy grobowej upłynął Wiek, a pomiędzy II. a III. aż 6 tysięcy lat to odnosi to posadzkę Palatialną do kaplicy I, którą mógł zbudować Pan z Wrocławia podczas budowy katedry I. Przy budowie mauzoleum Posejdona posadzka zostałaby zaś ZAKOPANA i odkopana dopiero w roku Ubiegłym.
Jak z tego widać to jadanie fekaliów pruskich zdrowe nie jest.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Lut 01, 2015 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

12. Renuar said - 2015-01-23 (piątek) at 11:31:46 

Kilka pytań do Wandaluzji: 

1. Gdzie konkretnie na Wawelu znaleziono ślady piły diamentowej? Proszę podać możliwie najbardziej dokładną lokalizację.Czy istnieją jakieś zdjęcia dokumentujące to odkrycie? 

2. Po co Krzywousty wyprawił się aż do Chin? 

3. Czy w miejscu Klasztoru Kamedułów na Srebrnej Górze stała kopia latarni Faros? Czy też ona stała gdzieś indziej? 

4. Czy prawdziwa jest legenda o królowej Scytów,która pokonała w bitwie króla perskiego Dariusza Wielkiego i obcięła mu głowę? 

5. Skąd się wzięli Baskowie w Europie? 

6. Kto zbudował wielkie tajemnicze świątynie w Kambodży?

Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz, ale witrynę ODBLOKOWANO mi dopiero po deklaracji Kanclerz Merkel w Bundestagu: ANTYSEMITYZM JEST POWINNOŚCIĄ RZĄDU I OBYWATELI więc obeszło się bez Podpisywania SAMOCENZURY.
Ad. I: Nic mi nie wiadomo o znalezieniu na Wawelu ŚLADÓW PIŁY DIAMENTOWEJ. Natomiast natomiast takiej piły spotyka się w piramidach egipskich i POWSZECHNIE we Wrocławiu. Pałac na zamku POLSKIM był bowiem budowany z Kwadr obrabianych piłą DIAMENTOWĄ, jakie to Ciosy użyto WTÓRNIE przy budowie kanału Śródmiejskiego po najeździe mongolskim oraz być może przy PRZEBUDOWIE kanału śluzowego na Fosie miejskiej? Takie CIOSY są w Poziomowaniu w bramie Oławskiej, gdzie kilka lat temu były złożone w jako odkryte elementy architektoniczne, ale ZNIKŁY.
Kwadry te można uważać za pochodzące z ROZBIÓRKI Pałacu na zamku Polskim, ale zagadką są kwadry WIĘKSZE wyraźnie dla budowy WYSOKOŚCIOWEJ, z których zbudowano WTÓRNIE piękny most renesansowy na pl. Dominikańskim. W renesansie bowiem nikt piły diamentowych nie używał.
Legenda rodu Hubersteinów, który od 3 wieków był w posiadaniu zamku Gorzanów k. Kłodzka mówi, że założyciel rodu WYORAŁ Diament, który podarował cesarzowi a ten nadał mu Gorzanów. Legenda ta jest poprawna historycznie. Prusacy znaleźli ponoć diamenty w Złotoryi a Austriacy w Średniogórzu czeskim. Gorzanów jest jedynym dużym obiektem w Polsce z wystrojem WENECKIM.
Do produkcji pił diamentowych potrzebna jest metalurgia MOSIĄDZU, którego starożytne znaleziska uważa się z importy z ATLANTYDY.
Ad. II: Krzywousty tępił Prawdziców, którzy jako Kitanowie z Moskwy dokonali podboju i ZJEDNOCZEDNIA Chin. Poza tym Prawdzice zorganizowali PRZEMYSŁOWĄ eksploatację złota – przy pomocy świstaków indyjskich i mrówek kalifornijskich – co dało im GÓRY ZŁOTA. Podbój przez Krzywoustego Chin nazywa się podbojem DZURDZEŃSKIM czyli gruzińskim, ale był to lud o JASNYCH WŁOSACH I NIEBIESKICH OCZACH, jak Kitanowie z Niżnego Nowogrodu.
Ad. VI: Niedobitki Prawdziców wycofały się nad Jangcy, gdzie utworzyły Południowy Sung. Założyciel Południowego Sungu wykupił złupioną przez Dzurdżenów w Pekinie – na TYSIĄCACH wozów – kolekcję sztuki chińskiej: PIERWSZĄ W HISTORII USYSTEMATYZOWANĄ NAUKOWO. Na mocy Dekretu cesarza Sung arystokraci mieli OBOWIĄZEK gromadzenia w swych pałacach zasobów Sztuki i METRYKOWANIA jej, toteż wywieziona na Tajwan kolekcja Sztuki Chińskiej jest BEZ PRECEDENSU.
Władztwem Prawdziców był Laos, ale nie Khmer. NAJWSPANIALSZA W HISTORII ARCHITEKTURA ŚWIĄTYNNA była skutkiem zablokowania przez Mongołów Zachodnich Szlaków Jedwabnych, toteż chiński eksport Jedwabiu i Porcelany został przejęty przez Handel Arabski, który ZACZYNAŁ się na kontrolowanym przez Khmertów półwyspie Malajskim, co dawało olbrzymią rentę polityczną, którą inwestowano w Budownictwo Sakralne KHMERU.
Ad. 3: Sądzę, że STAŁA do zburzenia jej przez Jana Luksemburskiego i fundamenty jej znaleziono.
Po co u Licha były olbrzymie mury fundamentowe zamku w Lanckoronie – jak nie na posadowienie wysokiej wieży Sygnałowej w SYSTEMIE Gargamella? jakie to przykłady można mnożyć.
Ad. III: Legenda o śmierci Cyrusa Wlk odnosi się do Wołgogradu a nie Polski. W Polsce była Królowa Sarmatów Diana, która pobiła w Kielcach Aleksandra Wlk, anektowała Azję Mniejszą. Odbudowała Artemizjon i kazała o JEDNO PRZĘSŁO DŁUŻSZY postawić w Kielcach. Było to PRZED budową przez Seta kopi latarni Faros na Srebrnej Górze w Krakowie.
Ad. IV: Baskowie są pierwotną ludnością Europy – pokrewną Berberom. Doskonały językoznawca Aleksander Humboldt wykazał, że najstarszą warstwą językową Morza Śródziemnego jest Baskijska i Berbertyjska.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Czw Lut 05, 2015 6:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://turystyka.wp.pl/gid,17232644,title,Wybierz-najpiekniejszy-zamek-w-Polsce,galeria.html

W Polsce z KRASICZYNEM może konkurować tylko Wawel. Istotne jest to, że pierwotna architektura Krasiczyna jest „przemyska” a Przemyśl był inwestycją JEDNORAZOWĄ, czyli że został wybudowany w trakcie Jednej akcji budowlanej przez jakiś Imperializm, który trudności finansowych nie miał. W tym samym czasie został też zbudowany Krasiczyn z MOSTEM na Sanie, który zachował się jako Wiadukt parkowy. Most ten budowano, gdy San NIE BYŁ jeszcze rzeką spławną, ale gdy zaczęto spławiać drewno karpackie to koryto Sanu odsunięto na północ.
Świadczy to, że Przemyśl i Krasiczyn są bardzo stare. Pierwsza wzmianka o Przemyślu mówi o lokacji go przez Leszka III Wyścigowego po rozgromieniu Arabów pod Tyflisem w r. 772. Lokacja ta polegała na nadaniu Praw Miejskich i nazwy od witezia PRZEMYSŁAWA, który wysłał zięcia do Poznania w/s zajęcia przez Franków i Sasów Lubeki. Na zamku Przemysława w Poznaniu Leszek przyjął poselstwo Franków z palatynem Bretanii Rolandem Wielkim, które obiecało zwrot Lubeki po pacyfikacji Sasów.
Wg mej systematyki architektonicznej to Przemyśl i Krasiczyn należą do ogłoszonej przez Anglików EUROPEJSKIEJ ATLANTYDY a budował je Asklepios ze Lwowa po wycofaniu się z Wrocławia za Wisłę i Dunajec wobec małżeństwa Foroneusza z wrocławskiego zamku Biskupiego z Pragą z Krokowa. Foroneusz miał wprawdzie buzię jak hipopotam liberyjski, ale czegoż się nie robi dla Ojczyzny.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pią Lut 13, 2015 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek Szempliński (50 l.), WI, ŚREDNIOWIECZNE MURY WSTRZYMAŁY TU PRACE – Znalezisko sprzed 600 lat, Fakt WROCŁAW, 12.02.2015, S. i: http://forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?p=6162#6162
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Lut 14, 2015 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?p=6169#6169

KONSTANTYNOPOL, GARGAMELL I AMAZON czyli Mazur
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Sob Lut 14, 2015 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://pixel.wp.tv/i,Tajemnica-sadu-nad-Jezusem-Pixel,mid,1636075,index.html#m1636075

Odetchnąłem z ULGĄ, bo przestano serwować w TV niekończące się Brednie o Jerozolimie Templaryjskiej czyli MASOŃSKIEJ, aż tu nagle rewelacja o PAŁACU HERODA, gdzie miał być Sąd nad Chrystusem!??? Kilkanaście lat temu Niemcy UZNALI moją interpretację Pretorium jerozolimskiego z Przebudowy PAŁACU SALOMONA na Wzgórzu Świątynnym, publikując w Der Spiegel graficzną rekonstrukcję JEROZOLIMSKIEGO Procesu Jezusa Chrystusa – bo był też proces w Cezarei Palestyńskiej, TYSIĄC razy ważniejszy politycznie od Jerozolimskiego.
Wówczas PRZEBUDOWĘ Pałacu Salomona na Pretorium przypisywano Herodowi Wlk, bo dopiero kilka lat temu odkryto w fundamentach Ściany Płaczu monety prefekta Gratusa świadczące, że Przebudowa miała miejsce kilkanaście lat po śmierci Heroda. Teraz zaś lokalizacja jerozolimskiego procesu Jezusa w Pałacu Heroda jest już nie Ekscesem a WYBRYKIEM wobec Prawa Rzymskiego. - Ładnie to pokazywać prokuratorowi rzymskiemu PUBLICZNIE gołe pośladki? dla UBICZOWANIA.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Lut 15, 2015 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/portugalski-palacio-da-pena-uznany-za-najpi%c4%99kniejszy-zamek-europy/ar-AA9dt6e?ocid=iehp
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Nie Lut 15, 2015 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/portugalski-palacio-da-pena-uznany-za-najpi%c4%99kniejszy-zamek-europy/ar-AA9dt6e?ocid=iehp

Da Pena to XIX-wieczny pałac MANIERYSTYCZNY. Kiedyś słyszałem taka opinię: Niemcy zniszczyli swoje zamki przebudowując je Manierystycznie, na co my byliśmy ZA BIEDNI.
Jeśli tak to NIC NIE MOŻE SIĘ RÓWNAĆ Z MALBORKIEM. Gdy zlecono Szwedom wymianę pali fundamentowych nad Nogatem to Zażądałem ich DENDROLOGII. Nikt się nie odezwał, ale po 10 latach zaczęto pisać, że to NAJSTARSZY ZAMEK CEGLANY NA ŚWIECIE.
Ja się tego Domyślałem w tym sensie, że jeśli Asklepios ze Lwowa po wycofaniu się za Wisłę i Dunajec MUSIAŁ budować metalurgię Powiślańską, na szwedzkiej rudzie i sokalskim węglu, to musiał też zabezpieczyć ją twierdzą Bałtycką, do czego najlepiej nadawał się MALBORK. Niemcy odbudowali Malbork w XIX wieku, ale był ZA DUŻY na przebudowę manierystyczną toteż była to wielka Renowacja, wobec czego jest to JEDYNY wielki zamek europejski, który zachował się w stanie oryginalnym.
PROTESTOWAŁEM budowę teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, gdyż festiwal szekspirowski może być tylko w Płocku, który jest Miejscem 2 najważniejszych dramatów Szekspira. Festiwal Tolkienowski musi być zaś w Malborku, gdyż Tolkien, którego nazwisko pochodzi od Tolkmicka, spisywał opowiadane mu przez babkę baśnie mazurskie.
Największy ekonomista i finansista XX wieku Keynes, który marzył o angielskim kapitale ludowym, chciał ten Kapitał budować na Baśniach Mazurskich, jak Skandynawowie na Kalewali.
Powrót do góry
Tell
Moderator

PostWysłany: Pon Lut 16, 2015 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://pixel.wp.tv/i,Zaginiona-ropa-na-dnie-Zatoki-Meksykanskiej-Pixel,mid,1647192,index.html#m1638096

Co wspólnego mogą mieć znalezione we wraku zatopionego 500 lat p.n.e. na wybrzeżu wschodniej Sycylii sztabki ORYCHALKU czyli mosiądzu-tombaku z Atlantydą Platona to mogą powiedzieć tylko Szalbierze z Wirtualnej Polski. Atlantyda miała ZATONĄĆ 12 tysięcy lat temu, zaś mosiądz z Sycylii odnosi się chronologicznie do ZASTAW STOLOWYCH królów perskich, którymi ci SZALBIERZYLI barbarzyńskich gości Darując im te naczynia jako ZŁOTE.
Ponieważ w Persji NIE BYŁO metalurgii mosiądzu więc pochodził on Indii lub Chin, albo od Zaprzyjaźnionych z Persami Słowian, gdyż w Kielcach była Wielka Miedź a na Górnym Śląsku są wielkie pokłady cynku zaś metalurgicznie Słowianie byli NAJLEPSI. Na cmentarzu gockim z Masłomęczu nad Bugiem stwierdzono, że Goci sprzedawali Rzymianom biżuterię niklowaną GALWANICZNIE niklem uzyskiwanym w Ząbkowicach na Dolnym Śląsku, co było dużo trudniejsze od wytapiania cynku i przetapiania go z miedzią na tombak.
Zresztą nazwa Tombak pochodzi od TRĄB, które robiono z mosiądzu. Jeśli więc Rzymianie używali CYNKÓW czyli trąb a NIE MIELI metalurgii cynku, to znaczy, że tombak kupowali od Słowian.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 33, 34, 35  Następny
Strona 28 z 35

Skocz do: